0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مجسمه‌سازی

مجسمه‌سازی، تندیس‌گری یا پیکرتراشی از جذاب‌ترین شاخه‌های هنر است که از طریق شکل‌دادن، به اشیا جان می‌بخشد. این هنر، پیشینه‌ای طولانی دارد و هنرمندان این حوزه از مواد گوناگونی مانند فلز، شیشه، گل و ... برای خلق آثار خود استفاده کرده‌اند. در سایت فیدیبو، این رشته زیرمجموعه‌ی هنرهای تجسمی قرار می‌گیرد و در آن، بهترین کتاب‌های مجسمه‌سازی نیز گلچین شده‌اند.

شاید در ابتدا، رشته‌ی مجسمه‌سازی به‌عنوان هنری عملی به نظر بیاید، اما هزینه‌ی زیاد و وقت‌گیربودن کلاس‌ها، باعث می‌شود تا بسیاری از هنرمندان به یادگیری از کتاب روی بیاورند. علاوه‌بر آن، مطالعه‌ی کتاب‌های مجسمه‌سازی می‌تواند به شما نکاتی را بیاموزد که در بسیاری از کلاس‌ها به آن اشاره نخواهد شد. فیدیبو تلاش کرده است تا با مهیاکردن نسخه‌های الکترونیک بهترین کتاب‌های این حوزه، به علاقه‌مندان هنر مجسمه‌سازی کمک کند.


معرفی کتاب‌های پرفروش مجسمه‌سازی

اگر به تاریخچه‌ی هنر در ایران علاقه‌مند هستید، کاربردی‌ترین کتاب مجسمه‌سازی برای شما، پژوهش‌هایی در شناخت هنر ایران خواهد بود. این کتاب به‌صورت مفصل، سیر تحول شاخه‌های گوناگون هنر را در دوره‌های مختلف بررسی کرده است و اطلاعات بسیار مهمی در خصوص تاریخ هنر و سیر تحول آن در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک کتاب مجسمه‌سازی معروف که به تمام علاقه‌مندان این حوزه معرفی می‌شود، کتاب فیاض مجسمه‌ساز است. این کتاب زندگی یونس فیاض ثانوی را روایت می‌کند که یکی از مشهورترین مجسمه‌سازان ایران است. او در برخی از دانشگاه‌های مطرح ایران، مانند دانشگاه الزهرا و مرکز آموزش عالی سوره تدریس کرده و از اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه هنر تهران نیز بوده است. مولفان این کتاب جمعی از نویسندگان انتشارات دانشگاه هنر هستند.

در‎‌صورتی‌که در خصوص هنر مجسمه‌سازی در زمان معاصر کنجکاو هستید، یک کتاب مجسمه‌سازی جدید که می‌توانید به آن مراجعه کنید، کتاب پیکرتراشی در زمان حاضر، اثر آنا موشینسکا است. این کتاب به این موضوع می‌پردازد که گذر زمان باعث شده است تا درک آثار هنر پیکرتراشی مدرن نسبت به آثار قدیمی‌تر دشوار شود. همچنین، نویسنده اشاره می‌کند که به یک دسته‌بندی جدید برای بررسی آثار هنری معاصر نیاز است. این کتاب با درنظرگرفتن مضامین گوناگون که بر هنر مجسمه‌سازی تاثیر می‌گذارند تلاش کرده است تا با دیدی نو به آن نگاه کند.

شاید فکر کنید که ورود به دنیای هنر تنها با کار ساده‌ای مانند خرید کتاب مجسمه‌سازی ممکن نخواهد بود، اما کتاب ده مجسمه از مجموعه‌ی ده، اثر مهسا قوچی تهرانی خلاف این را به شما ثابت خواهد کرد. نویسنده‌ی این کتاب معتقد است که تحلیل و بررسی آثار هنری و همچنین معرفی آن‌ها زمینه‌ی رشد هنر را فراهم می‌کند.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار مجسمه‌سازی

در کنار لیست پرفروش‌های مجسمه‌سازی، کتاب‌های پرطرفدار دیگری نیز وجود دارند که خواندن آن‌ها برای هر مجسمه‌سازی سودآور است. از آن‌جا که قدم اول در واردشدن به وادی هر هنری، آشنایی با بزرگان آن است، شما باید در خصوص پیش‌کسوتان مجسمه‌سازی و آثار مهم آنان اطلاعات کافی داشته باشید. شناختن این افراد می‌تواند خود به منبع الهام شما برای خلق مفاهیمی جذاب‌تر منجر شود.

میکل‌آنجلو سیمونی، مشهور به میکل‌آنژ، از مشهورترین مجسمه‌سازان و پیکرتراشان تاریخ است و آثار او همواره مورد توجه هنرمندان و هنرآموزان سراسر دنیا بوده است. تیم مک‌نیس در کتاب خود، میکلانژ، با زبانی ساده و روان به روایت زندگی این هنرمند می‌پردازد و گزارشی جامع و کامل از سیر تحول تفکر و هنر او به خواننده می‌دهد. شما می‌توانید تمام این کتاب‌ها را در سایت فیدیبو پیدا کنید و برای دسترسی به منابع بیشتر، به لیست دانلود کتاب مجسمه‌سازی نیز سری بزنید.

دسته‌ی مجسمه‌سازی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما