0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های اقتصاد

اقتصاد علم مهندسی زندگی است و مثل همه‌ علوم مهندسی بدون هنرمندی کار به‌جایی نمی‌رسد. برای این‌که جزئیات زندگی‌تان را با هنرمندی تمام مهندسی و اداره کنید، بهترین‌ کتاب‌های اقتصاد را از فیدیبو دانلود کرده و قوام زندگی‌تان را افزایش دهید.

حالا دیگر چه کسی فارغ از اندیشه‌های اقتصادی می‌تواند شب‌ها چشم ببندد و صبح‌ علی‌الطلوع بدون توجه به اخبار و رویدادهای اقتصادی کار و بارش را از سر گیرد؟ اما باور عامی از اقتصاد درست نیست. اقتصاد دنیای متفاوتی است که زیر انبوهی از تصورهای نادرست گم شده است. فیدیبو در راستای تعمیق اندیشه‌ اقتصادی و ترویج علم اقتصاد بهترین کتاب‌های اقتصاد روز دنیا را پیگیری کرده و سعی می‌کند کارآمدترین‌ها را برای مخاطبان خود جمع‌آوری کند. هم‌اکنون قفسه کتاب‌های اقتصادی این سایت زیرمجموعه دسته‌ علوم اجتماعی، یکی از روزآمدترین و پربیننده‌ترین قفسه‌های موضوعی به‌شمار می‌رود؛ در این قفسه، از کتاب‌های تئوریک و دانشگاهی تا کتاب‌های کاربردی و تعلیمی احصا شده‌ و در دسترس مخاطبان قرارگرفته است. یک دانشجو، تاجر و حتی یک فرد خانه‌دار می‌تواند برای دغدغه‌های اقتصادی زندگی‌اش با کتاب‌های این قفسه چاره‌ای متفاوت بسازد. اتفاقا شاید بهترین تعریف برای اقتصاد همین باشد، سازوکار چاره‌اندیشی برای مراحل مختلف زندگی؛ تفاوتی‌ هم ندارد که مراحل مهم زندگی با مسئله‌ پولی و مالی درگیر باشد یا نه. 

اقتصاد به مباحث مالی و پولی محدود نمی‌شود، این علم یک سر در فلسفه دارد و یک سودای بزرگ در علوم اجتماعی. برای همین به‌اندازه‌ای که برای رئیس‌جمهور یک کشور حائز اهمیت است، برای تک‌تک جمعیت همان کشور هم مهم خواهد بود. هرکسی به‌اندازه تاثیرگذاری‌ که دارد باید از علم اقتصاد سر دربیاورد. وقتی این مقاله را می‌خوانید می‌توانید کتاب اقتصادی مورد نظرتان را تشخیص دهید و مطالعه را آغاز کنید. 


معرفی کتاب‌های پرفروش کتاب‌های اقتصاد

اگر فکر می‌کنید کتاب‌های پرفروش اقتصاد کتاب‌هایی صرفا عامه‌پسند هستند به کار افراد متخصص نمی‌آیند سخت در اشتباه هستید. این فرضیه، مثل همان حرف‌های بی‌اساسی است که می‌گویند ایدز را ساخته‌اند که نسل برخی از افراد را از بین ببرند. تالیف کتاب‌های کاربردی علم اقتصاد کار بسیار دشوار است و جز افراد معدودی مانند یانیس واروفاکیس توانایی فعالیت در این عرصه را ندارند. واروفاکیس با کتاب «حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد» مشهود نشد. پیش‌از این او نظریه‌پرداز و محقق مهمی بود که ماحصل عمر خود را ذیل این کتاب روانه بازار کرد. کتاب حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد نه‌تنها یک کتاب اقتصادی است بلکه کتابی است درباره فلسفه کاربردی و دغدغه‌های جهان‌شمول علوم اجتماعی. 

اگر کمی به ادبیات کتاب اهمیت می‌دهید و دوست دارید از بین کتاب‌های پرفروش این حوزه کتابی که با ادبیات متفاوت‌تر مسائل تخصصی را ارائه می‌دهد بخوانید، کتاب ارجمند «دید اقتصادی، داستانی جذاب برای آموختن اقتصاد» بهترین گزینه است. این کتاب پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز به‌شمار می‌رود.


کتاب‌های پر‌طرفدار اقتصاد

ادیان الهی تا روان‌کاوان مدرن آمریکایی یک واقعیت مسجل را به‌عنوان پیش‌فرض زندگی پذیرفته‌اند که فقر احمق می‌کند. هر دین، آئین و اندیشه با ادبیات متفاوت به موضوع فقر و اقتصاد پرداخته و از اهمیت آن حکایت‌ها سروده است. حالا در بین اندیشمندان اقتصادی الدار شفیر و سند هیل‌ مولاینیتن کتاب را با «عنوان فقر احمق می‌کند» به رشته تحریر درآورده‌اند که اتفاقا به دلیل جذابیت‌های بی‌شمار فلسفی و کارکردی از محبوبیت زیادی برخوردار شده است. امیرحسین میرابوطالبی این کتاب معروف بین‌المللی را به فارسی درآورده که هم‌اکنون در قفسه اقتصاد فیدیبو برای علاقه‌مندان موضوع اقتصاد آماده شده است.

گریگوری منکیو استاد دانشگاه هاروارد عزم آن کرده بود که کتابی نسبتا تخصصی و عمیق درباره کلیات اقتصاد بنویسد تا دانشجویانش از منظر هیجان‌انگیزتری به علم اقتصاد نگاه کنند. حاصل کار این استان دانشگاه کتابی محبوب در بین جوانان آمریکا شد و بعد هم این آوازه به اروپا و ایران رسید. کتابی با عنوان «کلیات علم اقتصاد» با ترجمه حمیدرضا ارباب بسیاری از سوال‌های مهم و عمیق علاقه‌مندان به اقتصاد را پاسخ می‌دهد؛ چه پاسخی.

اگر پیش‌از دنیای مدرن هنر روی صحنه تئاتر محقق می‌شد و مهندسی به محاسبه‌ ول و عرض پل‌های راه‌آهن محصور می‌شد حالا هنر آن است که کسی بتواند کلم خریدن، مهمانی رفتن و انتخاب شغل و بچه آوردنش را طوری هنرمندانه محاسبه کند که شب‌ها به‌راحتی چشم روی ‌هم بگذارد. راز خواب آرام در اداره امور زندگی است که کتاب‌های اقتصادی فیدیبو این راز را برملا می‌کنند، کافی است یکی از کتاب‌ها را دانلود کرده و مطالعه را شروع کنید.فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما