0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های نظریه و نقد هنر

کتاب‌های نظریه و نقد هنر به اصول و شیوه‌هایی که هنرمندان در خلق آثار هنری استفاده می‌کنند، می‌پردازد. همچنین تحلیل عمیق آثار هنری و بررسی آن‌ها از جنبه‌های مختلف را در بر می‌گیرند. موضوعاتی مانند زیبایی‌شناسی، تاریخ هنر، طراحی، رنگ‌شناسی، نورپردازی، فضاسازی، ترکیب و ترازبندی عناصر هنری را می‌توانید در این دسته از کتاب‌ها بخوانید. با مطالعه کتاب‌های نظریه و نقد هنر، می‌توانید بهترین روش‌ها، تکینیک‌ها و رویکردهای هنری را درک کنید و با نگاه متفاوتی یک اثر را ببینید. در این کتاب‌ها نظریه‌پردازان و منتقدان، آثار هنری را از جنبه‌های فسلفه، جامعه‌شناسی، روانشناسی و... بررسی می‌کنند. در ادامه با کمک استدلال‌های منطقی و شواهد تاریخی و فرهنگی، جایگاه و نقش هنر در جامعه را شرح می‌دهند. به‌همین دلیل این کتاب‌ها در بین پژوهشگران و علاقه‌مندان شاخه‌های مختلف هنر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، پیشنهاد می‌کنیم سری به سایت فیدیبو بزنید و کاربردی ترین کتاب‌های نظریه و نقد هنر را بخرید. خواندن این کتاب‌ها شما را با دنیایی عمیق‌تر و پویاتر از هنر مواجه می‌کند. همچنین، با دیدگاه‌های جدید این حوزه آشنا می‌شوید. اگر به‌دنبال یک تجربه جذاب و آموزنده در دنیای هنر می‌گردید و می‌خواهید تحلیل‌ها و نظریه‌های بزرگان این زمینه را در دست داشته باشید، این سری از کتاب‌های فیدیبو برای شماست. 


معرفی کتاب‌های پرفروش نظریه و نقد هنر

اگر تابه‌حال مطالعه‌ای در خصوص نظریه و نقد هنر نداشته‌اید، با کتاب نظریه‌های هنری قرن بیستم شروع کنید. این کتاب به‌عنوان مقدمه‌ای کلی بر دیدگاه‌های متفاوت درباره نظریه و نقد هنر در قرن بیستم، برای دانشجویان و علاقه‌مندان به این زمینه مفید است. جیمز ماتسن تامپسون، نویسنده این اثر پرفروش است. درک رابطه بین فلسفه و هنر علاقه‌مندان خاص خودش را دارد. شمس‌الملوک مصطفوی در کتاب از زیبایی متافیزیکی تا زیبایی هنری با بررسی آثار افلاطون و ارسطو، به‌دنبال روشن‌کردن خط سیر اندیشه‌های این دو فیلسوف بزرگ درباره زیبایی و هنر است. نویسنده برای نوشتن این کتاب از رساله‌هایی مانند: هیپیاس بزرگ، مهمانی، فایدروس، ایون و کتاب‌های جمهوری و قوانین استفاده کرده و برای بررسی آراء ارسطو، به بوطیقا و کتاب سیاست می‌پردازد.

برای دانلود کتاب‌های نظریه و نقد هنر به سایت و اپلیکیشن فیدیبو مراجعه کنید.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار نظریه و نقد هنر

در هر حوزه‌ای بعضی از کتاب‌ها در میان خوانندگان محبوبیت بیشتری دارند. کتاب نظریه هنر به قلم سینتیا فریلند از همین دسته است. در این کتاب، با نظریه‌های مختلف هنر آشنا می‌شوید، از جمله: نظریه آیینی که معتقد است هنر باید از نظر قوانین زیبایی سازمان‌یافته شود؛ نظریه شکل‌گرایانه (فرمالیستی) که درباره شکل و ساختار هنر صحبت می‌کند؛ یا حتی نظریه پست‌مدرنیستی که ایده اصلی آن خلاقیت است. 

جامعه‌شناسی، هنر و فلسفه چه رابطه‌ای با هم دارند؟ کتاب نظریه‌های فلسفی و جامعه‌شناختی در هنر نوشته علی رامین به این سوال پاسخ می‌دهد. این اثر شامل دو بخش جامعه‌شناسی هنر و فلسفه هنر است. جامعه‌شناسی هنر به زندگی و فعالیت‌های هنرمندان و جایگاه هنر در جوامع مدرن می‌پردازد. فلسفه هنر نیز به تعریف هنر، نظریه هنر، ارزش و نگرش زیباشناختی توجه دارد. در زیباشناسی معاصر، مفاهیمی مانند نقد هنری، اصالت آثار هنری و نظریه نهادی مورد بررسی قرار می‌گیرند. 

برای دسترسی به این کتاب‌ها به‌همراه صدها عنوان دیگر در این زمینه، به سایت فیدیبو مراجعه کنید. دسته‌ی نظریه و نقد هنر

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما