0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان و رمان درام خارجی

یکی از قدیمی‌ترین ژانرها در ادبیات، کتاب‌های درام و ملودرام هستند. شکل‌گیری درام به دوران یونان باستان بازمی‌گردد. در این داستان‌ها، قهرمانان تقدیر و سرنوشت خود را نمی‌پذیرند و به جنگ آن می‌روند. ماجرای داستان‌های درام معمولا چندان پیچیده نیست و مخاطب همذات پنداری عمیقی با قهرمانان کتاب‌های درام دارد. در این داستان‌ها، معمولا قهرمانان دچار درگیری‌ها و ماجراهای عاطفی و احساسی عمیقی می‌شوند و باید تصمیم‌های سخت و ناراحت کننده و دشواری بگیرند.

در این دسته از کتاب‌ها، توانایی شخصیت‌پردازی نویسنده بسیار اهمیت دارد و معمولا شخصیت‌ها و قهرمانان این کتاب‌ها در دسته شخصیت‌های به یاد ماندنی و تاثیرگذار قرار می‌گیرند. همچنین در بسیاری از داستان‌ها و شاهکارهای درام، ماجراها و توصیف صحنه‌ها با جزئیات و بسیار دقیق انجام می‌شود. به همین دلیل هم بسیاری از کتاب‌های این ژانر، برای ساخت فیلم سینمایی مورد اقتباس قرار گرفته‌اند.

بسیاری از نویسندگانی که ما آنها را به عنوان نویسندگان برتر جهان می‌‍شناسیم، مثل تولستوی، فاکنر، خواهران برونته و امیل زولا در دسته نویسندگان آثار درام قرار می‌گیرند. اگر شما هم به مطالعه آثار درام علاقه دارید اما امکان مطالعه این کتاب‌ها به صورت فیزیکی برایتان میسر نیست، پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به اپلیکیشن و سایت فیدیبو، کتاب‌های مورد نظرتان را دانلود کرده و در گوشی هوشمند یا صفحه دسکتاپ آنها را بخوانید.

معرفی کتاب‌های پرفروش درام

همان طور که اشاره شد، بسیاری از پروفروش‌‌ترین و بهترین کتاب‌های ادبیات در دسته آثار درام قرار می‌گیرند. مطالعه این کتاب‌ها به خواننده امکان می‌دهد که خود را در موقعیت قهرمان کتاب قرار داده و علاوه بر تجربه احساسات عمیق، زندگی‌ها و موقعیت‌های دیگر را هم تجربه کند. از میان کتاب‌های معروف و پرطرفدار ژانر درام، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.     کتاب جین ایر نوشته شارلوت برونته و با ترجمه رضا رضایی از نشر نی

2.     کتاب آنا کارنینا نوشته لئو تولستوی و با ترجمه مشفق همدانی از انتشارات امیرکبیر

3.     کتاب عشق هرگز نمی‌میرد (بلندی‌های بادگیر) نوشته امیلی برونته و با ترجمه پرویز پژواک از انتشارات نگاه

4.     کتاب مادام بواری نوشته گوستاو فلوبر و با ترجمه محمد قاضی از انتشارات بدرقه جاویدان

5.     کتاب خطای ستارگان بخت ما نوشته جان گرین و با ترجمه الهه مرادی و میلاد بابانژاد از انتشارت پیدایش

6.     کتاب شب‌های روشن نوشته فئودور داستایفسکی با ترجمه سروش حبیبی از انتشارات ماهی

7.     کتاب ربکا نوشته دافنه دوموریه و با ترجمه خجسته کیهان از انتشارات افق

8.     کتاب غرور و تعصب نوشته جین آستین و با ترجمه رضا رضایی از نشر نی

دانلود کتاب‌های رایگان درام

کتاب‌های درام، بخشی از مهم‌ترین آثار ادبیات جهان را دربرمی‌گیرند و به همین دلیل مطالعه آنها برای علاقه‌مندان به ادبیات و داستان، اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید کتاب‌های موردنظرتان در ژانر درام را به صورت رایگان از فیدیبو دانلود کرده و آنها را مطالعه کنید. از جمله این کتاب‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

·       کتاب صوتی شاهزاده و گدا نوشته مارک تواین از انتشارات راوی گنبد کبود

·       کتاب دانشکده‌های من نوشته ماکسیم گورکی و با ترجمه علی اصغر هلالیان از انتشارات نگاه  

·       کتاب اسپارتاکوس نوشته هوارد فاست از انتشارات نگاه

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما