0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های معماری و شهرسازی

مطالعه‌ی کتاب‌های معماری و شهرسازی فقط برای دانشجویان معماری نیست. اگر معمار هستید، دانشجو یا فارق‌التحصیل رشته‌های معماری و شهرسازی یا حتی اگر فقط به این حوزه‌ها و هنر علاقه‌مند هستید، فرصت مطالعه این کتاب‌ها را از دست ندهید. آثار بسیار زیادی در این حوزه وجود دارد که بهترین‌ استادان و متخصصان معمار و شهرساز دنیا، به بررسی آثار معماری در همه جای دنیا می‌پردازند. با مطالعه این کتاب‌ها می‌توانید دانش خود را به‌روز نگه دارید و مهارت خود را افزایش دهید. در واقع کتاب راهی است که بتوانید دید عمیق‌تری در این حوزه پیدا کنید و هم لذت ببرید، هم در کارتان بیشتر بدرخشید. در فیدیبو بهترین کتاب‌های معماری و شهرسازی را جمع کرده‌ایم و برای کمک به شما در تصمیم‌گیری و پید کردن بهترین و مناسب‌ترین کتاب، پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین آن‌ها را معرفی خواهیم کرد.


معرفی کتاب‌های پرفروش معماری و شهرسازی

کتاب شهر از نو از نشر اطراف با نویسندگی  توماس جی. کامپانلا ، لارنس جی. ویل یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های معماری و شهرسازی است. این کتاب روایتی جذاب و خواندنی برای هر مخاطبی است. روایتی از شهرها و ساکنانشان. نویسندگان در این کتاب از شهرهای مختلفی تعریف کرده‌اند که حوادث و بلایای عظیمی مثل جنگ، زلزله، حمله‌های تروریستی، آتش‌سوزی و ... را پشت‌سر گذاشته‌اند و به این موضوع پرداخته‌اند که این حوادث چه تاثیری بر ساکنین این شهرها گذاشته‌اند. همان‌طور که می‌دانیم شهرها بخشی از هویت ما هستند و زخمی که به شهرها وارد می‌شود، انسان‌هایش را هم می‌رنجاند، و این انسان‌های نازنین چطور شهرها را از نو می‌سازند. با مطالعه این کتاب، رابطه ساکنین شهرهای مختلف با دیاشران لمس کنید و برای التیام رابطه خود با شهرتان تلاش کنید.

پیتر زومتور، معمار شهیر سوئیسی، یکی از تاثیرگذارترین و مهم‌ترین چهره‌های معماری معاصر است که هر علاقه‌مندی به این حوزه قطعا رو را می‌شناسد. او در کتاب معماری اندیشی به مخاطب اجازه می‌دهد وارد ذهنش شوند و معماری را از دید او ببینند. این کتاب مجموعه‌ای ارزشمند از مقالات است که به شما کمک می‌کند با دیدگاه این هنرمند مهم آشنا شوید. به اعتقاد پیتر زومتور، یک اثر معماری زمانی می‌تواند یک اثر هنری تلقی شود که ترکیب فرم‌ها و محتواهای آن، اتمسفری پرقدرت بیافریند که بتواند تمام حواس انسان را تحت تأثیر قرار دهد و حس منزلت و آزادی، سرخوشی، هماهنگی و زیبایی، و... را در او برانگیزاند.


معرفی کتاب‌های پرطرفدار معماری و شهرسازی

کتاب شنیدن شهر یکی از بهترین و موفق‌ترین کتاب‌های معماری و شهرسازی به حساب می‌رود که نوید پورمحمدرضا تلاش زیادی برای آن کشیده ‌است. او بهترین مقالات حوزه شهرسازی را جمع‌آوری و ترجمه کرده است و به بررسی تغییرات معماری شهری پرداخته ‌است. همان‌طور که در ادامه‌ عنوان کتاب و روی جلد آمده است، این کتاب به این سوال پاسخ می‌دهد که چرا برای طراحی، برنامه‌ریزی و روایت یک شهر به شنیدن قصه‌هایش نیاز داریم؟

با مطالعه این کتاب به اهمیت شنیدن مردم شهر، ارزش قصه‌های بومی و تاریخ شفاهی پی می‌برید. ایده‌ی این کتاب این است که مردم شهر باید رابطه‌ خود با شهرا را، به کمک روایت، از نوع تعریف کنند. دسته‌ی معماری و شهرسازی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما