0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های نظریه‌ها و مکاتب فلسفی

مطالعه‌ی کتاب‌های نظریه‌ها و مکاتب فلسفی از موارد دیگری در مسیر مطالعات فلسفی هستند. در کنار مطالعه تاریخ و مبانی فلسفه، آشنایی با نظریه‌ها و مکاتب موجود هم از گزینه‌های بسیار مهم برای علاقه‌مندان به کسب آگاهی در این زمینه خواهند بود. با وجود پیشرفت‌های علمی حال حاضر بسیاری از کارهای چالش‌انگیز در گذشته زندگی بشر امروزه حل و آسان شده‌اند. همین مسئله یعنی رهایی از بسیاری مشکلات بیرونی، نیاز درونی انسان‌ها به یافتن پاسخ بسیاری سوال‌های بنیادی درباره جهان و خلقت را هم افزایش داده است. افراد زمانی که با مجموعه پرسش‌های بی پاسخ خود روبه‌رو می‌شوند به فلسفه رو می‌آورند. فلسفه آن‌ها را در به لایه‌های عمیق‌تری از آگاهی عمومی درباره بسیاری مسائل مطرح می‌برد. در این رابطه آشنایی با نظریه‌های فیلسوفان در طول تاریخ از ابتدا تا دوران معاصر یکی از بهترین منابع برای شما خواهد بود. فلسفه به‌دلیل گستردگی در قالب مکاتب بسیاری در طول تاریخ مورد بررسی قرار گرفته است، پس یکی دیگر از گزینه‌های شما رفتن به سراغ این مکاتب و بررسی مکتبی است که مدنظر دارید. فیدیبو برای یافتن بسیاری کتاب در زمینه این مکاتب و نظریه‌های فلسفی مرجع مناسبی خواهد بود. شما همچنین می‌توانید با توجه به دسته‌بندی‌های محبوب‌ترین‌ها، پرفروش‌ترین‌ها، ارزان‌ترین‌ها، تازه‌ها و کم حجم‌ترین‌ها در کنار آگاهی از اطلاعاتی درباره کتاب، نویسنده و نظرات دیگر خوانندگان گزینه مناسب را بیاید.    


معرفی کتاب‌های پرفروش نظریه‌ها و مکاتب فلسفی

یکی از مکاتب فلسفی کهن و محبوب فلسفه رواقی‌گری نام دارد. اگر از پیش با فلسفه سروکار داشته یا به آن علاقه‌مند بوده‌اید حتما نام این مکتب به گوشتان خورده است. اگر هم تابه‌حال نامی از آن نشنیده‌اید شانس بسیار خوبی به شما رو کرده که اکنون در حال مطالعه این مطلب هستید. رواقی‌گری از مکاتب قدیمی و شناخته شده است. به‌طوری که همچنان پس‌از گذشت سال‌ها هنوز هم به‌دنبال این است که رسالت خود را در قبال بشر به انجام برساند. به همین دلیل تلاش بر این است که در دنیای امروز هم بتوان آموزه‌های این مکتب را متناسب با زندگی معاصر به کار گرفت. کتاب «فلسفی زیستن» یک راهنما برای زندگی رواقیانه را برای شما شرح خواهد داد. این کتاب نوشته جوناس سالزجیبر علاوه‌بر بیان مبانی فلسفه، 55 منش رواقی‌گری را هم به شما خواهد آموخت. دانشنامه فلسفه استنفورد هم که به احتمال زیاد به گوش علاقه‌مندان و پژوهشگران حوزه فلسفه خورده است، از گزینه‌های بسیار مناسب برای آشنایی با مباحث و مسائل فلسفی خواهد بود. این دانشنامه مدخل‌ها با موضوعات و نویسنده‌های متفاوتی دارد که نشر ققنوس 20 جلد از آن را ترجمه کرده است. برای مثال کتاب «استنفورد 74 ... مکتب رواقی» را به ‌علاوه تمام نوزده جلد دیگر می‌توانید از فیدیبو تهیه و مطالعه کنید.   


دانلود پرطرفدارترین کتاب‌های نظریه‌ها و مکاتب فلسفی

مکتب نولیبرالیسم یکی از مکاتب فلسفی است که بیشترین ارتباط را با زندگی روزمره انسان‌ها دارد. امروزه با توجه به این‌که بسیاری از مسائل زندگی بشری از نولیبرالیسم تاثیر گرفته‌اند، مطالعه در زمینه این مکتب از ضروریات حوزه علوم انسانی شده است. کتابی نوشته حمداله محمدی و فاطمه زیباکلام به نام «از مکتب تربیتی لیبرالیسم تا نو لیبرالیسم؛ نگاهی انتقادی» با دیدی باز به بررسی این مکاتب و بیان تفاوت‌های ایجاد شده و ارتباط میان آن‌ها می‌پردازد. کتابی دیگر با عنوان «مکتب کیوتو» نوشته محمد اصغری در کنار آشناکردن شما با فلسفه ژاپن با بیان شباهت‌های آن با فلسفه و عرفان اسلامی بینش‌های جدیدی را برای شما ایجا خواهد کرد. از کتاب‌های محبوب نویسنده‌ای شناخته‌شده یعنی آلبر کامو کتاب «عصیانگر» است که در آن شاهد نگاه تازه کامو به مکاتب و اندیشه‌های مختلف در آثار بزرگان درباره عصیان خواهید بود. تمام این کتاب‌ها به‌راحتی از مجموعه عظیم کتاب‌های فیدیبو در دسترس تمامی افراد علاقه‌مند هستند.


دسته‌ی نظریه‌ها و مکاتب فلسفی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما