0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان کوتاه خارجی

در ادبیات داستانی، بعد از رمان، داستان‌های کوتاه خارجی از محبوب‌ترین انواع ادبی هستند. زمانی که صحبت از کتاب و داستان می‌شود، اولین چیزی به ذهن می‌رسد، رمان است اما در دنیای مدرن امروزی که زمان کمتری برای مطالعه داریم، این داستان کوتاه است که گوی رقابت را به دست می‌گیرد.

داستان کوتاه برای اولین بار در اوایل قرن نوزدهم میلادی نوشته شد؛ با این حال می‌توان نمونه‌هایی را قبل از آن نیز پیدا کرد اما این نوع داستان‌های کوتاه با آنچه ما می‌شناسیم متفاوت ترند. 

اولین نویسندگانی که داستان کوتاه خارجی نوشتند و می‌توان لقب پدر داستان کوتاه را به آن‌ها داد، ادگار آلن پو و گوگول هستند. این دو نویسنده‌ی بزرگ، اساس داستان‌نویسی مدرن را بنا نهادند. در واقع داستان کوتاه باید روایتی گره‌دار باشد. این گره برخلاف رمان و داستان بلند، باید در طی چند صفحه حل شود زیرا ساختار داستان کوتاه، همانطور که از اسمش پیدا است، مختصرتر از رمان است. شخصیت‌های داستان کوتاه زیاد نیستند اما باید به خوبی پرداخته شوند تا خواننده به هدف داستان آگاه شود. 

معمولا در داستان کوتاه به موارد حاشیه‌ای پرداخته نمی‌شود زیرا ایجاز از اصول مهم این نوع  داستان است. آلن پو  به عنوان اولین نویسنده‌ی داستان کوتاه خارجی، معتقد است که داستان کوتاه باید در یک نشست خوانده شود و در این مدت هم گره باید ایجاد شود و هم گره‌افکنی. 

با توجه به اینکه داستان کوتاه در ابتدا خارج از زبان فارسی نوشته شده است، بهترین نمونه‌های آن را باید در زبان‌های دیگر مطالعه کرد. شما می‌توانید بهترین داستان‌های کوتاه خارجی را در فیدیبو بخوانید و از مطالعه در زمان استراحت خود لذت ببرید.


معرفی کتاب‌های پرفروش داستان کوتاه خارجی

داستان کوتاه خارجی، پس از اینکه توسط گوگول و آلن پو به دنیا معرفی شد، به ادبیات زبان‌های دیگر نیز راه پیدا کرد و با فرهنگ ادبی هر کشور هماهنگ شد. به طور مثال بهترین نمونه‌های داستان کوتاه خارجی سورئال را می‌توان در ادبیات ژاپن پیدا کرد. داستان کوتاه زاده‌ی زندگی پرمشغله‌ی مدرن است زیرا دیگر وقتی برای خواندن رمان‌های چند جلدی وجود ندارد. اگر در این فکر هستید که زمان استراحت کوتاه خود و یا در مسیر رفت و آمد از ادبیات لذت ببرید، داستان کوتاه مخصوص شما است. در لیست زیر می‌توانید بهترین کتاب‌های داستان کوتاه خارجی را ببینید:


·      بهترین داستان‌های کوتاه چخوف اثر آنتوان چخوف و ترجمه‌ی احمد گلشیری

·       بهترین داستان‌های کوتاه گابریل گارسیا مارکز به ترجمه‌ی احمد گلشیری

·      ده داستان کوتاه از نویسندگان بزرگ روس به ترجمه‌ی مهدی افشار

·      داستان‌های کوتاه از نویسندگان آمریکا اثر ا.هنری، ماری بولته و... به ترجمه‌ی حسن شهباز

·      زندگی عزیز اثر آلیس مونرو

·      هابارا، کینو، توکای و چهار مرد دیگر اثر هاروکی موراکامی

·       ترجمان دردها اثر جومپا لاهیری و ترجمه‌ی مژده دقیقی

·       سردسته‌ها اثر ماریو بارگاس یوسا و ترجمه‌ی آرش سرکوهی

·       مجموعه داستان خرید لنین اثر توبیاس ولف، ریچارد براتیگان، فرانک کانری و ... به ترجمه‌ی امیرمهدی حقیقت

·       داستان‌های کوتاه ادگار آلن پو به ترجمه‌ی زیبا گنجی و پریسا سلیمان زاده اردبیلی

·       بیست و یک داستان از نویسندگان معاصر فرانسه اثر آندره موروا، ژول تلیه و... به ترجمه‌ی ابوالحسن نجفی

 

دانلود کتاب‌های رایگان داستان کوتاه خارجی

همانطور که گفتیم، داستان کوتاه خارجی در دنیا بسیار پرطرفدار و محبوب است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت؛ زیرا برای خواندن آن‌ها نیاز نداریم زمان زیادی را صرف کنیم. در فیدیبو کتاب‌های رایگان داستان کوتاه خارجی در دسترس فارسی زبانان عزیز قرار گرفته است که شما با مراجعه به آن‌ها می‌توانید از دنیای داستان و تخیل لذت ببرید.

·      داستان کوتاه شرط‌بندی اثر آنتوان چخوف و گویندگی میلاد تمدن

·      داستان کوتاه جهنم، بهشت اثر جومپا لاهیری و گویندگی راضیه هاشمی

·      داستان کوتاه سوظن اثر ادگار والاس و گویندگی امیر جانی


فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما