0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های مدیریت و رهبری

دو واژه رهبری و مدیریت همواره در کنار هم و گاها به‌عنوان کلماتی مترادف به‌کار می‌روند. اما آن‌چه روشن است در عمل معنای واقعی این دو واژه متفاوت است و هرکدام به یک نقش سازمانی اطلاق می‌شود. رهبری در حقیقت یک مهارت و یکی از زیرشاخه‌های حوزه مدیریت و بازاریابیاست. همان‌طور که می‌دانید مدیریت به‌معنای برنامه‌ریزی و تعیین وظایف افراد در راستای رسیدن به اهداف گروهی یا سازمانی است.

حال آن‌که رهبری مفهومی وسیع‌تر از کنترل و نظارت دارد. در واقع رهبری هنر بهره‌مندی از نفوذ و ارتباطات برای محقق‌شدن برنامه‌های راهبردی سازمان است. به‌عبارتی رهبر نقشی انگیزشی و الهام‌بخش در هدایت و جهت‌دهی اعضای سازمان دارد. رهبران با استفاده از سبک‌های مختلف رهبری در موقعیت‌های مختلف به بهره‌وری و راندمان بالاتر کارکنان کمک کرده و عملکرد آن‌ها را در راستای دستیابی به اهداف سازمانی بهبود می‌بخشند.

کتاب‌های مدیریت و رهبری جدید بسیاری در سطح تخصصی و عمومی برای دانشجویان و علاقه‌مندان در زمینه رهبری نوشته شده‌اند که به توضیح سبک‌های مختلف و وظایف رهبری می‌پردازند. مجموعه کاملی از بهترین کتاب‌های مدیریت و رهبری در فیدیبو موجود است که به رهبران کمک می‌کند از وظایف و ویژگی‌های یک رهبر موفق اگاه شوند. مطالعه کتاب‌های مدیریت و رهبری در فیدیدبو به تقویت مهارت‌های ارتباطی رهبران و بالابردن تاثیرگذاری و نفوذ آن‌ها کمک می‌کند.


معرفی کتاب‌های پرفروش مدیریت و رهبری

یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های مدیریت و رهبری کتاب 12 اصل رهبری عالی نوشته برایان تریسی است که به قلم مهدی قراچه داغی ترجمه شده و با صدای منوچهر زنده‌دل در فیدیبو موجود است. برایان تریسی در این کتاب مدیریت و رهبری معروف با ارائه  12 اصل ساده و کاربردی به بهبود چشم‌گیر عملکرد رهبران کمک می‌کند. این اصول برای هدایت مجموعه شما به سمت موفقیت و پیشرفت بسیار کاربردی هستند.

آموختن اصولی مانند نظم، شفافیت، کنترل و مسئولیت‌پذیری، منش، صلاحیت، رقابت، خلاقیت، شجاعت، توجه به کارکنان، مدیریت تغییر، تمرکز و تعالی شخصیت می‌تواند از هرکس یک رهبر عالی بسازد. شما می‌توانید این اثر برایان تریسی را که کاربردی‌ترن کتاب مدیریت و رهبری است از فیدیبو بخوانید و بشنوید.

یک کتاب پرفروش دیگر در زمینه مدیریت و رهبری، کتاب چک لیست چگونه کارها را درست انجام دهیم؟ نوشته آتول گوانده است. این کتاب به اهمیت وجود چک‌لیست و کاربرد آن در موفقیت‌های فردی و حرفه‌ای می‌پردازد. نویسنده که یک جراحی قابل است و به مطالعه و تحقیق در حوزه توسعه‌ فردی علاقه دارد، با مثالی از کاربرد چک‌لیست در مشاغل حساسی مثل پزشکی و هواپیمایی و... به بررسی مفهوم آن می‌پردازد.

گوانده چک‌لیست را به‌عنوان یک ابزار کاربردی در مدیریت و رهبری معرفی می‌کند که می‌تواند با سازماندهی موارد ساده‌ای که در کنترل شما هستند، از وقوع اتفاقات جبران‌ناپذیر و اشتباهات ناخواسته تا حد قابل توجهی جلوگیری کند. او معتقد است با وجود تخصصی‌شدن کارها همچنان پیچیدگی‌هایی در مشاغل وجود دارند که گاها موجب سردرگمی و عدم تمرکز متخصصان در هر حوزه می‌شنوند.

این‌جاست که وجود یک چک‌لیست می‌تواند به بهره‌وری بهتر کمک کرده و خیال شما را بابت موارد ضروری که ممکن است از آن غافل شوید راحت کند. اگر قصد خرید کتاب مدیریت و رهبری دارید، می‌توانید این کتاب را با ترجمه مریم شبیری از فیدیبو تهیه کنید.


دانلود کتاب‌های پرطرفدار مدیریت و رهبری

برای دانلود کتاب مدیریت و رهبری از فیدیبو، پیشنهاد ما کتاب رهبری نوشته بیل جرج، پیتر دراکر و جان تاکر با ترجمه بهنام کیماسی است.این کتاب مجموعه مقالات دانشگاه هاروارد در زمینه رهبری است که با خواندن آن به گلچینی از بهترین‌ مقالات این حوزه دسترسی خواهید داشت. مطالعه این کتاب به رهبران کمک می‌کند با افزایش عملکرد خود باعث رشد شخصی و سازمانی شوند.

کتابی الهام‌بخش برای تقویت انگیزه و عملکرد رهبران و تیم آن‌ها و هدایت به مسیر تغییرات مثبت سازمانی با بهبود ویژگی‌هایی همچون خودباوری، خطرپذیری، همدلی، شراکت، خودآگاهی و قدرت که شما را از مدیری خوب به رهبری شایسته تبدیل می‌کند.فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما