0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان

تربیت و مسائل روانشناسی کودک و نوجوان را نباید سرسری گرفت. موافق هستید؟ کودک به مانند خمیری می‌ماند که پدر و مادر با تربیتی که در پیش می‌گیرند، او را شکل می‌دهند. هرچه این تربیت با آگاهی و اطلاعات بیشتری باشد، کودک بهتر و هوشیارتر بزرگ می‌شود. به‌خصوص آن‌که کودک امروز تفاوت‌های بسیاری با بچه‌ی دیروز دارد. گویی فرزندان امروزی با آگاهی، پیش‌بینی‌ناپذیری و خیال‌پردازی بیشتر به این دنیا قدم می‌گذارند. به همین علت پدر و مادر نیز باید خود را به‌روز و آگاه به مسائل تربیتی کودکان پیش ببرند.

علاوه‌بر کودکان، نوجوانان نیز چالش‌های مخصوص به خود را دارند. اغلب والدین با نوجوان‌ها چالش‌های زیادی را پشت سر می‌گذرانند. اکثر نوجوانان نیز از این گلایه دارند که بزرگ‌ترها حرف آن‌ها را درک نمی‌کنند و مدام به فرزند نوجوان خود سخت می‌گیرند. همه‌ی این مسائل ناشی از عدم آگاهی دو طرف و نداشتن زبان مشترک است. نوجوان‌ها دلیل نگرانی و سخت‌گیری والدین خود را متوجه نمی‌شوند و والدین نیز تصور می‌کنند با سخت‌گیری می‌توانند فرزند خود را از هر آسیبی دور نگه دارند. اما راه‌حل چیست؟ یک راه قابل‌اطمینان و کم‌هزینه در روزهایی که قیمت‌ها روزبه‌روز شعله می‌کشند، مطالعه‌ی کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان است.

کتاب‌ها یک راهنمای همیشگی و در دسترس‌اند. هر زمان با فرزند خود به مشکل بربخورید، می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید و از تجربیات و راه‌کارهای نویسنده‌های آن‌ها بهره بگیرید. فیدیبو در بخش روانشناسی با ارائه‌ی کاربردی‌ترین کتاب روانشناسی کودک و نوجوان به شما کمک می‌کند انتخاب بهتری داشته باشید و چالش‌های خود را با فرزندتان به‌طور موثری حل کنید.


معرفی کتاب‌های پرفروش روانشناسی کودک و نوجوان

کتاب‌هایی که در حوزه‌ی روانشناسی کودکان هستند، هر کدام نگرش‌ها و دیدگاه‌های متفاوتی دارند. به‌طورمثال کتاب علیه تربیت فرزند یک کتاب روانشناسی کودک و نوجوان جدید به قلم آلیسون گوپنیک است که اغلب فرضیه‌های تربیت را زیر سوال می‌برد. این کتاب با تربیت سنتی کاملاً مخالف است و به آزادگذاشتن فرزندان اعتقاد دارد. گوپنیک می‌گوید فرزندان امروز خارج از چارچوب‌های فرض‌شده هستند و باید آزادی عملی بیشتری را در اختیار آنان گذاشت. این آزادی عمل از نظر او به قوه‌ی تخیل، تفکر و بازی‌گوشی او خلاقیت می‌بخشد.

یا در کتاب روانشناسی کودک و نوجوان معروف دیگری به نام با کفش من راه برو با نحوه‌ی درک فرزندان روبه‌رو می‌شوید. دکتر اورلی کرتن در این کتاب به درک‌نشدن فرزندان توسط والدین می‌پردازد. او معتقد است فرزندان از در دوران کودکی و نوجوانی با احساسات متفاوتی روبه‌رو می‌شوند. احساس ترس، یاس، خشم از یک طرف و احساس شادی، هیجان و فعال‌بودن از طرف دیگر. به عقیده‌ی دکتر کرتن این پدر و مادر هستند که باعث می‌شوند احساسات گروه اول بر فرزندشان غلبه یابد یا احساسات گروه دوم. از سوی دیگر با دانلود کتاب روانشناسی کودک و نوجوان مذکور می‌توانید بفهمید کودکتان در هر لحظه با چه احساساتی درگیر است. اگر بتوانید به رفع تنش در او و ایجاد آرامش کمک کنید، سایه‌ای از امنیت و اعتمادبه‌نفس را در درون او می‌پرورانید.


معرفی کتاب‌های پرطرفدار روانشناسی کودک و نوجوان

یکی از بهترین کتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب والدین ناکافی اما به‌اندازه‌ی کافی خوب اثر آلن دو باتن است. این نویسنده در یکی از محبوب‌ترین کتاب‌هایش به سراغ دغدغه‌ی بسیاری از افراد یعنی بچه‌دار شدن یا نشدن می‌رود. او می‌گوید در قدیم توجه چندانی به فرزندان نمی‌شد و آن‌ها گویی بدون هیچ تربیتی بزرگ می‌شدند اما کودک نسل امروز نیاز به مسائلی فراتر از توجه دارد. به همین علت تربیت فرزند مسئله‌ای نیست که هر کسی بخواهد آن را تجربه کند. پس طبیعی است که عده‌‌ای از افراد بخواهند پدر و مادر شوند و عده‌ای دیگر چنین تصمیمی نداشته باشند. 

این کتاب شما را با واقعیت‌ها روبه‌رو می‌کند و دیدی شفاف از داشتن و تربیت یک بچه در جهان امروز به شما می‌دهد. فیدیبو اینجا است تا بتوانید دانلود کتاب روانشناسی کودک و نوجوان والدین ناکافی اما به‌اندازه‌ی کافی خوب و مطالعه‌ی آن را همین حالا شروع کنید.


فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما