دانلود اپلیکیشن
0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان و رمان

«داستان، جمله‌ای است طولانی و هر جمله داستانی است کوتاه.» این سخن رولان باروت، نظریه‌پرداز و فیلسوف فرانسوی درباره‌ی داستان است. داستان را می‌توان از کهن‌ترین قالب‌های هنری دانست که از زمان غارنشینی انسان‌ها و تاکنون در انواع و اشکال مختلف روایت شده است. کتاب‌های داستان و رمان نیز از پرمخاطب‌ترین آثار ادبی هستند.

داستان روایت خلاقانه‌ی نویسنده از اتفاقات و حوادثی است که برای شخصیت‌های داستان رخ می‎دهد، شخصیت‌هایی که نویسنده ایجادشان کرده است. داستان می‌تواند تخیلی یا بر پایه‌ی واقعیت باشد. داستان معمولاً به نثر است، در آن تخیل به کار رفته، هر داستان روایت‌گر یک حادثه است، ساختارش بر رابطه‌ی علت و معلولی بنا نهاده شده و حجم آن مشخص است. در دسته‌بندی داستان در منابع مختلف تفاوت‌هایی دیده می‌شود اما می‌توان گفت همه‌ی آن‌ها رمان را به عنوان یکی از انواع داستان در نظر گرفته‌اند. ریشه کلمه‌ی رمان به کلمه‌ی رمانس برمی‌گردد. در قرن‌های نخستین میلادی، قصه‌های را که شرح حادثه‌ها و شخصیت‌های غیر عادی، صحنه‌های عجیب و غریب، ماجراهای شگفت انگیز، عشق‌های احساساتی و پرشور و اعمال سلحشورانه بود، رمانس می نامیدند. در فرهنگ وبستر در تعریف رمان چنین آمده است:«روايت منثور خلاقانه‌اي كه معمولاً طولاني و پيچيده است و با تجربه‌ي انساني همراه با تخيل سروكار دارد و از طريق توالي حوادث بيان مي‌شود و درآن گروهي از شخصيت‌ها در صحنه‌ي مشخصي شركت دارند.». علاوه بر این تعریف بزرگان زیادی نیز دست به تعریف رمان زده‌اند که می‌توان گفت وجه مشترک همه‌ی آن‌ها این است که رمان را اثری منثور، داستانی و طولانی دانسته‌اند. رمان درواقع طولانی‌ترین ژانر داستانی در ادبیات مدرن است.  طبق دستورالعمل‌های برخی ناشران، تعداد کلمات یک رمان از 50،000 عدد شروع می‌شود. اما این تعداد کلمات لزوماً برای یک رمان قطعی نیست و می‌تواند کمتر هم باشد. دنیای رمان سرشار از احساس، عاطفه، آگاهی، شناخت و کنجکاوی است تا جایی‌که هرمان بروخ می‌گوید:« شناخت یگانه رسالت اخلاقی رمان است.»  یک داستان خوب می‌تواند مسیر زندگی شما را تغییر دهد؛ زیرا خواننده را در تجربه‌ای همراه می‌کند که امکان تجربه‌ کردنش برای او فراهم نیست. با در نظر گرفتن این نکته که هر انسان تنها یک‌بار زندگی می‌کند و یک تجربه منحصربه‌فرد از زندگی دارد، داستان این امکان را می‌دهد تا ما با تجربیاتی شگفت‌انگیز و گوناگون که عملاً برایمان غیرممکن است آشنا شویم. از سفر به کره ماه تا پیمودن اقیانوس‌ها و کشف قاره‌ها همه رویاها و تخیلاتی بوده‌اند که پیش از محقق شدنشان به دست انسان‌ها در قالب داستان‌ها روایت شده‌اند. می‌توان گفت جهان بدون داستان اساسا جهانی بی‌معنی و گنگ است. انسان بدون داستان انسانِ بی‌تاریخ و بی‌تخیل است که زندگی‌اش بی‌معنا می‌شود.

علاقه‌مندان به داستان و رمان می‌توانند از طریق اپلیکیشن و یا وبسایت فیدیبو به هزاران کتاب داستان و رمان ایرانی و خارجی دسترسی داشته باشند و با مطالعه‌ی کتاب اوقات فراغت خود را به بهترین نحو بگذرانند.


معرفی کتاب‌های پرفروش داستان و رمان

·      کتاب کتابخانۀ نیمه شب اثر مت هیگ

·      کتاب قلعه حیوانات اثر معروف جورج اورول

·      کتاب جای خالی سلوچ از محمود دولت‌آبادی

دانلود کتاب‌های رایگان داستان و رمان

·      کتاب دور دنیا در 80 روز نوشته‌ی ژول ورن

·      کتاب دوستش داشتم از آنا گاوالدا

·      کتاب صوتی بچه مردم اثر جلال آل‌احمد