0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های عرفان و تصوف

عرفان و تصوف یکی از زیر شاخه‌های فلسفه و عرفان است که قدمتی به اندازه عمر انسان روی زمین دارد. این حوزه‌ در طول تاریخ دچار دگرگونی ‌و تکامل شده است و به پنج دسته‌ی عرفان اسلامی، مولوی، بودایی، مسیحی و هندی تقسیم می‌شود که هر کدام اندیشمندان خود را دارند. عرفان در لغت به معنی شناخت است ولی آن را باید به معنی ادراک و روشی خاص برای رسیدن به حقیقت دانست اما روش‌های رسیدن به حقیقت، روش‌های مرسوم نیست. روش‌هایی که عرفان برای شناخت حقیقت معرفی می‌کند متکی به عقل نیست بلکه از طریق شهود و تجربه‌ی درونی است. 

با این‌که عرفان و تصوف تقریبا از قرن دوم هجری در کنار هم قرار گرفته‌اند تفاوتی میان این دو حوزه با وجود یکپارچگی وجود دارد که بسیاری از اندیشمندان به ان اشاره کرده‌اند. برخی عرفان را بخش نظری و تصوف را بخش عملی می‌دانند. آیت الله مطهری که در فلسفه ایرانی اسلامی هم دستی بر قلم دارند و آثار با ارزشی را از خود به‌جای گذاشته‌اند، عرفان را بخش فرهنگی و تصوف را بخش اجتماعی دانسته‌اند. 

اگر به‌دنبال بهترین کتاب‌های عرفان و تصوف هستید، می‌توانید این کتاب‌ها را در جیب خود داشته باشید. فیدیبو با فراهم‌آوردن این کتاب‌ها در اپ خود به شکل‌های مختلف اعم از صوتی و متنی، خوانش عرفان و تصوف را راحت‌تر کرده است. بهتر است برای مطالعه کتاب عرفان و تصوف از قدیمی‌ترین آثار شروع کنید. یکی از بهترین کتاب‌های عرفان و تصوف کتاب تذکره الاولیا اثر عطار نیشابوری است. در وصف اهمیت عطار به این بیت از مولانا بسنده می‌کنیم که « هفت شهر عشق را عطّار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه‌ایم» 

اگر از ایران فاصله بگیرید بهتر است در میان آثار قدیمی به سراغ کاربردی ترین‌کتاب‌ عرفان و تصوف یعنی کتاب تاملات مارکوس اورلیوس بروید. این کتاب که بازتاب اندیشه‌های اورلیوس فرمانروای خردمند روم است به مباحثی همچون قضاوت خود و در نظر گرفتن انسان به عنوان جزئی از عالم می‌پردازد. 


معرفی کتاب‌های پرفروش عرفان و تصوف

در میان کتاب‌های پرفروش عرفان و تصوف کتاب‌های بسیاری وجود دارد که می‌توان آن‌ها را در فیدیبو خواند یا به آن‌ها گوش کرد. با خرید کتاب عرفان و تصوف به اسم نیروی حال می‌توانید در مورد یکی از مباحثی که حتما از اهمیت آن بسیار شنیده‌اید اطلاعات بیشتری کسب کنید. همان‌طور که از اسم این کتاب پیداست، اکهارت تله، نویسنده، در این کتاب به خوانندگان خود آموزش می‌دهد که چطور گذشته و آینده را رها کرده و تمرکز خود را روی زمان حال بگذارند. می‌توانید این کتاب را با صدای بی‌نظیر نیما رئیسی از فیدیبو بشنوید. 

شناختن آثار و تفکرات هر شخص بزرگی احتمالا بدون شناخت شیوه‌ی زندگی او ناقص است. کتاب من آن توام دیگر کتاب صوتی عرفان و تصوف، این بار با صدای زیبای پیام دهکردی در فیدیبو در دسترس علاقمندان به عرفان و تصوف قرار گرفته است. این کتاب با بررسی زندگی شمس تبریزی و چگونگی دیدار با مولانا بر اساس مقالات شمس تبریزی، زندگی این عارف بزرگ را به زیبایی در اختیار خوانندگان و شنوندگان گذاشته است. تثر ادبی، خوش‌خوان و شاعرانه‌ی این اثر با روایاتی موثق، جریانات فکری مولانا و شمس را برای شنونده آشکار می‌کند.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار عرفان و تصوف

برای آشنایی بیشتر با عرفان و تصوف بهتر است با مطالعه‌ی کتاب‌های عرفان و تصوف در سرزمین‌های مختلف سفر خود را تکمیل کنید. می‌توان کاربردی‌ترین کتاب عرفان و تصوف را از شرق دور، کتابی از سرزمین پررمز و راز چین باستان انتخاب کرد. فلسفه و روش زندگی چینیان از دیرباز تا اکنون زنده و پویا بوده است و میلیون‌ها انسان را در سرتاسر جهان مجذوب خود کرده است. یکی از بهترین کتاب‌های عرفان و تصوف چینی کتاب تائوت چینگ به قلم لائو دزو است. اگر قصد آشنایی با عرفان و تصوف چین را دارید احتمالا این کتاب یکی از بهترین گزینه‌هایتان خواهد بود.

در پایان باید بدانید قدم اول در مسیر پرپیچ و خم عرفان و تصوف شاید اندکی دشوار باشد ولی وقتی با راز و رمزهای این حوزه جذاب آشنا شوید خود به طرفداران پروپا قرص آن تیدبل خواهید شد. نقش مطالعه‌ی کتاب‌های عرفان و تصوف را در زندگی و نپگرش خود به جهان هستی دست کم نگیرید و حتما در این راه از اپلیکیشن فیدیبو کمک بگیرید. 


دسته‌ی عرفان و تصوف

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما