0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های نقاشی و طراحی

نقاشی و طراحی از منظر عمومی شاید به‌عنوان یک مفهوم به‌کار برده و در نظر گرفته ‌شوند ولی در واقع از لحاظ مفهمومی باهم تفاوت‌هایی دارند. تمرکز طراحی روی خطوط و اشکال است ولی نقاشی روی رنگ و فرم تصویر تمرکز دارد. اما نقاشی و طراحی هر دو جز زیر شاخه‌های هنرهای تجسمی به‌حساب می‌آیند. 

طراحی هنر تجسمی است که با استفاده از خطوط و اشکال یک شکل یا شی و یا پلان یک هنرمند یا مهندس را به ترسیم درمی‌آورد. ولی تمرکز اصلی نقاشی روی پیاده‌کردن رنگ برروی یک سطح جامد است. برای نقاشی و طراحی ابزارها و رنگ‌های مختلفی وجود دارد که بسته به نوع کار و سبکی که انتحاب می‌کنید، مناسب‌ترین ابزار را می‌توانید انتخاب کنید.

نقاشی و طراحی با وجود تفاوت‌هایی که با یکدیگر دارند اما در کنار یکدیگر نیز قابل یادگیری هستند و می‌توانند مکمل یکدیگر نیز باشند. کسی که نقاش بلد است لزوما نیازی ندارد که طراحی  هم بلد باشد و بالعکس. اگر تازه می‌خواهید در رشته نقاشی و طراحی کار خود را آغاز کنید کتاب آموزش طراحی For Dummies کتابی است که با کمک آن یاد می‌گیرید حجم‌های هندسی، طبیعت بی‌جان، انسان و چیزهای دیگر را طراحی کنید. در این کتاب که نوشته برندا هادینات و توسط مهرداد مجیدی ترجمه شده‌ است  از طراحی شکل‌های هندسی ساده تا طراحی موارد پیچیده را یاد خواهید گرفت. این کتاب و بهترین کتاب‌های نقاشی و طراحی از سایت فیدیبو قابل دانلود می‌‌باشند.


معرفی کتاب‌های پرفروش نقاشی و طراحی

یکی از مهارت‌های اساسی‌ایی که هر نقاش و طراحی باید آن را بلد باشد آشنایی با تکنیک سایه روشن است. در اکثر آثار هنرمندان مشهور نقاشی و طراحی استقاده از این تکنیک به چشم می‌خورد. اما پیاده‌سازی این تکنیک به مهارت بالایی نیاز دارد و لازم است تا با نکاتی درباره بازی بین نور و سایه آشنا باشید تا بتوانید این تکنیک را پیاده‌سازی کنید. 

کتاب طراحی نور و سایه درک سایه‌روشن رویکردهای  را به شما ارائه‌می‌دهد که درک مباحث پیچیده سایه روشن برای شما راحت‌تر باشد. همچنین روش‌های مشاهده و آزمایش و بنیادین در طراحی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد. این کتاب نوشته جیووانی سیواردی و ترجمه الهام‌السادات رضایی است.

اگر جز طرفداران نقاشی و طراحی هستید حتما اسم ون گوگ به گوشتان خورده است. ون گوگ از بیست و هفت سالگی شروع به یادگیری هنر نقاشی کرد و به یکی از تاثیرگذارترین‌های این رشته بدل شد. اگر علاقه‌مند هستید که راجع‌به طراحی‌های ون گوگ بیشتر بدانید می‌توانید کتاب طراحی های ون گوگ را از سایت فیدیبو دانلود کنید.


کتاب‌های پرطرفدار نقاشی و طراحی

یکی از رشته‌های محبوب و پرطرفدار در طراحی، طراحی چهره است. در طراحی چهره لازم است که با ساختار آناتومی آشنا باشید و توجه به جزییات در شما بالا باشد. اگر برای یادگیری طراحی چهره به دنبال یک راهنمای فوق‌العاده هستید کتاب طراحی طبیعی چهره‌ها یکی از کاربردی ترین کتاب‌های نقاشی و طراحی است. لنس ریچلین یکی از هنرمندان چیره دست در حوزه طراحی چهره است که این کتاب را به نگارش درآورده. ترجمه این کتاب توسط پیمان پاکیزه روح صورت گرفته.دسته‌ی نقاشی و طراحی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما