0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های طراحی صنعتی

طراحی صنعتی از جمله رشته‌هایی است که تلفیقی از هنر و صنعت را شامل می‌شود. در این رشته تلاش می‌شود تا با استفاده از هنر از سختی استفاده از تمام ابزارها کم کرد تا طراحی زیباتر و متنوع‌تری ارائه شود. طراحی صنعتی توانسته در حوزه‌های مختلفی از صنعت ورود پیداکند و با تلفیقی از هنر طرح‌های جدیدی از ابزارهای مختلفی را ارائه دهد. به دلیل ماهیت این رشته، طراحی صنعتی جز رشته‌های شناور هنر و ریاضی به حساب می‌آید. طراحی صنعتی در حوزه‌های مختلفی از صنعت مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته در طراحی صنعتی صرفا به زیبایی یک محصول توجه نمی‌شود، بلکه تمرکز روی کاربردی‌ترشدن محصول خواهد بود. 

به‌طور کلی طراحان صنعتی توسعه دهندگان محصولاتی هستند که به‌طور روزمره در زندگی ما مورد‌ استفاده قرارمی‌گیرند. هیچ محدودیت خاصی برای طراحی ابزارهای مختلف در این رشته وجود ندارد. به‌عنوان مثال از ابزارهای آشپزخانه تا سیستم‌های پیچیده کامپیوتری توسط طراحی صنعتی قابل تلطیف و کاربردی‌ترشدن هستند.

یک طراح صنعتی با توجه به فرهنگ، اقتصاد، روانشناسی، دیدگاه هنری، دیدگاه تکنولوژیکی و بر اساس روش‌های تولید هر کشور باید کار خود را انجام دهد. طراحی صنعتی زیرشاخه‌های مختلفی دارد و برای هر زیرشاخه کتاب‌های مختلفی منتشر شده است. نسخه الکترونیکی بهترین‌ کتاب‌های طراحی صنعتی از سایت فیدیبو قابل خریداری هستند.


معرفی کتاب‌های پرفروش طراحی صنعتی

با کمک رشته طراحی صنعتی می‌توانید تصاویر ذهنی، خیالی و واقعی خودتان را به نحوی پیاده‌سازی کنید که به شکل ابزارهای قابل استفاده در دنیای واقعی دربیایند. اگر برای پیاده‌سازی این تصاویر به‌دنبال رسیدن به یک نگاه سیستماتیک از طراحی صنعتی هستید تا بتوانید به ارتباط چندگانه بین انسان، محصول و محیط برسید، پیشنهاد می‌شود تا حتما کتاب طراحی صنعتی خلاقانه را مطالعه کنید. این کتاب نوشته پدرام حکیم‌زاده است و نسخه الکترونیکی آن از سایت فیدیبو قابل تهیه است. 

کشیدن نقشه‌های صنعتی، ایجاد اتصالات مختلف صنعتی از جمله تخصص‌هایی است که با کمک رشته طراحی صنعتی قابل پیاده‌سازی است‌. کتاب طراحی نقشه‌های صنعتی و مکانیکی به کمک کامپیوتر اصول اولیه کشیدن نقشه‌ها و اتصالات صنعتی را آموزش می‌دهد. همچنین با اصول مقدماتی کار با نرم‌افزار اتوکد نیز با کمک این کتاب آشنا می‌شوید. این کتاب توسط رومینا علی‌اکبری، محمد کریم‌نژاد، میلاد حشمتی نوشته شده.

اگر در طراحی صنعتی به‌دنبال یادگیری عمیق‌تری از نقشه‌کشی هستید، می‌توانید کتاب کارگاه تمرینات اتوکد دوبعدی و سه‌بعدی نوشته حامد فرجی، عبداله سلیمی، میلاد حشمتی را مطالعه کنید. در این کتاب مثال‌های مختلف عملی و کاربردیی از نقشه‌های دوبعدی، نقشه‌های ایزومتریک، مدل سازی سه بعدی، نقشه‌های مونتاژ، و دیگر مفاهیم عملی در اتوکد ارائه‌شده.


کتاب‌های پرطرفدار طراحی صنعتی

در این رشته برای حرفه‌ایی‌ترشدن بهتر است تا با تجربه‌های افراد مختلف آشنا شوید و مدل‌های پیاده‌سازی شده توسط آن‌ها را بررسی کنید. در همین راستا کتاب طراحی جامع سازه‌های صنعتی سوله، مثال‌های کاربردیی با نرم‌افزار ارائه‌ایی از تجربیات جمعی از نویسندگان این کتاب در زمینه محاسبات و اجرای سازه‌های بتنی و سازه‌های خاص مانند سوله است. این کتاب توسط عباس حق‌اللهی، مرتضی مهروند و مرضیه عباسی‌طرئی نوشته شده است. برای مطالعه کتاب‌های بیشتر در حوزه طراحی صنعتی، پیشنهاد می‌شود سری به مجموعه کتاب‌های این کتگوری در فیدیبو بزنید.


دسته‌ی طراحی صنعتی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما