0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های فلسفه اسلامی و ایرانی

فلسفه ایرانی اسلامی شاید جزو دسته‌ای از کتاب‌ها باشد که افراد به‌سختی دنبال آن می‌روند. جالب است بدانید یکی از دغدغه‌های هر فردی که به‌صورت جدی کتاب می‌خواند مطالعه کتب متفاوت از موضوعات مختلف است تا علاوه‌بر این‌که بتواند علاقه خود را به موضوع مشخصی پیدا کند بتواند در مورد همه موضوعات اطلاعاتی هرچند اندک داشته باشد.

شاید وقتی صبحت از فلسفه می‌کنیم فقط فیلسوفانی مانند ارسطو و افلاطون و احتمالا نیچه و کانت به ذهنمان بیاید ولی باید بدانیم که فلسفه اسلامی ایرانی جزئی انکار نشدنی از فلسفه است. فلسفه از دید عده‌ای مختص فیلسوفان است ولی عده‌ای دیگر آن را برای همه اقشار جامعه مناسب می‌دانند. به شرط آن‌که کتاب‌های درستی برای خواندن انتخاب شود تا یه یک‌باره فرد به سبب سنگینی مطالب از فلسفه زده نشود.

فلسفه ایرانی اسلامی زیرمجموعه‌ی فلسفه و عرفان است که شامل مباحث گسترده‌تری می‌شود. اگر ‌می‌خواهید با حوزه‌ تخصصی فلسفه ایرانی اسلامی آشنا شوید می‌توانید از کتاب‌های متنی که در فیدیبو وجود دارد، استفاده کنید. برای این‌که بدانید نقطه شروعتان در حوزه فلسفه ایرانی اسلامی می‌تواند از کجا باشد در ادامه باما همراه باشید.


معرفی کتاب‌های پرفروش فلسفه ایرانی اسلامی

فلسفه زیربنای فکری بشر است و شکل‌دهنده نگرش بشر به جهان است. اگر به فلسفه به این شکل نگاه کنیم خواهیم دید که نمی‌توان فلسفه را از انسان جدا کرد. شاید فلسفه و مکاتب آن بحثی همگانی نباشد ولی از آن‌جایی که ذات فلسفه ذات تفکر و اندیشه و تعمق درباره‌ی جهان است پس نمی‌توان فلسفه را از انسان جدا دانست.

 پس اگر نسبت به جهان نگرشی دارید و در مورد جایگاه خود در جهان خلقت دنبال تحلیل و تفسیر خاص هستید شما هم درگیر فلسفه هستید، حتی اگر آگاهانه از آن اطلاع نداشته باشید. غایت فلسفه ایرانی اسلامی که از این جهت هم ایرانی و هم اسلامی به آن اطلاق می‌شود به سبب حضور موثر فیلسوفان ایرانی و شکل‌دهی به فلسفه اسلامی است که با ماهیت فلسفه غرب متفاوت است. 

همان‌طور که گفتیم نقطه شروع ورود به هر مبحثی از جمله فلسفه ایرانی اسلامی اهمیت چندانی در شکل‌گیری ادامه مسیر دارد. مطالعه بهترین کتاب‌های فسلفه ایرانی اسلامی می‌تواند دید وسیعی به فلسفه ایرانی اسلامی به شما دهد. مثلا با دانلود کتاب فلسفه ایرانی اسلامی معروف مبانی فلسفه اشراق از دیدگاه سهروردی به قلم محمدعلی ابوریان می‌توانید با مبانی فلسفه اشراق از دید سهروردی آشنا شوید. به‌علاوه اگر به‌دنبال کتابی با قلم خود سهروردی هستید احتمالا لغت موران کتاب شنیدنی برای شما خواهد بود. این کتاب که دربردارنده ده داستان کوتاه است حاوی اشارات و رموز عرفانی، اشراقی، حکمی و فلسفی است که زبان داستانی آن، در درک آن کمک‌کننده است. این کتاب صوتی را می‌توانید با صدای مریم محبوب در فیدیبو گوش کنید.

به‌علاوه اگر به تاریخ فلسفه ایرانی اسلامی علاقمند هستید کتاب تاریخ فلسفه اسلامی به قلم هانری کوربن که شامل سرچشمه‌های تفکرات فلسفی در اسلام، تشیع و فلسفه نبوی، اسماعیلیه فاطمی، کلام اهل تسنن، فلسفه علوم طبیعت و فلسفه اشراق است و به‌طور کل به آغاز فلسفه اسلامی تا درگذشت ابن رشد پرداخته است می‌تواند برایتان جذاب باشد.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار فلسفه ایرانی اسلامی

یکی از راه‌های شناخت فسلفه ایرانی اسلامی دنبال‌کردن آثار بزرگان این حوزه نظیر ابن سینا، ملاصدرا و سهروردی است. البته در کنار این بزرگان افرادی هم نظیر آیت‌الله مطهری کتبی را برای یادگیری بهتر آموزه‌ها فسلفی منتشر کرده‌اند که خواندنشان خالی از لطف نیست. شما می‌توانید در فیدیبو به پرطرفدارترین کتاب‌های فلسفه ایرانی اسلامی دسترسی داشته باشید و از طریق خواندن یا گوش کردن به آن‌ها با مفاهیم فسلفه اسلامی آشنا شوید. مثلا کتاب فیه ما فیه که در برگیرنده مجموعه‌ آموزه‌های مولانا است را می‌توانید در فیدیبو با صدای مریم محبوب بشنوید.

به‌ یاد داشته باشید که آگاهی از فلسفه به شما در پیداکردن مسیر زندگی‌تان کمک می‌کند. با فیدیبو در هر زمان و هر مکانی می‌توانید به بهترین‌ کتاب‌ها در فلسفه ایرانی اسلامی دسترسی داشته باشید.


دسته‌ی فلسفه اسلامی و ایرانی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما