Loading

چند لحظه ...
کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر

کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر

نسخه الکترونیک کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر

پیکرتراشی مورد بررسی در این کتاب در خلال دوره ای از تغییر عمیق و چشمگیر خلق شد. [این پیکرتراشی] نه فقط در دهه یا قرنی جدید بلکه در هزاره ای جدید استمرار می یابد که برای فرم ها، باورها و الگوهای سابق سازماندهی انسانی، چالشی عمیق ایجاد می کند. اینترنت و تلفن همراه از اواسط دهه ۱۹۹۰ م. ارتباطات جهانی و نحوه دسترسی ما به اطلاعات و پردازش آن را به کلی متحول کرده اند. ایالات متحده به سبب بحران های مالی عظیم سال های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ م. دیگر تنها ابرقدرت باقی مانده در جهان در نظر گرفته نمی شود و برخی مفسران، برتری آن را پایان یافته اعلام می کنند. طغیان مجدد بنیادگرایی اسلامی و پیشرفت سرمایه داری در کشورهایی که در گذشته در حال توسعه بودند از قبیل هند و چین، بخش بندی های شرق ـ غرب را به کلی جابجا کرده اند و تصوراتی تحول یافته به وجود آورده اند که همچنان در حال کنار آمدن با آنان هستیم. ژنوم انسان، نوشته شده و تصورات جدیدی از فضا مطرح شده که حاکی از این است که به جای سه یا چهار بعد رایج، یازده ـ دوازده بعد وجود دارد. این که در بینابین تردیدهای کلان برآمده توسط این هیجان پر سر و صدا، پیکرتراشی به همراه دسته گسترده تر «هنر» که [پیکرتراشی نیز] جزئی از آن است، دچار پرسشی قابل مقایسه شده باشد به ندرت جای غافلگیری دارد. با نگاه کردن به موزه ها، گالری ها، دوسالانه ها و نمایشگاه های هنری امروزی، به نظر می رسد که تصورات «سنتی» درباره پیکرتراشی تا حد زیادی از بین رفته یا آشکارا به سمت «هنر چیدمانی» حرکت می کند که در آن، شیء (منفرد، مجزای) مستقل، تحت الشعاع ترکیب شدنِ بخش ها قرار می گیرد که اغلب بر روی کف زمین گذاشته شده یا بر روی دیوار تکیه داده می شود. قدمت روندهای در حال گسترش به اوایل قرن ۲۰ م. می رسد و همچنین تغییر مسیر قابل توجه کلی از مصالح «هنری» قابل تشخیص (از قبیل سنگ، چوب و فلز) به مصالح موقتی یا روزمره ای وجود دارد که یا بی دوام هستند و یا به طور محسوسی توسط ماشین ساخته شده اند. پیکرتراشی در این بستر به طور لزوم به صورت متعارف شکل نمی گیرد بلکه اغلب با اشیاء آماده یا از قبل موجود، سرهم می شود. بیننده به منظور کنار آمدن با این کار، به طور مکرر نیازمند طی کردن فضای کل اتاق است تا گستردگی و وسعت اثر یا رابطه بخش های مجزای کل [اثر] را درک کند. حتی ذهنیت پیکرتراشی به عنوان هنری در اصل سه بعدی به چالش کشیده شده است و شیوه ای که در آن فضا شکل گرفته و سازماندهی می شود به ویژگی منحصر به فرد آن تبدیل شده است. در موارد متعددی، این یعنی اثر به طور عمد بیشتر به عنوان تجربه ای پدیدار شناختی ساخته می شود تا محرکی به طور صرف بصری یا فکری و ممکن است فقط برای مدتی معنا داشته باشد. اما شیوه شکل گیری این تجربه و محل وقوع آن تنوع گسترده ای نیز دارد. در یک غایت خود می تواند حتی به معنای ناپدید شدن کل شیء فیزیکی و تعویض آن با به عنوان مثال فقط صوت باشد. [این امر] هر شکلی که داشته باشد، به نظر می رسد مخاطب نقش فعالانه تری در پرداختن به اثر دارد.

ادامه...

مشخصات کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر

بخشی از کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب پیکر تراشی در زمان حاضر