0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های صوتی داستان کوتاه فارسی

بهترین کتاب‌های صوتی داستان کوتاه فارسی

همان‌طور که می‌دانید؛ شیوه سنتی خواندن کتاب‌های قطور، طولانی و مفصل، مانند رمان، به سادگی گذشته نیست. به همین دلیل هم داستان های کوتاه صوتی به ‌ویژه داستان‌های کوتاه فارسی، در سال‌های اخیر مورد استقبال ویژه‌ای قرار گرفته‌اند. اولین نویسنده ایرانی که برای نوشتن چنین داستان‌های کوتاهی به زبان فارسی شناخته شد، محمدعلی جمال زاده است. با این حال، در خارج از ایران، داستان کوتاه سال هاست که رواج داشته و توانسته بسیاری از نویسندگان مطرح را به این ژانر جذب کند.

خرید و دانلود بهترین کتاب‌های صوتی داستان کوتاه فارسی

در داستان های صوتی کوتاه، نویسنده معمولاً تنها برشی از زندگی قهرمان داستان را در نظر می‌گیرد و راوی تلاش می‌کند تا شنونده را از طریق قوس روایی محدود با روان و گذشته شخصیت آشنا کند. اگر چه شنیدن داستان کوتاه فارسی در مقایسه با رمان و کتاب‌های حجیم برای شنوندگان آسان‌تر است، اما بسیاری از نویسندگان معتقدند که روایت روان، سرنوشت و ماجراهای قهرمان داستان با کلمات کمتر کاری پیچیده و دشوار است.  

معرفی کتاب‌های پرفروش صوتی داستان کوتاه فارسی

علیرغم استقبال نسبتاً اخیر این ژانر در ایران، کتاب‌های صوتی متعددی با موضوع داستان کوتاه فارسی منتشر شده که محبوبیت قابل توجهی در بین خوانندگان به دست آورده‌اند. شما نیز اگر به دنبال بهترین داستان های فارسی صوتی هستید، بهتر است کتاب قُبُل بر وزن دُهُل اثر محمدعلی جمالزاده، چشم‌‌هایش نوشته بزرگ علوی، داستان‌های کتاب جیبی اثر زهره زاهدی، کلیدر اثر محمود دولت آبادی، لاک صورتی اثر جلال آل احمد و داستان جاوید نوشته اسماعیل فصیح را حتما برای خود دانلود کنید.

از جمله کاربردی‌ترین و معروف‌ترین کتاب‌های صوتی داستان کوتاه فارسی نیز می‌توان داستان یک پرستار نوشته پیتر بایدا، داستان‌های برق آسا اثر جیمز توماس، بچه مردم اثر جلال آل احمد و فدایت شوم اثر شرمین نادری را نام برد. این داستان های کوتاه صوتی بسیار دلنشین و جذاب هستند، از این جهت هم افراد در سنین مختلف می‌توانند بدون محدودیت از آن‌ها بهره بگیرند.  

دانلود کتاب‌های رایگان داستان کوتاه فارسی

نویسندگان برجسته‌ای از جمله صادق هدایت، صادق چوبک، جلال آل احمد، محمود دولت آبادی و حسین وحدانی آثار قابل توجهی در زمینه داستان کوتاه فارسی منتشر کرده‌اند. شما می‌توانید برخی از کتاب‌های صوتی داستان فارسی کوتاه همچون روایت نابهنگام مردی که مرده بود اثر مرتضی برزگر، رقص مرگ اثر نگار مرادی، افسانه‌ی درک اثر حمید رضا رضوانی اول و آسمان کیپ ابر اثر محمود حینی زاد را به صورت رایگان از سایت یا اپلیکیشن فیدیبو دانلود کنید و از شنیدن آن‌ها لذت ببرید.

داستان های فارسی صوتی به ‌عنوان یک جایگزین مناسب برای کسانی که خواندن رمان‌ها یا داستان‌های طولانی را سخت و زمان‌بر می‌دانند، عمل می‌کنند. با پلتفرم‌هایی مانند فیدیبو که طیف گسترده‌ای از بهترین داستان های فارسی صوتی را ارائه می‌دهد، خوانندگان می‌توانند به راحتی در هر زمان و هر مکان به داستان‌های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشند. به‌طور کلی این داستان های صوتی کوتاه، تجربه‌ای منحصربه‌فرد و جذاب را برای خوانندگان فراهم می‌کنند و سنت دیرینه داستان‌سرایی را در دنیای پرشتاب امروزی قابل دسترس‌تر و لذت‌بخش‌تر می‌کنند.فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما