0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های صوتی شعر فارسی

شعر، چکامه و یا سرود عناوینی متفاوت اما با معنای یکسان برای یکی از اصلی‌ترین شاخه‌های ادبیات به شمار می‌آیند. کتاب‌های شعر‌فارسی صوتی و یا به طور کلی کتاب‌های الکترونیکی به عنوان کتاب‌هایی که در همه‌ی شرایط می‌توانند همراه خوانندگان باشند یکی از بهترین گزینه‌ها برای ادیبان و یا علاقه‌مندان به این شاخه به شمار می‌آیند.

شعر در لغت به معنی فهم و ادراک است اما شاعران در طول زمان تعاریف متفاوتی از شعر به عمل آورده‌اند؛ در گذشته شعر کلامی شیوا و روان برخاسته از احساسات، عواطف و هیجانات به حساب می‌آمد که علاوه بر داشتن جنبه‌ی خیال‌انگیز و زیبایی‌شناختی دارای وزن و آهنگ نیز باشد مانند قالب‌های شعری چون غزل، قصیده، مثنوی، رباعی و… به همین دلیل اندیشمندی مانند ارسطو شعر را در مقابل نثر قرار می‌دهد که وزن و آهنگی ندارد، اما امروزه این تعریف  تغییرات بسیاری کرده است تا جایی که اَشکال امروزی شعر علی‌رغم حفظ برخی ویژگی‌ها مانند خیال‌انگیزی و تصویر سازی و درگیر کردن احساس خواننده، پایبندی به موزون بودن و حتی آهنگین بودن ندارند و در قالب‌هایی مانند شعر"نو" یا "سپید" سروده می‌شوند. شعر نو برخلاف شعرهای کهن از اوزان عروضی و الزامات قافیه و ردیف پیروی نمی‌کند و شاعر در آن با دست باز‌تر می‌تواند مفاهیم مورد نظرش را بیان کند. 

اما شعر نو تنها چراغی نبود که در مسیر ادبیات فارسی روشن شد،‌ در ادامه مسیر نیما، احمد شاملو نیز نوعی جدید از شعر را به شاعران جوان و نوخواه هم‌عصر خود معرفی کرد که شعر سپید نام داشت. شعر سپید بنیانش را بر ساختارشکنی گذاشت و توانست به زودی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین انواع شعر فارسی شود. 

شعر به عنوان محتوایی زنده و همیشه پویا تا امروز توانسته راهش را ادامه دهد و دیگر انواعی چون شعر حجم که به نام رضا براهنی گره خورده است و شعر پست مدرن نیز به پیکره شعر فارسی راه پیدا کند. 

شعر موج نوی ایران نیز همچون شعر کهن با نام‌های بسیاری عجین شده است از جمله مهم‌ترین شاعران موج نو می‌توان به مهدی اخوان ثالث، احمد شاملو، فریدون مشیری،‌ فروغ فرخزاد، سهراب سپهری، سیاوش کسرایی، رضا براهنی، بیژن الهی، احمدرضا احمدی، عباس صفاری و قیصر امین‌پور اشاره کرد. 

از آنجا که  لحن و خوانش صحیح و زیبای اشعار در فهم و لذت بردن از آن‌ها نقش اساسی دارند فیدیبو برای آن که علاقه‌مندان بتوانند از اشعار متفاوت لذت کافی را ببرند امکان دسترسی به کتاب‌های شعر صوتی را در وبسایت و اپلیکیشن خود فراهم آورده است.


معرفی کتاب‌های پرفروش شعر‌فارسی صوتی

●     کلیات (دیوان) اشعار ترکی شهریار به انضمام حیدربابا سلام

●     گزیده ی اشعار ایرج میرزا

●     گلستان سعدی

●     مثنوی معنوی دفتر دوم

●     غوغای غزل از سنایی تا سایه چهارصد گزیده از اشعار ده غزل‌سرای زبان فارسی

●     بوستان سعدی

●     عاشقانه‌های حافظ شامل 22 غزل از عاشقانه‌ترین سروده‌های حافظ با صدای احمدرضا احمدی


دانلود کتاب‌های رایگان شعر فارسی صوتی

●     شعر زندگی یکی از مجموعه آثار هوشنگ ابتهاج

●     خسرو و شیرین اثر نظامی

●     کتاب صوتی شعر زبان مادریفیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما