0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان و رمان جنایی خارجی

میل ذاتی انسان به حل کردن معما و پیدا کردن سرنخ‌ها باعث شده که کتاب‌های جنایی و پلیسی یکی از محبوب‌ترین ژانرهای ادبیات در سال‌های اخیر باشند. در این کتاب‌ها یک اتفاق جنایی و معمایی مطرح می‌شود و خواننده با پلیس و کاراگاه یا فردی عادی همراه می‌شود تا راز این اتفاق و جنایت را بر اساس سرنخ‌های موجود در داستان کشف کند. تعلیقی که در داستان‌های جنایی و پلیسی وجود دارد باعث می‌شود شما نتوانید تا هنگام تمام شدن کتاب، آن را بر زمین بگذارید!

از جمله محبوب‌ترین و معروف‌ترین کاراگاهان در کتاب‌های جنایی و پلیسی می‌توان به شرلوک هولمز و پوآرو اشاره کرد. آگاتا کریستی را می‌توان معروف‌ترین نویسنده این ژانر دانست که با خلق شخصیت‌هایی مانند خانم مارپل و هرکول پوآرو و نوشتن مجموعه کتاب‌های پلیسی، نام خود را به عنوان یک نویسنده ژانر جنایی بر سر زبان‌ها انداخت.

البته در برخی از کتاب‌های جنایی و پلیسی، ماجرا به‌جای کاراگاه و پلیس از زبان فرد مظنون و متهم نقل می‌شود. به دلیل جذابیت زیاد این ژانر از داستان و رمانبرای مخاطبان، بسیاری از کارگردانان و نویسندگان برای نوشتن فیلمنامه سریال یا فیلم سینمایی خود به سراغ این کتاب‌ها رفته‌اند. شرلوک هولمز، پوآرو و خانم مارپل از جمله شناخته شده‌ترین آثار سینمایی و تلویزیونی هستند که بر اساس کتاب‌های ژانر جنایی و پلیسی تهیه شده‌اند.

اگر شما هم به خواندن کتاب‌های داستان و رمان جنایی و پلیسی علاقه دارید می‌توانید با مراجعه به اپلیکیشن یا سایت فیدیبو، نسخه الکترونیکی کتاب موردنظرتان را دانلود کرده و روی صفحه دسکتاپ یا گوشی هوشمندتان آن را مطالعه کنید.

معرفی کتاب‌های پرفروش جنایی و پلیسی

کتاب‌های جنایی و پلیسی به زبان‌های زیادی ترجمه شده‌اند و در ایران هم شاهد آن هستیم که این ژانر کتاب‌ها با استقبال زیادی از سوی افراد مختلف روبرو می‌شوند. از جمله بهترین کتاب‌های ژانر جنایی و پلیسی می‌توان به آثار زیر اشاره کرد:

1.     کتاب خانه‌ای که در آن مرده بودم نوشته کیگو هیگاشینو و با ترجمه خندان حسینی‌نیا از انتشارات قطره

2.     کتاب صوتی شیطان به قتل می‌رسد نوشته آگاتا کریستی و با ترجمه جمشید اسکندانی از انتشارات ماه آوا

3.     کتاب قول فاتحه‌ای بر رمان پلیسی نوشته فردریش دورنمات و با ترجمه محمود حسینی‌زاد از انتشارات ماهی

4.     کتاب ماجراهای جدید شرلوک هولمز نوشته آدریان کانن دویل و با ترجمه رامین آذر بهرام از انتشارات مروارید

5.     کتاب دروازه راشومون نوشته ای جی پارکر و با ترجمه سمیرامیس بابایی از انتشارات قطره

6.     کتاب چهره یک غریبه نوشته آن پری و با ترجمه بیتا ابراهیمی از انتشارات قطره

7.     کتاب بانوی دریاچه نوشته ریموند چندلر و با ترجمه کاوه میرعباسی از انتشارات طرح نو

8.     کتاب دست پنهان نوشته آگاتا کریستی و با ترجمه مجتبی عبدالله نژاد از انتشارات هرمس

دانلود کتاب‌های رایگان جنایی و پلیسی

کتاب‌های داستان و رمان در ژانر جنایی و پلیسی از جمله محبوب‌ترین کتاب‌ها در بین خوانندگان هستند که بسیاری از آنها به زبان فارسی هم بازگردانده شده‌اند. شما می‌توانید کتاب‌های این ژانر را به‌صورت رایگان در اپلیکیشن و سایت فیدیبو مطالعه کرده یا نسخه صوتی آنها را بشنوید. از میان این کتاب‌ها می‌توان به کتاب رایگان معمای آرومونت نوشته آلفرد هیچکاک با ترجمه مریم زکریا و از انتشارات هرمس اشاره کرد.


دسته‌ی جنایی و پلیسی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما