0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های هنرهای تجسمی

هنرهای بصری یا هنرهای تجسمی، زیرشاخه‌ای از هنر است که در آن هنرمند از مهارت و خیال خود استفاده می‌کند برای به تصویرکشیدن اثری دیدنی برا عموم مردم. نقاشی، خوش‌نویسی، مجسمه‌سازی، عکاسی، گرافیک، چاپ و طراحی همه زیرمجموعه‌های هنرهای تجسمی هستند. اگرچه این هنر بر پایه حس بیتایی و بصری است نباید از اهمیت کتاب‌های این شاخه غافل ماند.

خبر خوب این است که کتاب‌های زیادی وجود دارند که می‌توانند مکمل آموزشی شما در یادگیری این هنرها باشند. استادهای پرآوازه و صاحب سبکی که می‌توانید با خواندن نوشته‌هایشان از دانش آن‌ها بهره ببرید، تکنینک‌هایی که به‌طور مفصل و اصولی در این کتاب‌ها توضیح داده‌ شده‌اند، نقد و نظریات اندیشمندان که باید آن‌ها را بررسی کنید، همه دلایلی است که شما به‌عنوان یک علاقه‌مند به هنرهای تجسمی، باید خواندن این کتاب‌ها را برای خود تبدیل به عادت کنید.

همچنین کتاب‌های زیادی را مربوط به تاریخ هنرهای تجسمی می‌توانید پیدا کنید که دانش زیادی برای شما به همراه می‌آورند. دانستن پیشینه هنری هر هنرمند و هر سبک هنری از ملزومات علاقه به هنر است. با مطالعه‌ی کتاب‌های هنرهای تجسمی دانش خودتان را ارتقا دهید.


معرفی کتاب‌های پرفروش هنرهای تجسمی

پرفروش‌ترین کتاب‌ها در این زمینه معمولا کتاب‌هایی هستند که در ‌دانشگاه‌ها تدریس می‌شوند یا آن‌قدر خوب و کاربردی هستند که در بین هنرمندان، دهان به دهان پخش می‌شوند. کتاب‌های مرجع که امتحان خود را پس داده‌اند، اما برای دیگر کتاب‌ها پیشنهاد می‌کنیم از نظرات صاحب‌نظران در شاخه مورد علاقه خود استفاده کنید تا بتوانید کتاب مورد نیاز خود را داشته باشید. 

کتاب تاریخ هنر از ارنست گامبریچ که در سال 1950 منتشر شده ‌است، یکی از معتبرترین کتاب‌های مرجع و کاملی است که خیلی از اساتید دانشگاه آن را به‌عنوان منبع برای تدریسشان استفاده می‌کنند. بااین‌حال متن کتاب بسیار روان و ساده همراه با توصیفات مفصل و طولانی است که به شما در فهم آسان هنر و تاریخچه آن کمک می‌کند. کتاب تاریخ هنر به بیش‌از 25 زبان دنیا ترجمه شده ‌است.

نیل مک گرگور، رئیس گالری ملی لندن گفته‌ است، شیوه‌ی اندیشیدن من درباره‌ی تابلوهای نقاشی، مانند دیگر مورخان هم نسل من، تا حد زیادی تحت تأثیر آثار گامبریچ شکل گرفته ‌است. من نیز مانند میلیون‌ها انسان دیگر، کتاب تاریخ هنر را خوانده‌ام و آن را چونان نقشه کشوری بزرگ و پهناور می‌دانم که به کمک آن می‌توان با اعتمادبه‌نفس و تکیه‌بر خویش، ناشناخته‌ها را کشف کرد و در راه‌های ناپیموده گام نهاد.


معرفی کتاب‌های پرطرفدار هنرهای تجسمی

کتاب راهنمای کامل طراحی از جیووانی سیواردی کتابی بسیار محبوب در بین کسانی است که می‌خواهند در طراحی مهارت کسب کنند. در حال حاضر نسخه چاپی این کتاب بیش‌از 70000 نسخه فروش داشته ‌است و معتبرترین کتاب در زمینه اصول طراحی است. در این کتاب توضیحات از مبانی تکنیک‌های طراحی شروع می‌شود و با توصیه‌ها و نظرات دقیق در مورد طراحی چهره، پیکر و دست و پا، مناظر، حیوانات و اشیای بی‌جان ادامه می‌یابد و در آخر با فصلی در مورد اهمیت سایه و نور پایان می‌یابد. علاقه‌مندان می‌توانند با مطالع این کتاب و تمرین، به‌صورت خود‌آموز تا حد خوبی در طراحی مهارت کسب کنند.  دسته‌ی هنرهای تجسمی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما