0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های صنایع دستی

شاید برای شما جالب باشد که بدانید روستاهای کوچک نخستین زادگاهای صنایع دستی بوده‌اند. بشر برای رفع نیازهای اولیه خود از طبیعت کمک گرفت و دست به ساخت ابزارهایی زد و همین امر باعث شکل‌گیری مفهوم و آثار صنایع دستی شد. در آثار فرهنگی و هنری هر کشوری صنایع دستی جایگاه ویژه‌ایی را دارد زیرا یکی از المان‌هایی است که  فرهنگ و تمدن آن کشور را معرفی می‌کند. در هر جغرافیایی صنایع دستی آن منطقه بسته به نوع آب‌و‌هوا و شرایط اقلیمی شکل متفاوتی دارد. 

همه آثار صنایع دستی ترکیبی از مواد اولیه بومی است که با کمک دست و ابزار دستی خلق می‌شوند. به همین علت رشته صنایع دستی، رشته‌ایی است که مجموعه‌ایی از هنر و صنعت است.

آثار صنایع دستی هر ملیتی در سطح جهانی تاثیرگذار است به همین علت نتایجی با اثرگذاری جهانی ایجاد می‌کند. تولید پایدار یکی دیگر از اثراتی که است که با خود دارد که منجر به توسعه کسب‌و‌کار و بازاریابی می‌شود. کتاب صنایع دستی و اقتصاد خلاق، کتابی است که در رابطه با حوزه وسیع صنایع‌دستی با مباحث کلان‌تر در زمینه تولید پایدار صحبت کرده و به‌ وسیله آن می‌توان به اثراث جامع‌تری از تولید صنایع دستی پی‌برد. این کتاب نوشته سوزان لاکمن با ترجمه شهاب طلایی‌شکر است که به‌راحتی از سایت فیدیبو قابل تهیه خواهد بود.


معرفی کتاب‌های پرفروش صنایع دستی

به‌دنبال مفاهیم کلی از صنایع دستی هستید؟ می‌خواهید راجع‌به موقعیت صنایع دستی در کشورهای مختلف بدانید؟ توصیه می‌شود تا حتما کتاب نگرشی بر تحولات صنایع دستی جهان نوشته حسین یاوری، فروهر نورماه را که در نسخه الکترونیکی نیز ارائه شده است را مطالعه کنید. این کتاب جز بهترین کتاب‌های صنایع دستی هم محسوب می‌شود.

صنایع دستی با تک تک عوامل فرهنگی در تعامل است و مختص یک منطقه با موقعیت جغرافیایی خاص نیست و در کلیه مناطق قابل توسعه است. اگر به‌دنبال آشنایی با نگرش اجتماعی و اقتصادی این حوزه هستید، کتاب اقتصاد صنایع دستی کتابی است که به سفارش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و قلم رضا رنج پور و زهرا کریمی تکانلو تدوین شده و نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدهای این صنایع و چشم‌انداز آینده صنایع دستی در ایران را بررسی و ارائه می‌کند. 

از آن‌جایی که صنایع دستی جز رشته‌های فرهنگی و هنری محسوب ‌می‌شود شناخت مفاهیم مختلف باستان شناسی و هنر اهمیت پیدا می‌کند. هنر ایران از دوران هخامنشیان جایگاه ویژه‌ایی را در مطالعه‌ی کتاب‌های صنایع دستی به خود اختصاص داده است. همچنین کتاب پژوهش‌هایی در شناخت هنر ایران در دو دفتر، شناخت هنر ایران را بررسی می‌کند. دفتر اول مربوط به دوران هخامنشی و یونان باستان و دفتر دوم مربوط به دوران ساسانی است. این کتاب توسط احمد ضابطی جهرمی به تحریر درآمده است.


کتاب‌های پرطرفدار طراحی صنعتی

بین صنایع دستی هر کشور با نوع و پوشش جمعیتی آن کشور ارتباط مستقیمی وجود دارد. از طرفی دیگر اگر به‌دنبال یادگیری صنایع دستی هستید لازم هست تا با مفاهیم مختلفی مانند طراحی لباس، جامعه‌شناسی و مدیریت نیز آشنا شوید. کتاب جامعه شناسی هنرهای دستی زنان ایران زمین نوشته معصومه محمدی‌سیف درباره هنرهای دستی زنان ایران که یکی از ارکان اصلی صنایع دستی ایران به حساب ‌می‌آید صحبت کرده است. اگر قصد شرکت در کنکور کارشناسی ارشد این رشته را دارید و به‌دنبال دانلود کتاب صنایع دستی هستید که جز منابع کنکور باشد، سایت فیدیبو منابع مختلفی را ارائه می‌دهد که جز کاربردی‌ترین کتاب‌های صنایع دستی می‌باشند. 
دسته‌ی صنایع دستی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما