0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های حقوق

بسیاری از منابع حقوق فارغ از آن‌که ذیل کدام موضوع قرار می‌گیرند باید به‌طور دائم در دسترس خوانندگان آن باشد خرید و دانلود کتاب‌های حقوق در سایت فیدیبو این امکان را فراهم می‌کند که در هر لحظه که نیاز داشتید جزئیات منابع حقوقی را در اختیار داشته باشید. قفسه کتاب‌های حقوق در کتابخانه بزرگ فیدیبو از یک‌سو منابع مادر علم حقوق را در برمی‌گیرد و از سوی دیگر شامل کتب تئوری و نظریه‌هایی درباره‌ مبادی حقوق است. البته این ‌همه‌ ماجرا نیست، حقوق در دنیای مدرن یک وجه کاربردی هم پیدا کرده که فیدیبو سعی می‌کند کتاب‌های کاربردی حقوق را هم برای مخاطبان خود گردآوری کند. یکی از دغدغه‌های مهم علاقه‌مندان به مباحث حقوقی، دسترسی سریع و آسان به مواد و تبصره‌های قانونی است که در فیدیبو امکان چنین دسترسی را برای مخاطبان فراهم می‌کند. 

حقوق یکی از زیرمجموعه‌های علوم اجتماعی است که برای سامان دادن به احوال بین فردی انسان‌ها گریزی از آن نیست. هرکسی در هر جایگاهی که قرار دارد، باید از حقوق معنوی و مادی خود مطلع باشد و این آخرین و بهترین راه‌کاری است که انسان اندیشیده تا بتوانید مسائل مبتلابه روزمره را به نحو احسن رفع‌ و رجوع کند. 


معرفی کتاب‌های پرفروش حقوق

«تحلیل ابعاد حقوقی جنگ عراق علیه جمهوری اسلامی ایران» به قلم سحر بهمنی پرفروش‌ترین کتاب فیدیبو از بین کتاب‌های قفسه حقوق است. جنگ ایران و عراق که از یک‌سو پشت خاک‌ریزها و سنگرهای میدان صورت می‌گرفت، از سوی دیگر یک نزاع حقوقی مهم بود که بسیاری از حقوق‌دان‌های ایرانی دیگر آن بودند. زوایا اضلاع مختلف این نزاع حقوقی یکی از جذاب‌ترین مباحث حقوق تاریخ ایران به‌شمار می‌آید. البته که همچنان دامنه آن جدال حقوقی تا امروز کشیده شده و این بحث حقوقی را در صد مباحث داغ نگاه داشته است. 

«قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران» هم از آن کتاب‌های پرکاربرد و پرفروش قفسه کتاب‌های حقوقی است. این کتاب شامل قوانین مصوب سال 1358 است که شامل  اصلاحات و تغییرات و تتمیم سال 1368 هم می‌شود.

کتاب «نویز، نقشی در قضاوت انسان» متفاوت‌ترین اثر قفسه حقوق فیدیبو است. انسان هر زمان که در معرض تصمیم‌گیری‌های اخلاقی قرار می‌گیرد، ناگزیر بین موضوع‌های مختلف قضاوت می‌کند. از این مهم نمی‌توان روی‌گردان شد. کتاب نویز به پرحرف و حدیث‌ترین کنش انسانی که همان قضاوت است می‌پردازد. اُلیویه سیبونی، دنیل کانمن و کاس آر.سانستین در این اثر سعی می‌کنند مکانیسم شناخت انسان را واکاوی کرده و از این طریق خودیاری و توسعه فردی انسان مدرن را پیگیری کنند. این کتاب را محسن اسلامی به فارسی برگردانده و در فیدیبو در دسترس قرارگرفته است. 


کتاب‌های پر‌طرفدار حقوق

قانون کار از آن دست موضوعاتی است که زندگی روزمره آدمی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. چالش کار به‌اندازه‌ای دایره گسترده‌ دارد که از کارگر تا تاجر با آن درگیر هستند. ازاین‌رو کتاب «قانون کار» که شامل یازده فصل و تعدادی ماده و تبصره است که مجموع ماده‌ها به 186 مورد می‌رسد. این کتاب رتبه نخست محبوب‌های فیدیبو را به دست آورده است.

کتاب « آنم آرزوست... در حقوق شهروندی» یکی از کتاب‌های متفاوت خاص این قفسه به‌شمار می‌رود. رضا باقری مولف این کتاب سعی می‌کند حقوق شهروندی را از منظر متفاوتی مورد دقت قرار دهد. او برای این کار سراغ منابع دینی مانند قرآن و نهج‌البلاغه و همچنین منابع ادبی و تاریخی فرهنگ بومی ایرانیان مانند حافظ و سعدی رفته، با این‌همه از دایره مباحث فنی حقوق خارج نشده و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، حقوق بشر، اعلامیه اسلامی حقوق بشر، میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی و قانون آیین دادرسی کیفری را مدنظر قرار داده است. فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما