0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های توسعه فردی

تابه‌حال مفهوم توسعه فردی به گوش‌تان خورده است؟ بیایید با مثال جلو برویم. مثلاً شما جز آن دسته از افرادی هستید که برنامه‌ریز خوبی است اما به آن عمل نمی‌کنند؟ از آن‌هایی که کارهایشان را یا انجام نمی‌دهند یا بسیار دیر به سراغ انجام‌شان می‌روند؟ یک لحظه بیایید برنامه‌ریزی و از شنبه شروع‌کردن و کمال‌گرایی یا غرق‌شدن در رویاهای دست‌نیافتنی را کنار بگذارید. تا زمانی‌که نخواهید به مشکل اصلی خود پی ببرید، نوشتن برنامه راهی از پیش نمی‌برد. بهتر است ببینید چرا کارهایتان را مطابق دل‌خواه‌تان انجام نمی‌دهید. آیا به عدم تمرکز برمی‌گردد؟ آیا نظم شخصی ندارید؟ مشکل از کمال‌گرایی است؟ یا به خودتان سخت می‌گیرید؟ این‌ها مفاهیمی هستند که توسعه فردی به آن‌ها می‌پردازد. برای پی‌بردن به اینکه توسعه و بهبود خود را از کجا شروع کنید، نیازی نیست درگیر هزینه‌های هنگفت شوید. کافی است به سراغ کتاب‌هایی که در این زمینه نوشته شده‌اند، بروید و پس‌از مطالعه‌ی آن‌ها ببینید ایراد کار از کجاست.

اپلیکیشن فیدیبو که مخزنی از بهترین کتاب‌های توسعه فردی است، می‌تواند به‌خوبی شما را در این مسیر راهنمایی کند. اگر به اپلیکیشن یا سایت فیدیبو سر بزنید، در بخش روانشناسی می‌توانید قسمت توسعه فردی را بیابید و با کتاب‌های مفید و کاربردی این حوزه آشنا شوید. مطالعه‌ی کتاب‌ها به شما کمک می‌کنند مشکل خود را شناسایی کنید، به سراغ حل آن بروید و کیفیت و عادات بهتری برای زندگی کاری و شخصی خود رقم بزنید.


معرفی کتاب‌های پرفروش توسعه فردی

اگر نمی‌دانید کاربردی‌ترین کتاب توسعه فردی کدام است، زیاد نگران نباشید، چون نیازی نیست همه‌ی کتاب‌های این حوزه را بخوانید. با توجه به مسئله‌ای که درگیرش هستید، کتاب موردنیاز خود را انتخاب کنید. برخی از کتاب‌ها عادت‌هایی را مطرح می‌کنند که می‌توانند در زندگی بسیار به کار بیایند. به‌طورمثال کتاب «7 عادت مردمان موثر» از استفان کاوی به نکته‌هایی مهم و موثر می‌پردازد که افراد موفق آن‌ها را در زندگی خود به کار برده‌اند و در واقع به‌نوعی رمز موفقیت آن‌ها به حساب می‌آیند. این کتاب توسعه فردی معروف و خواندنی را هم می‌توانید بخوانید، هم می‌توانید نسخه‌ی صوتی آن را با صدای مهدی قناعت‌پیشه گوش دهید.

کتاب توسعه فردی جدید و پرفروش دیگری که می‌تواند به شما کمک کند، «هنر دستیابی» است. این کتاب را دکتر برنارد راث، از استادان دانشگاه استنفورد نوشته است و در آن نشان می‌دهد چگونه تصمیم بگیرید، چگونه به سمت آرزوهایتان پیش بروید و چطور خود را از درجازدن نجات دهید. خواندن «هنر دستیابی» همچون مطالعه‌ی کتاب‌های توسعه فردی دیگر می‌تواند ذهن‌تان را نسبت به امور شفاف کند، زیرا این اثر قدرت درست فکرکردن و تصمیم‌گرفتن را آموزش ‌می‌دهد و می‌گوید چطور از نقطه‌ای اکنون ایستاده‌اید، به سمت نقطه‌ای که می‌خواهید باشید، پیش بروید.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار توسعه فردی

اگر به بخش روانشناسی فیدیبو سر بزنید، می‌توانید با خرید کتاب توسعه فردی موردنظرتان به خودتان هدیه‌ای ارزشمند و کاربردی دهید. مثلاً اگر می‌خواهید تمرکز خوبی داشته باشید، پس «مدیریت توجه» کتاب مناسبی برای شما است. این کتاب می‌گوید چرا اقیانوسی از عامل‌های پرت‌کننده‌ی حواس در اطراف ما وجود دارند، کارشان را به‌خوبی انجام می‌دهند و چطور می‌توان از این عوامل بهم‌زدن تمرکز جان سالم به در برد. نیر ایال، نویسنده‌ی کتاب در طول این مسیر با شماست تا ذهنی متمرکز و منسجم را برایتان به ارمغان بیاورد.

شاید هم چون ذهن‌تان درگیر گذشته یا آینده است، شما را از انجام باکیفیت کارها بازمی‌دارد. همان مسئله‌ای که اکهارت تول در «نیروی حال» به آن می‌پردازد و اعتقاد دارد ذهن در قفس گذشته و آینده محبوس است و خود را از نیروی حال حاضر محروم می‌کند. تول در این اثر پرطرفدار دست روی مشکلی می‌گذارد که اکثر افراد درگیر آن هستند و نمی‌توانند به‌راحتی از آن رهایی یابند؛ پس ظرفیت‌های حال را نیز از دست می‌دهند. اما چطور می‌توان از همین لحظه بهترین استفاده را برد؟ این سوالی است که با دانلود کتاب توسعه فردی «نیروی حال» می‌توانید پاسخ آن را بیابید. 

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما