0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های تاریخ هنر

تاریخ هنر شاخه‌ای از تاریخ است که به مطالعه و بررسی توسعه و پیشرفت هنر در طول زمان می‌پردازد. این شاخه شامل بررسی گونه‌ها، سبک‌ها، جنبش‌ها و رویدادهای مختلف هنری است و در کنار مطالعه هنر، فرهنگ، تاریخ، اجتماع، سیاست و اقتصاد هر دوره هنری را بررسی می‌کند. هنر، به عنوان وسیله‌ای برای بیان احساسات، ایده‌ها، مفاهیم و تجربیات انسان، از اهمیت بسیاری برخوردار است و در جوامع مختلف تاثیرات بسیاری به‌همراه داشته است. مطالعه کتاب‌های تاریخ هنر به شما کمک می‌کند از تحولات هنری در طول زمان، درک بهتری داشته باشید، از سیر تکامل آن الهام بگیرید و آینده هنری بهتری بسازید. 

معروف‌ترین کتاب‌های تاریخ هنر با بررسی هنر در طول تاریخ، به شما امکان می‌دهند تا با تحولات هنری در طول زمان، سبک‌ها و جنبش‌های مختلف هنری و آثار مشهور هنرمندان آشنا شوید. این کتاب‌ها، همچنین به بررسی زندگی و آثار هنرمندان مشهور در طول تاریخ، از جمله لئوناردو داوینچی، مایکل آنژلو، رمبرانت، ون‌گوگ، کلود مونه و بسیاری از هنرمندان دیگر، می‌پردازند. ما در سایت و اپلیکیشن فیدیبو لیستی از کاربردی‌ترین کتاب‌‌های تاریخ هنر را آورده‌ایم که با خواندن آن‌ها فهم عمیقی از تاریخ، هنر و فرهنگ ایران و جهان به دست می‌آورید. قطعا ارتقا دانش و یادگیری بیشتر در این زمینه، تجربه لذت‌بخشی برای شما به‌همراه دارد.


معرفی کتاب‌های پرفروش تاریخ هنر

چقدر با نقاشان بزرگ و آثارشان آشنایی دارید؟ نیکولا هاج در کتاب تاریخ هنر (نقاشی از جیوتو تا زمان حاضر)، به معرفی نقاشان بزرگ و تاثیرگذار از دوره رنسانس تا معاصر می‌پردازد و شما را با برجسته‌ترین آثارشان آشنا می‌کند. کتاب تاریخ هنر به‌عنوان دایره‌المعارف دوره‌های مختلف نقاشی شناخته می‌شود.

کتاب نشانه‌شناسی کهن‌الگوها در هنر ایران باستان و سرزمین‌های همجوار در مورد هنر ایرانی و سمبولیسم می‌گوید و آثار هنری ساخته شده در ایران تا پایان دوره ساسانی را بررسی می‌کند. هنر کهنسال ایران سرشار از نقش‌مایه‌هایی است که از گیاهان و جانوران واقعی یا خیالی نشأت گرفته‌اند. گاهی این نقش‌مایه‌ها اساطیری بوده و در طول تاریخ تا به امروز حفظ شده‌اند. کتاب شامل 9 بن‌مایه‌ای است که در تاریخ هنر ایران بازنمایی گسترده‌تری داشته‌اند.

چقدر با هنر نگارگری آشنایی دارید؟ کتاب نقاشی ایران از دیربار تا امروز نوشته رویین پاکباز ، نخستین و کامل‌ترین پژوهشی‌ست که به زبان فارسی در حوزه نگارگری ایرانی صورت گرفته است. این کتاب با تمرکز بر روی این هنر جذاب، به بررسی و تحلیل گسترده‌ آن پرداخته است.


دانلود کتاب‌‌های پرطرفدار تاریخ هنر

کتاب هنر مدرن از منابع اصلی دانشگاهی محسوب می‌شود و یک خواننده مبتدی هم می‌تواند مفاهیم آن را بخواند و درک کند. نوربرت لینتن در این کتاب مصور با بررسی تاریخی و اجتماعی هنر مدرن، خواننده را با جنبه‌های تاثیرگذار آن آَشنا می‌کند. علی رامین این اثر را ترجمه کرده است. 

جانسون در کتاب هنر رنسانس تعریفی از هنر در عصر رنسانس ارائه می‌دهد. او در این کتاب به نقاشی‌های محرابی و مجسمه‌سازی می‌پردازد. در سه فصل ابتدایی هنر را از نگاه مذهب بررسی می‌کند و در فصل چهار به بعد به مفهوم اومانیستی‌شدن هنر می‌پردازد. در فصل هشتم کتاب، رابطه هنر رنسانسی و زندگی شهری در فلورانس را بررسی می‌کند. این کتاب، برای علاقه‌مندان به تاریخ هنر و عصر رنسانس منبع خوبی به‌شمار می‌رود.


دسته‌ی تاریخ هنر

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما