0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های نقد و نظریه روانشناسی

نقد و نظریه روانشناسی یکی از پرکاربردترین شاخه‌های علم روانشناسی است که امروزه، علاوه‌بر حوزه‌های درمانی، در موضوعات دیگر نیز کاربرد فراوانی دارد. ادبیات و نقد ادبی یکی از این شاخه‌ها به‌شمار می‌رود که از نقد روانشناختی به‌عنوان یکی از پرکاربردترین رویکردها استفاده کرده و آثار گوناگون را به کمک آن موشکافی می‌کند. آثار هنری نیز به کمک مطالعه‌ی کتاب‌های نقد و نظریه روانشناسی قابل واکاوی هستند. سایت فیدیبو، مجموعه‌ای از چند کتاب نقد و نظریه روانشناسی معروف را برای شما گردآوری کرده است تا به کمک آن، دانش خود را در این علم پیچیده افزایش دهید. 


معرفی کتاب‌های پرفروش نقد و نظریه روانشناسی

شما می‌توانید در سایت فیدیبو بهترین لیست دانلود کتاب نقد و نظریه روانشناسی را مشاهده کنید. این کتاب‌ها براساس معیارهای گوناگون گلچین شده‌اند و می‌توانند در تمام موضوعات موردنیاز شما مفید واقع شوند. 

یکی از بهترین کتاب‌های نقد و نظریه روانشناسی، کتاب انسان در جست‌وجوی معنا است. نویسنده‌ی این کتاب، ویکتور فرانکل، در این کتاب به شرح خاطرات خود می‌پردازد. این کتاب، روایت روانپزشکی توانمند از زندگی در اردوگاه‌های نازی‌ها و تجربه‌ی تلخ از دست‌دادن خانواده‌اش است. هدف اصلی فرانکل از نوشتن این کتاب، ثابت‌کردن این حقیقت بود که ما نمی‌توانیم رنج اجتناب‌ناپذیر زندگی را نادیده بگیریم، اما می‌توانیم انتخاب کنیم که چطور با آن مواجه شویم و در مقابلش سر خم نکنیم.

کتاب مارتین سلیگمن؛ نظریه‌ی درماندگی آموخته شده و روانشناسی مثبت‌نگر، از آن دسته کتاب‌هایی است که سال‌ها تجدید چاپ می‌شود و دست به دست می‌چرخد. سلیگمن در این کتاب به بررسی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های روانشناسی می‌پردازد. او از اهمیت مثبت‌نگری صحبت می‌کند و به خواننده نشان می‌دهد که اجتناب از درماندگی خودآموخته چقدر در دوری از افسردگی مفید واقع می‌شود. این کتاب برای افرادی که با هیولای افسردگی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و اعتمادبه‌نفس لازم برای جنگیدن با آن را ندارند، کاربردی‌ترین کتاب نقد و نظریه روانشناسی است.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار نقد و نظریه روانشناسی

جدا از گذراندن زمان با افراد گوناگون، خرید کتاب نقد و نظریه روانشناسی هم می‌تواند در شناخت اطرافیان به شما کمک کند. یونگ در زمره‌ی روانشناسانی قرار می‌گیرد که در خصوص تیپ‌های شخصیتی و تحلیل آن‌ها نظریات فراوانی داشته است. او خواسته یا ناخواسته، بسیاری از نظریه‌های ناتمام فروید را تکمیل می‌کند و آثار بسیار مهمی در علم روانشناسی دارد.

در همین راستا، کتاب تیپ‌های شخصیتی یونگ می‌تواند به شما دیدگاه متفاوتی ببخشد. با خواندن این کتاب، شما قادر خواهید بود تا عینک یونگ را به چشم بزنید و با قطب‌نمای شخصیت‌شناسی او آشنا شوید. نکته‌ی مهم این کتاب، بی‌طرف بودن آن و اجتناب از دفاع کورکورانه است که به خواننده اجازه می‌دهد تا نظر یونگ را بشناسد و سپس، با عقل و خرد خود تصمیم بگیرد.

در کنار این مباحث، در صورتی که می‌خواهید از دید روانشناختی به نقد ادبی نگاه کنید و علم روانشناسی را محدود نکنید، می‌توانید به کتاب درآمدی بر نقد روانشناختی قرن بیستم نیز شانسی بدهید. این کتاب نقد و نظریه روانشناسی جدید می‌تواند دید شما را نسبت به کتاب‌ها، فیلم‌ها و تمام آثار هنری که تا به حال دیده‌اید تغییر دهد و دریچه‌ای جدید از سوی روانشناسی به نقد برای شما باز کند.فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما