0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های داستان و رمان طنز فارسی

خرید و دانلود بهترین کتاب‌های طنز فارسی


کتاب‌های طنز فارسی، گونه‌ای از ادبیات داستانی هستند که با استفاده از زبان و ادبیات عامیانه، به بیان مسائل و موضوعات روزمره با نگاهی انتقادی و گاه فانتزی می‌پردازند. طنز فارسی سابقه‌ای طولانی در ادبیات ایران دارد. گاه طنز در قالب غزل نیز رخ می‌نماید و گاهی در داستان‌های کهن. اما نمونه بارز آثار طنز ادبی را که بر اسلوب و ساختار این ژانر استوار شده، به خوبی می‌توان در آثار مدرن پیدا کرد. این آثار تلاش می‌کنند تا با خلق موقعیت‌های خنده‌دار و شخصیت‌های طناز،‌ در کنار سرگرم کردن مخاطب که وظیفه اصلی ادبیات است، نگاهی تازه به خواننده ببخشند تا با خرده فرهنگ‌ها، موضوعات اجتماع و سیاسی، و حتی مسائل روزمره و شخصی، با ذهنی روشن‌ و نقادانه برخورد کند.

کتاب‌های طنز فارسی در ژانرهای مختلفی نوشته می‌شوند که از محبوب‌ترین آنها می‌توان به طنز اجتماعی، طنز سیاسی، طنز عاشقانه، و طنز موقعیت اشاره کرد.

معرفی کتاب‌های پرفروش طنز فارسی

خوانندگان و علاقمندان کتاب‌های طنز فارسی می‌توانند در این صفحه محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب‌های این ژانر را انتخاب کرده و خریداری کنند. به عنوان نمونه می‌توان به کتاب دایی‌جان ناپلئون به قلم ایرج پزشکزاد اشاره کرد. این کتاب که داستان تئوری‌پردازی‌ پیرمردی سنتی و خیال‌باف را روایت می‌کند، در بستر طنز به نقد آداب، سنت‌ها و پیچیدگی‌های خانواده‌ ایرانی پیش از انقلاب می‌پرازد. اگرچه که طنزپردازی پزشک‌زاد مانع از خلق داستانی عاشقانه نمی‌شود و در میان کش و قوس شخصیتی دایی‌جان و اعضای خانواده‌اش، حمید که نقش راوی را ایفا می‌کند، درگیر عشقی آتشین می‌شود.

نان داغ کباب داغ رضا رحمان پور کتاب دیگری در ژانر طنز فارسی است که به انتخاب خوانندگان فیدیبو، از محبوب‌ترین کتاب‌های این دسته‌بندی به حساب می‌آید. این کتاب که راوی روایت‌های مضحکی از دربار سلاطین قاجار است، یکی از پرطرفدارترین آثار ژانر طنز فارسی است. تاریخ روی تردمیل نوشته پدرام ابراهیمی نیز از همین دسته آثار است.

در دسته‌بندی کمیک‌های طنز فارسی آثار برجسته‌ای است که عموما به تحولات اجتماعی و سیاسی ایران کنایه می‌زنند. این موضوع بیشتر در زمینه فرهنگی مردم ایران زمین ریشه دارد. جایی که به سبب هزاران سال دیکتاتوری پادشاهان، امکان نقادی تنها از راه طنز میسر بوده‌است. به همین خاطر است که طنز فارسی چند پهلو و پر کنایه است و نویسنده برای بیان نظر خود از تکنیک‌های ادبی بسیاری سود می‌برد.

 

دسته‌ی طنز

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما