دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب تربیت بدون فریاد

کتاب تربیت بدون فریاد
با حفظ خونسردی به روشی انقلابی در تربیت فرزندان خود دست یابید

نسخه الکترونیک کتاب تربیت بدون فریاد به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب تربیت بدون فریاد را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب تربیت بدون فریاد

بعضی از والدین زمانی که می‌خواهند کودک را از کاری منع کنند مدام با داد و فریاد کردن بر سر فرزندشان سعی می‌کنند حرفشان را به آن‌ها گوشزد کنند. اما والدینی که مرتبا از این روش برای نصیحت و تنبیه کودکشان استفاده کرده‌اند، اعلام کردند که  این روش دیگر موثر نیست چون باعث شرطی شدن کودک آن‌ها شده است، پس سوالی که ذهن این والدین را مشغول کرد این بود که حالا چه کار کنیم تا کودک به حرف های ما توجه کند. 

کتاب تربیت بدون فریاد با ارائه شیوه‌های نوین تربیتی به صدها هزار نفر در سراسر جهان کمک کرده تا از این راهکارها برای تربیت صحیح و بدون فریاد کودکان و نوجوانان خود استفاده کنند. کتاب تربیت بدون فریاد نوشته‌ی هال ادوارد رانکل تاکنون به یازده زبان ترجمه شده است و به شما کمک می‌کند تا با حفظ خونسردی به روشی انقلابی در تربیت فرزندان خود دست یابید.

درباره کتاب تربیت بدون فریاد

کتاب تربیت بدون فریاد کتابی است در حوزه‌ی تربیت و سرپرستی کودک که در چهار بخش نوشته شده است. رانکل نویسنده‌ی این کتاب در چهار بخش قدم به قدم روش‌های برقراری ارتباط صحیح و دوستانه با فرزندان را آموزش می‌دهد. بخش اول کتاب مقدمه‌ای است بر چگونگی خواندن کتاب، بخش دوم با عنوان «حفظ خونسردی یعنی ایجاد حریم»، بخش سوم با عنوان «حفظ خونسردی یعنی تعیین جایگاه» و بخش چهارم «خود را به تمرین کردن عادت دهید» است.

 در قسمت آخر هر بخش، ادوارد رانکل داستانی واقعی از تجربیات دوستان و همکارانش و تجربه‌ای که از زندگی والدینی که به او مراجعه کرده‌اند نوشته است. نویسنده در ابتدای کتاب توضیح داده است که: « ... در انتهای هر بخش، داستانی واقعی از تجارب زندگیِ افرادی مانند شما را نقل کرده‌ام. بعضی از این داستان‌ها مربوط به مراجعینی است که برای درمان یا آموزش نزد من آمده‌اند و بعضی دیگر مربوط به همکاران و دوستانم است. خوشبختانه از موهبت همکاری با افرادی برخوردارم که وقت، پول و انرژی خود را صرف یادگیری تمرکز بر خود و شیوه ارتباط با دیگران می‌کنند. گام زدن کنار آن‌ها و مشاهده تحولی که آن‌ها در روابط خود ایجاد می‌کنند برایم موهبتی به‌غایت ارزشمند است. در هر یک از این داستان‌ها قدرت و تاثیر تربیت بدون فریاد مشهود است. البته برای حفظ حریم خصوصی افراد، اسامی و جزئیات را تغییر داده‌ایم اما اصل داستان‌ها واقعی و تأثیرگذار است. این داستان‌ها را متناسب با اصول مذکور در کتاب انتخاب کرده‌ام. همان‌طور که خواهید دید این داستان‌ها بازگوکننده مراحل گوناگون روابط والد و فرزند در طول زندگی است. هرچند ماجرای زندگی هر فرد متفاوت از دیگری است، اما مطمئنم هر یک از شما شباهتی بین زندگی خود و این داستان‌ها خواهید یافت».

کتاب «تربیت بدون فریاد» مناسب چه کسانی است 

رانكل در کتاب تربیت بدون فریاد علاوه بر اصول کاربردی که هر پدر و مادری برای تربیت فرزندان خود به آن نیاز دارد صحبت کرده است. خواندن این کتاب به پدران و مادرانی که به دنبال روش‌های نوین و موثر برای تربیت فرزندان خود هستند، زوج‌هایی که قصد آوردن فرزند دارند، مربیان و معلمان توصیه می‌شود.

کتاب تربیت بدون فریاد همان‌طور که از عنوان آن مشخص است برای پدران و مادران  نوشته شده است تا بتوانند با حفظ خونسردی به روشی انقلابی فرزندان خود را تربیت کنند. برای آرام کردن دنیا؛ برای آرامش و صلح جهانی که در آن زندگی می‌کنیم باید کودکانی شاد و مهربان، کودکانی که در آن‌ها حس همکاری، تلاش و احترام متقابل وجود داشته باشد، تربیت کنیم و برای تربیت درست و اصولی در درجه اول این ارتباط باید بین والدین و کودکان به شیوه‌ی دوستانه و اصولی شکل بگیرد. اما قبل از هر چیز ما به عنوان پدر و مادر نباید فکر کنیم که تنها ماییم که درباره‌ی همه‌ی اصول فرزند پروری می‌دانیم و نیازی به کتاب و مشاوره نداریم. بعضی از  والدین  فکر می‌کنند امروزه هم روش‌های تربیتی گذشتگان موثر و قابل استفاده است ولی بهتر است بپذیریم که این راه منطقی و منصفانه نیست که با کودکان به شیوه‌ای که در گذشته تربیت شدیم، رفتار کنیم و یا به قدری به کودکان بها بدهیم که هیچ کنترلی بر رفتار آن‌ها نداشته باشیم. بعضی از والدین هم علاقه دارند تا درباره شیوه تربیتی صحیح فرزندانشان بیشتر یاد بگیرند و بدانند که چطور می‌توانند در تربیت فرزندان خود موفق باشند؛ آیا باید با کودک سازش و مدارا کرد و آن‌قدر با آن‌ها مهربان باشند که افسار خود را دست کودک بدهند یا برعکس برای کوچک‌ترین خطایی فرزندانشان را تنبیه کنند. این کتاب اصولی را که برای تربیت فرزندانتان نیاز دارید را به شیوه‌های درست و منطقی با ساختاری که بتوانید گام به گام در ارتباطتان با کودک از روش‌های آن استفاده کنید را به شما می‌آموزد. پیاده کردن این روش‌ها در ارتباط با کودک و یا نوجوانتان به شما و آن‌ها این حس شادی، همکاری، توازن و از همه مهم‌تر احترام متقابل را نشان می‌دهد.

در بخش‌هایی از کتاب تربیت بدون فریاد می‌خوانیم

شما عاشق فرزندانتان هستید. دوست دارید کنار آن‌ها باشید و اوقات خوشی را باهم سپری کنید و نیز عاشق لحظه‌های شگفت‌انگیزی هستید که با آن‌ها ارتباط شخصی برقرار می‌کنید. والدین به علت این عواطف عمیق، معمولا در اعمال مقررات کوتاه می‌آیند. به‌عنوان یک درمانگر هرگاه بین والد و فرزندی با الگوی ارتباطی«بهترین دوست» مواجه می‌شوم، پرچم قرمز را هم کنارش می‌بینم. ناگفته نماند که پرچم قرمز صرفاً به خاطر آسیبی که این روابط به کودکان وارد می‌کند نیست. درست است که این روابط آسیب زیادی به آن‌ها می‌زند، پیش از من هم دراین‌باره بسیار سخن گفته‌اند.

اما من پرچم قرمز را به علت آسیبی می‌بینم که به الگوی ارتباطی والد- فرزند وارد می‌شود. والدینی که به روش ارتباطی بهترین دوست متوسل می‌شوند، سعی می‌کنند اعتبار و پذیرشی را که از والدین خود دریافت نکرده‌اند و در حال حاضر هم نمی‌توانند از ارتباط با خود یا بزرگ‌سالان همسال خود دریافت کنند، از طریق فرزندانشان جبران کنند.

والدین معمولاً از این جریان آگاه نیستند. آن‌ها صرفا گمان می‌کنند از وجود فرزندان خود لذت می‌برند و آنچه بیش از همه به نفع آن‌هاست، برایشان انجام می‌دهند. آن‌ها عاشق این هستند که اوقاتی را با فرزندانشان سپری کنند و لحظه‌های نادری که با آن‌ها ارتباط نزدیک برقرار می‌کنند، برایشان فوق‌العاده ارزشمند است. این نزدیکی، به‌ویژه در سنین کودکی، تا حدود زیادی جذاب است. زیرا بعدها این لحظه‌ها به‌صورت نامنظم و گذرا درمی‌آیند. همه ما به دنبال لحظه‌های سرشار از محبت و حتی دوستی با فرزندانمان هستیم اما این شیوه تربیتی چه تأثیری بر خانواده می‌گذارد؟ پاسخ این است که وقتی این شیوه زیاد اعمال شود تلاش والدین را برای تعیین جایگاه افراد خانواده خنثی می‌کند؛ زیرا دیگر از مسند اقتدار برخوردار نیستند. وقتی والدین همواره در پی آن‌اند که نیازهای عاطفی فرزندانشان را تأمین کنند، دیگر کودکان برای ثبات و راهنمایی به والدین خود
نگاه نمی‌کنند. وقتی از این زاویه به روش تربیتی «بهترین دوست» نگاه می‌کنیم، مضر بودن آن را درمی‌یابیم. رشد بیشتر، حریم بیشتر حال تصدیق می‌کنید که کودکان به‌درستی نمی‌دانند که در کدام نقطه حریم آن‌ها تمام و حریم شما آغاز می‌شود. بنابراین انتظار داشته باشید که آن‌ها بخواهند حریم خود را وسعت دهند و قلمرو خود را بزرگ‌تر کنند. آن‌ها دوست ندارند فورا با کسی شریک شوند. اما به صحبتهای من خوب توجه کنید. من نمی گویم که اجازه دهید آنها بی قید و بند باشند و بدون هیچ محدودیتی خودخواهانه رفتار کنند. منظور من درست برعکس این است. بخشی از مسئولیت ما این است که با نشان دادن جایگاه فرزندانمان حریمی برای آنها ایجاد کنیم. یعنی فضایی در اختیارشان قرار دهیم و اجازه دهیم از آن خودشان باشد. اما یک معنی دیگر آن این است که به آنها نشان دهیم چه بخشی به آنها تعلق ندارد. بی‌تردید آنها دوست ندارند شما حدود را تعیین کنید، اما مبارزه برای حریم خصوصی بخشی طبیعی از رشد سالم است.

درباره هال ادوارد رانکل ، نویسنده کتاب تربیت بدون فریاد

هال ادوارد رانکل یک مشاور آمریکایی فعال در زمینه‌ی ازدواج و خانواده است. او حالا یکی از مشهورترین مشاوران در زمینه خانواده درمانی، مشاوره سازمانی و مربیگری حرفه‌ای در سازمان‌ها، کلیساها، شرکت‌های خانوادگی و مدارس است و سخنرانی‌هایش را برای مخاطبانش در سراسر جهان از طریق ویدیوهای زنده، اجلاس‌های تلویزیونی، درس گروهی‌های وب، خبرنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی ارائه می‌دهد.کتاب‌های او تا مدت‌ها در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز و آمازون قرار داشت. رانکل بنیان‌گذار و مدیر موسسه زیستن بدون فریاد است و کتاب‌هایی را با این محوریت منتشر کرده است. او در بیش از 40 شبکه رسانه‌ای در تلوزیون و رادیو و نشریات مختلف صحبت کرده است.کتاب تربیت بدون فریاد اثر پرفروش ادوارد رانکل با ترجمه «اکرم کرمی» توسط انتشارات صابرین منتشر شده است. این کتاب با ترجمه‌ی روان و حفظ لحن ساده و موثر نویسنده، توانسته به چاپ سیزدهم در سال 98 برسد. کتاب دیگری که از ادوارد رانکل به زبان فارسی ترجمه شده است «زندگی مشترک بدون فریاد» با ترجمه «اکرم قیطاسی» است که توسط نشر صابرین منتشر شده است.

دانلود کتاب الکترونیک و pdf  تربیت بدون فریاد از سایت فیدیبو امکان‌پذیر است. برای خرید کتاب‌های انتشارات صابرین از همین صفحه اقدام کنید.

مشخصات کتاب تربیت بدون فریاد

 • ناشر انتشارات صابرین
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۵۵,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۵/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 1.38 مگابایت
 • تعداد صفحات ۲۱۵ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب تربیت بدون فریاد

بعدش کتاب واکسیناسیون روانی کودک رو هم بخونید، خیلی عالیه. کلا کتاب های روانشناسی کودک رو هر چند وقت یکبار دوباره بخونید، فکر نکنید که یک بار خوندن کافیه. یادمون می ره و دوباره مطابق رسوبات ذهنی مون رفتار می کنیم
در ۲ سال پیش توسط نسترن مهرگان مهرگان ( | )
خیلی کتاب خوبی بود. به همه توصیه میکنم بخونن. وقتی تو کتاب خوندم که برای هرچی تلاش کنم که فرزندم اون بشه تقریبا اصلا نمیشه خیلی آرامش گرفتم.
در ۳ سال پیش توسط کاملیا تشکری ( | )
کتاب بسیار خوبی هست اما اولش تا ریتم کتاب بیاد دستتون یکم طول میکشه ولی بعدش با خوندنش ایراد های رفتاری ادم مشخص میشه ریشه ی داد داد کردن ها جزو معدود کتاب های تربیتی است که تا انتها خواندم و حتی زنگ زدم به ناشر تا از مترجم به خاطر ترجمه یبسیار خوبش تشکر کنم
در ۳ سال پیش توسط hes...sin ( | )
کتاب فقط به بیان مشکلات روزمره والدین با فرزندان پرداخته و طوری مشکلات رو میگه که والدین دوست دارند بخونند و راه عملی و تکنیکی و مهارتی نشون نداده
در ۳ سال پیش توسط Nmn....jh ( | )
تا الان که نمونه کتاب را خواندم مشتاق شدم برای مطالعه متن کامل کتاب
در ۳ سال پیش توسط مصطفی خطیب ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۱۳
 • ۱۴
 • بعدی ›
 • آخرین ››