0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های زبان‌شناسی

زنهار از زبان، این پدیده‌ای که علی‌رغم صدسال تلاش بی‌وقفه‌ علمی و فلسفی همچنان راز بزرگ انسان به شمار می‌رود. برای آن‌که به دنیای رازآلود زبان وارد شوید همین‌الان جسارت به خرج دهید از قفسه کتاب‌های زبان‌شناسی فیدیبو یکی از بهترین‌ها را خرید و دانلود کنید.

قفسه‌ کتاب‌های زبان‌شناسی در فیدیبو ذیل دسته‌ علوم اجتماعی قرار دارد؛ فیدیبو در دسته علوم اجتماعی علاوه‌بر آن‌که موضوع‌های کلاسیک علوم اجتماعی را پوشش داده و قفسه‌هایی از بهترین کتاب‌ها را فراهم آورده، موضوع‌های مدرن و بینا رشته‌ای را که در یک قرن اخیر علوم اجتماعی را دگرگون کرده مورد توجه دقیق قرار داده است. زبان‌شناسی یکی از موضوع‌های مدرن و بینا رشته‌ای است. این علم که به‌صورت ساختارمند کمی بیشتر از یک سال عمر دارد از یک‌سو صورت زبان را مورد دقت قرار می‌دهد و از سوی دیگر در پی شناخت و تاثیرات آن بر فرد و جامعه است. دستور زبان، لغت‌شناسی تا پاسخ به سوال‌های مهمی مانند این‌که «زبان چیست»، «زبان چگونه به وجود می‌آید؟»، «مکانیسم زبان چیست؟» و سوال‌هایی دیگری از این ‌دست همه و همه از موضوع‌های مرتبت با زبان‌شناسی است. فیدیبو برای هرکدام از این موضوع‌ها بهترین کتاب‌ها را گلچین کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد.

زبان‌شناسی از آن دسته رشته‌هاست که علاقه‌مندانش را به‌سرعت شیفته‌ خود می‌کند. هر پدیده‌ ساده‌ روزمره از منظر زبان‌شناسی دنیای خاص خود را دارد و می‌تواند پیش‌داوری‌ها و قضاوت‌های کنونی شما را کلا تغییر دهد. زبان‌شناسی درواقع پرده‌ای ضخیم از مقابل چشمان ما برمی‌دارد و انسان را وارد دالان پیچیدگی‌های ذهن و روان انسان می‌کند.   


معرفی کتاب‌های پرفروش زبان‌شناسی

کتاب «تاریخ مختصر زبان‌شناسی ساختگرا» یکی از کتاب‌های پرفروش فیدیبو است. این کتاب دریچه‌ مناسبی برای ورود به دنیای جدید و احتمالا غریب زبان‌شناسی است. هنگامی‌که آخرین صفحه این کتاب را می‌خوانید، نقشه راه خود را برای پیمودن مسیر زبان‌شناسی پیدا می‌کنید و این امتیاز بسیار بزرگی برای چنین کتابی به‌حساب می‌آید. هر چند این کتاب تمرکز خود را صرف زبانشناسی ساختگرا می‌کند؛ اما هنگامی‌که آرا نظریه‌پردازان را شرح می‌دهد تصویر کلی از زبان‌شناسی در ذهن خواننده شکل می‌گیرد. این کتاب به قلم پژوهش‌گر نام‌آشنای زبان‌شناسی پیتر متیوس به رشته تحریر درآمده و با ترجمه راحله گندم‌کار روانه بازار شده است.

همواره مهم‌ترین گروهی که زبان‌شناسی را به‌صورت تخصص و شیفتگی پیگیری می‌کنند، اهالی ادبیات، نقد و هنر هستند. نقش زبان در ادبیات و هنر بسیار اهمیت دارد و از این حیث هر که سرسپرده این رشته‌هاست، طبعا علاقه‌مند زبان‌شناسی نیز به‌شمار می‌رود. کتاب «زبانشناسی و نقد ادبی» از این‌رو یکی از کتاب‌های پرفروش این قفسه است. مقالات این کتاب را حسین پاینده و مریم خوزان از بین مقالات متعدد پژوهش‌گران برجسته‌ی زبان‌شناس گردآوری و ترجمه کردند.


کتاب‌های پر‌طرفدار زبان‌شناسی

پاسخ به سوال‌های روان‌کاوی درباره زبان یکی از موضوع‌های پرطرف‌دار این رشته‌ علمی است و کتاب «زبان‌شناسی بالینی فارسی و تکوین زبان» تلاش ژرفی در این راستا انجام می‌دهد. این کتاب پرطرفدار یک ویژگی مهم نسبت به کتاب‌های دیگر دارد؛ مسائل مطرح‌شده، نسبت مستقیمی با مخاطب فارسی ‌زبان دارد. بسیاری از منابع رشته زبان‌شناسی ترجمه‌اند و شاید دغدغه‌های فارسی‌زبانان را پوشش ندهند، اما اینجا کتاب زبان‌شناسی بالینی فارسی و تکوین زبان پژوهش بومی است و از این‌رو اهمیت بسیاری دارد.

کتاب «نقد ترجمه در پرتو رویکرد زبانشناسی نقشگرا» هر چند در از نمایی دور مخاطب خاص دارد، اما برای هر علاقه‌مند زبان‌شناسی کتاب هیجان‌انگیز به‌حساب می‌آید. ترجمه از بحث‌های پیچیده و جالب زبان‌شناسی است و این کتاب به‌صورت دقیقی به آن پرداخته و آن را از زوایای مختلف موردبررسی قرار داده است. این کتاب مجموعه نظریات سه متفکر مهم زبان‌شناسی یعنی جولیان هاوس ، کاترینا رایس و کریستینا شفنر است که گلرخ سعیدنیا آن را ترجمه کرده است. به قفسه بزرگ و مملو زبان‌شناسی فیدیبو سر بزنید و با یکی از کتاب‌ها، راه جدیدی را آغاز کنید. دسته‌ی زبان‌شناسی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما