0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های ادیان و مذاهب

کسب اطلاعات در مورد ادیان و مذاهب مختلف علاوه‌بر آن‌که بسیار جذاب و جالب است، برای درک عمیق ما از زندگی و روشنگری راهمان لازم و ضروری است. مطالعه کتاب‌های ادیان و مذاهب مختلف به ما کمک می‌کند از تاریخچه ادیان، نحوه پدید آمدنشان، پیام‌ها و دستوراتشان اطلاع داشته‌ باشیم و با پیروانشان آشنا شویم. این کتاب‌ها در دسته دین و مذهب قرار می‌گیرند. وقتی در ایران از کتاب‌های مذهبی صحبت می‌کنیم، مشخصا منظور کتاب‌های مذهب شیعه است، اما اگر جامع‌تر نگاه کنید، این کتاب‌ها شامل کتاب‌های زرتشتیان، مسیحیان، یهودیان، و عرفان و متصوف هم می‌شود. کشورهای شرقی، ادیان و مذاهب بسیار زیاد و متفاوتی دارند و بعضی کشورها مثل ایران دین و مذهب رسمی دارد. آشنایی با فرهنگ‌های مختلف و پیدا‌کردن ارتباطات میان ادیان و مذاهب هم، خود فایده دیگری است که شما را به خواندن بهترین و معتبرترین کتاب‌های ادیان و مذاهب ترغیب می‌کند.


معرفی کتاب‌های پرفروش ادیان و مذاهب

کتاب ادیان و مذاهب با نویسندگی جمعی از صاحب‌نظران در این حوزه، توسط انتشارات سنجش و دانش در سال 1395 منتشر شده ‌است. این کتاب نه‌چندان بلند در 160 صفحه به بررسی ادیان مختلف در کشورهای متفاوت و تحول آن‌ها در گذر زمان پرداخته‌است. مواردی که در این کتاب مورد بررسی قرار گرفته‌اند شامل (دین اقوام پیشین، ادیان ماورای آلپ، مسیحیت در آغاز ظهور، تحولات مذهب عیسوی، زمینه مشترک اساطیری هند و اروپایی، دین زرتشتی در دوره ساسانی) است. لازم به ذکر است انتشارات سنجش و دانش علاوه‌بر دیگر موضوعات مربوط به ادیان و مذاهب، کتاب‌هایی هم در حوزه‌هایی مثل معماری و کشاورزی و کتاب‌‎های دانشگاهی منتشر کرده ‌است.

امام موسی صدر کتابی نوشته‌اند و گروهی از مترجمان آن را ترجمه و عنوان آن را ادیان در خدمت انسان-جستارهایی درباره دین و مسائل جهان معاصر انتخاب کرده‌اند. این کتاب درواقع جلد دوم از مجموعه در قلمرو اندیشه امام موسی صدر می‌باشد که از جمع‌آوری سخنرانی‌ها و گفت‌وگوهای امام موسی صدر درمورد اسلام، دین، انسان، عبادت، آزادی و تشیع، 29 مقاله کرابردی و مفید، برای مطالعه شما آماده شده ‌است. خواندن این کتاب برای تمام علاقمندان به امام موسی صدر و جهان‌بینی و تفکراتشان، ضروری است. ادیان در خدمت انسان یکی از بهترین کتاب‌های ادیان و مذاهب است.

در قسمتی از کتاب می‌خوانیم اگر بعد آسمانیِ ایمان به انسان درک و همّتی نامتناهی و آرزوهای نامتناهی می‌دهد، او را در عین ناامیدی امیدوار نگه می‌دارد، نگرانی او را برطرف می‌کند، و او و دیگر انسان‌ها و او و دیگر موجودات را هماهنگ می‌سازد و اگر ایمان با این بعدش او را، هم از جلال و شکوهمندی و هم از جمال و زیبندگی بهره‌مند می‌سازد، بعد دیگر این ایمان می‌کوشد که از انسان صیانت کند و حفاظت از انسان را واجب می‌داند و تأکید دارد که ایمانِ بدون التزام به خدمتِ انسان ایمان نیست.


معرفی کتاب‌های پرطرفدار ادیان و مذاهب

کتاب سیری در ادیان جهان، کتابی است نوشته کریستوفر پارتریچ و ترجمه عبدالعلی براتی. کتاب توسط انتشارات ققنوس در سال 1392 چاپ شده‌ است. این کتاب مجموعه از مقالات قابل فهم، مستند و دقیق در مورد تاریخ، باورها و شعایر ادیان از دوران ابتدایی تا تحولات قرن بیست‌ویکم است. این مقالات نتیجه‌ پژوهش‌های بسیار است که به شما برای شناخت دین در دنیای جدید کمک می‌کند. با این کتاب می‌توانید به خوبی ادیان و مذاهب متخلف دنیا آشنا شوید و اطلاعات خوبی درمورد آن‌ها به‌دست آورید.فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما