0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های سینما و تیاتر

سینما و تئاتر دو هنر قدیمی و پرطرفدار هستند که همواره محبوب عده‌ای از مخاطبان بوده‌اند. از نمایش فیلم‌های سینمایی در سالن‌های تاریک تا صحنه‌های زنده تئاتر، هر دو توانسته‌اند توجه علاقه‌مندان را به خود جلب کنند. این روزها کتاب‌های مرتبط با سینما و تئاتر به یکی از مهم‌ترین کالاهای فرهنگی دنیای مدرن تبدیل شده‌اند. مطالعه کتاب‌های سینما و تئاتر  دریچه‌ای به دنیای هنر است و شما را با پشت صحنه و زوایای پنهان آن‌ آشنا می‌کند. 

در کتاب‌هایی که به بررسی تاریخچه سینما می‌پردازند، ریشه‌های این هنر و تحولاتی که در طول زمان داشته است را می‌خوانید. از نخستین فیلم‌های بدون صدا تا فیلم‌های سینمایی مدرن. با خواندن کتاب‌های معروف سینما و تئاتر با تحلیل فیلم‌ها، نمایش‌ها و تکنیک‌های ساخت آن آشنا می‌شوید. علاوه‌بر آن می‌توانید با نگاهی جدید فیلم‌های مختلف را تماشا کنید و شیوه‌هایی که سازندگان آن‌ها برای رساندن پیام خود به مخاطبان به‌کار برده‌اند، تشخیص دهید.  

اگر مشتاق خواندن این دسته از کتاب‌‌ها هستید، فیدیبو کاربردی‌ترین کتاب‌های سینما و تئاتر را در دسترس شما علاقه‌مندان قرار داده است. با مراجعه به سایت و اپلیکیشن فیدیبو می‌توانید پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین نمایشنامه‌ها و داستان‌های ایران و جهان را دانلود کنید و سپس آن را بخوانید. 


معرفی کتاب‌های پرفروش سینما و تئاتر

کتاب فرهنگ اصطلاحات سینمایی، نوشته علی افصحی، از پرفروش‌های این دسته است. در این اثر برخی از مهم‌ترین و کاربردی‌ترین اصطلاحات رایج در دنیای سینما و تولید فیلم را می‌خوانید. این کتاب، برای علاقه‌مندان به نقد فیلم و فیلم‌سازی کاربردی دارد و به بررسی واژگانی که بین اهالی سینمای ایران کاربرد دارد، می‌پردازد.

اگر موضوع قصه‌گویی و روایتگری در سینما برایتان جذاب است، خواندن کتاب روایت و روایتگری در سینما را از دست ندهید. وارن باکلند در این اثر خواندنی با زبانی ساده و با به‌کارگیری مثال‌های معروف، روایتگری در سینما و اثرگذاری آن را شرح می‌دهد.

علم جدید نشانه‌شناسی قادر است درک شما از تئاتر را تغییر دهد. کر الام در کتاب نشانه‌شناسی تئاتر و درام رویکردهای نشانه‌شناختی تئاتر و اجرا را شرح می‌دهد. خواندن این اثر پرفروش را به علاقه‌مندان به تجزیه و تحلیل عملکرد تئاتر توصیه می‌کنیم. خرید و دانلود کتاب‌های سینما و تئاتر از طریق سایت و اپلیکیشن فیدیبو امکان‌پذیر است.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار سینما و تئاتر

کتاب هفت فیلم‌نامه به‌قلم اصغر فرهادی، شامل هفت فیلم‌نامه‌ برجسته‌ این کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. این کتاب در سال 1393 منتشر شد و به‌عنوان کتاب سال ایران انتخاب گردید. فیلم‌نامه‌های این اثر محبوب، جز بهترین آثار سینمای ایران هستند و نام اصغر فرهادی به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین کارگردانان و فیلم‌نامه‌نویسان ایران در جهان شناخته می‌شود. رقص در غبار، چهارشنبه‌سوری و دایره زنگی سه نمونه از فیلم‌نامه‌های این اثر مهم هستند.

کتاب سازندگان تئاتر مدرن نوشته رابرت لیچ، درباره تئاترسازان بزرگ و تاثیرگذار قرن بیستم، از جمله کنستانتین استانیسلاوسکی، وسِوُلُد میرهولد، برتولت برشت و آنتونن آرتو، صحبت می‌کند. این کتاب به بررسی زندگی، میراث، حکمت‌ها و حرکت‌های نمایشی آن‌ها می‌پردازد و نویسنده، بینشی بنیادین ایجاد می‌کند. رابرت لیچ، نویسنده این اثر و کارگردان تئاتر، مشغول تدریس ادبیات نمایشی در دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند است. این دسته از کتاب‌های فیدیبو منتظر شما دوست‌داران سینما و تئاتر هستند. 


فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما