0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های گرافیک و تصویرسازی

گرافیک و تصویرسازی یا تصویرگری، دو شاخه‌ی مهم از هنرهای تجسمی هستند که با استفاده از تصاویر، به مفاهیم و روایت‌های گوناگون فرم بصری می‌دهند. در سال‌های اخیر، گرافیک و تصویرسازی به یکی از پردرآمدترین رشته‌های هنری تبدیل شده ‌است. به همین دلیل، بسیاری از هنرمندان این حوزه، در تلاش‌اند تا با مطالعه‌ی کتاب‌های گرافیک و تصویرسازی، سطح کار خود را بالاتر ببرند. فیدیبو نیز به همین منظور، با تهیه‌ی یک لیست کامل، دانلود کتاب گرافیک و تصویرسازی را برای شما آسان‌تر کرده ‌است.


معرفی کتاب‌های پرفروش گرافیک و تصویرسازی

اگر راه خود را میان سیلی از کتاب‌های گرافیک و تصویرسازی گم کرده‌اید و اصلاً نمی‌دانید که از کجا باید شروع کنید، فیدیبو به شما کمک می‌کند تا بهترین کتاب‌ها را برای خود انتخاب کنید. درصورتی‌که تازه پا به مسیر تصویرگری و تصویرسازی گذاشته‌اید و از دشواری‌های راه می‌ترسید، نیازی به نگرانی نیست. کاربردی‌ترین کتاب گرافیک و تصویرسازی برای شما در حال حاضر، مبانی تصویرسازی از پدرام حکیم‌زاده است. این کتاب، به موضوعات مهمی مانند تعریف تصویرسازی، تفاوت آن با نقاشی، انواع مکاتب تصویرگری و تمام نکات مقدماتی می‌پردازد که هر تصویرساز موفقی باید از آن‌ها آگاه شود.

برای یادگیری گرافیک، علاوه‌بر نکات عملی که در کلاس‌های مختلف آموزش داده می‌شود، باید به‌دنبال فهمیدن اصول نظری نیز باشید. تاریخ طراحی گرافیک، کاربرد زبان تصویری، چیدمان، رنگ‌شناسی، طراحی تبلیغاتی و ... از جمله مواردی هستند که در کتاب مبانی طراحی گرافیک به شیوه‌ای روان توضیح داده شده‌اند. نویسنده‌ی این کتاب، سال‌ها تجربه‌ی تدریس هنر و گرافیک را در دانشگاه داشته است و حالا با نوشتن این کتاب، حاصل زحمات بیست‌ساله‌ی خود را با شما به اشتراک می‌گذارد.

شاید شما از آن دسته هنرمندان تجربه‌گرا باشید که بیشتر از این که به مباحث نظری علاقه‌مند باشید، به‌دنبال عمل بگردید. تصویرسازی معاصراز پدرام حکیم‌زاده، یک کتاب گرافیک و تصویرسازی جدید است که علاوه‌بر شرح‌دادن اصطلاحات و مبانی تصویرسازی، به نمایش نمونه‌های گوناگون و توضیح آن‌ها نیز پرداخته است.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار گرافیک و تصویرسازی

با توجه به قیمت بالای کتاب‌های رشته‌ی هنر، خرید کتاب گرافیک و تصویرسازی برای بسیاری از هنرآموزان به‌صرفه نخواهد بود. به همین جهت، فیدیبو برای شما این امکان را فراهم ساخته ‌است تا نسخه‌ی الکترونیک پرطرفدارترین کتاب‌های این حوزه را با مناسب‌ترین خریداری کنید.

در کنار مبانی و اصول گرافیک و تصویرسازی، هنرمندان باید با سیر تحول این هنر و نمونه‌های آن در گذشته هم آشنا شوند. سید محمد فدوی، عضو کمیته‌ی تخصصی هنر و معماری انتشارات دانشگاه تهران، به همین منظور کتاب تصویرسازی در عصر صفوی و قاجار را نوشته است. از آن‌جایی که این دو‌ دوره به عنوان عصر طلایی هنر در ایران شناخته شده هستند، آشنایی با سبک‌های تصویرسازی در این دوران برای تمام علاقه‌مندان از اهمیت زیادی برخوردار است و این کتاب گرافیک و تصویرسازی معروف یکی از بهترین گزینه‌های شما خواهد بود.

در میان تمام زیرشاخه‌های ادبیات، گرافیک و تصویرسازی در ادبیات کودک به حد اعلای خود رسیده است. از سال‌ها قبل و با تلاش فعالان این حوزه، تصویرپردازان توانایی موفق به شکوفایی استعداد خود در این زمینه شده‌اند. اگر شما هم جز این دسته هنرمندان هستید، ادبیات کودکان و تصویرگری کتاب، در لیست بهترین کتاب‌های گرافیک و تصویرسازی است که می‌تواند شما را در این مسیر راهنمایی کند.

وقتی سخن از هنر به میان می‌آید، شرق همیشه حرفی برای گفتن دارند. ژاپن، از جمله کشورهایی است با استفاده از طبیعت بی‌نظیر و فرهنگ خاص خود، آثار فوق‌العاده‌ای خلق کرده است. پدرام حکیم‌زاده موفق شده است در کتاب خود، تصویرگری در ژاپن، نمونه‌هایی از این هنر را به تصویر بکشد و خواننده را با زیر و زبر آن آشنا کند. از ویژگی‌های اصلی این کتاب، ترکیب گرایش هنر ژاپن به سنت و در عین حال کشش آن به سوی مکاتب غربی است.


دسته‌ی گرافیک و تصویرسازی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما