0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های حدیث

بهترین کتاب‌های حدیث را می‌توانید از مجموعه عظیم کتاب‌های فیدیبو به‌راحتی تهیه و مطالعه کنید. علم حدیث از مهم‌ترین مباحث دین و مذهب به‌حساب می‌آید که کسب دانش و آگاهی درباره آن نیازمند تلاش بسیار خواهد بود. احادیث در باب موضوعات بسیار و متنوعی اعم از اخلاقی، احکام، تاریخی، اعتقادی و ... وجود دارند. کتاب‎های حدیث ممکن است بر اساس دسته‌بندی یا موضوعات متفاوتی به بیان و بررسی احادیث پرداخته باشند. همچنین دسته مهمی از کتاب‌های احادیث آن‌هایی هستند که به بررسی احادیث معتبر و جداکردن آن‌ها از احادیث نامعتبر با بیان دلایل منطقی می‌پردازند. شما می‌توانید برای مطالعه احادیث درباره هر موضوع و برای هر هدفی کتاب مورد نظر خود را به‌سرعت در فیدیبو بیابید و بدون نیاز به اینکه زمان زیادی را برای یافتن آن صرف کنید، در کتابی الکترونیکی به‌دنبال پاسخ خود در میان آن احادیث بگردید.   


معرفی کتاب‌های پرفروش حدیث

احادیث در تمدن اسلامی از جایگاه بسیار مهمی برخوردار است و سهمی عظیم در همه علوم اسلامی از جمله کلام، اصول فقه، اخلاق، تفسیر و تاریخ دارد. به همین دلیل از صدر اسلام تا به امروز روایت احادیث بسیار رواج یافته و در شاخه‌های زیادی مورد بررسی قرار می‌گیرد. در کتابی به نام حدیث و حدیث پژوهی حاصل تلاش مجید معارف، محسن معینی و محمدعلی مهدوی راد به مباحثی پرداخته شده است که تا به حال به‌صورت یکجا در زبان فارسی مورد بررسی قرار نگرفته بودند. این کتاب از گزینه‌های بسیار مناسب برای علاقه‌مندان به مبحث احادیث و دانشجویان است. از دیگر کتاب‌های پرفروش فیدیبو مربوط به احادیث می‌توان دو جلد کتاب چهل حدیث را نام برد. این مجموعه حاوی احادیث بیان شده از سید هاشم رسولی‌محلاتی در سخنرانی‌های او در مراسم‌های مذهبی و روزهای زوج هفته و در مکان مسجد فرشته تهران می‌شود. گردآوری این احادیث در این دو جلد از شیوه خاصی پیروی نمی‌کنند و تنها بر اساس بحث‌های صورت گرفته در سخنرانی‌های مختلف به رشته تحریر درآمده‌اند. کتاب‌هایی هم هستند که مجموعه‌ای از احادیث درباره موضوع‌هایی خاص از قبیل اسراف، تکبر و امانتداری را در اختیار خواننده قرار داده‌اند. کتاب چهل حدیث بدبینی از این مجموعه و نوشته س. صداقت است که در دسته پرفروش‌های فیدیبو قرار گرفته است.   


دانلود کتاب‌های پرطرفدار حدیث

اگر در پی مطالعه‌ی کتاب‌های حدیث هستید، آشنایی با کتاب ترجمه اصول کافی نوشته شیخ کلینی برای شما بسیار مهم خواهد بود. در این کتاب که از مهم‌ترین منابع علم حدیث به حساب می‌آید، علاوه‌بر مباحث فقهی به اصول اخلاق، اعتقادات و تاریخ هم پرداخته شده است. حدیث و قرآن دو منبع اصلی برای دین اسلام به حساب می‌آیند. در کتابی به نام آشنایی با حدیث شیعه به یکی از این ارکان مهم پرداخته شده است. یکی از مسائل مهم در این زمینه نحوه مواجهه علما با احادیث است. مخصوصا احادیث اخلاقی و سلوکی که اعتبار آن‌ها بیشتر مورد پرسش قرار می‌گیرند. در کتابی با عنوان ملاحظاتی درباره منطق سنجش حدیث نوشته حمیدرضا میررکنی‌بنادکی تلاش شده است تا با توجه به تاریخ احادیث شیعه، سیره علما و تاکید بر مضامین احادیث اخلاقی به حل چنین مسائلی پرداخته شود. کتاب دیگری در میان محبوب‌ترین‌های فیدیبو می‌درخشد به نام حدیث عنوان بصری نوشته کاوس روحی برندق که یکی از احادیث منقول از امام صادق (ع) را که حاوی نکاتی جامع و کامل است را مورد بررسی قرار می‌دهد. در این کتاب یکی از روایات مورد تاکید علما و عرفای بزرگ و معروف به عنوان بصری شرح داده می‌شود. این موارد تنها بخشی از پرفروش‌ها و محبوب‌های فیدیبو درباره این موضوع بودند که بسیار هم به علاقه‌مندان این مبحث پیشنهاد می‌شوند، اما موارد فراوان دیگری هم برای بررسی و با دسترسی آسان در فیدیبو یافت می‌شوند.       


دسته‌ی حدیث

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما