0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های عکاسی

عکاسی حرفه‌ای است که روز‌به‌روز علاقه و توجه مردم بیشتری به آن جلب می‌شود. تصاویر در شبکه‌های اجتماعی بسیار مهم شده‌اند و همه می‌توانند با گوشی‌های هوشمند، خوب عکس بگیرند اما برخی فکر می‌کنند عکاسی حرفه‌ی ساده‌ای است و تنها با یک دوربین و سوژه می‌توان در آن حرفه‌ای شد، این درحالی است که برای موفقیت در این حرفه نیاز به دانش و مهارت زیادی دارید. راه‌های زیادی برای مهارت‌آموزی وجود دارد و یادگیری از طریق کتاب هم یکی از این راه‌ها است. یادگیری از طریق کتاب طرفداران خودش را دارد، زیرا کتاب‌های آموزش هنر را متخصصان آن هنر و بهترین مدرس‌های سراسر دنیا نوشته‌اند، پس با مطالعه‌ی کتاب‌های عکاسی و استفاده از تجربیات حرفه‌ای‌های این رشته می‌توانید این دانش و مهارت را کسب کنید. 


معرفی کتاب‌های پروفروش عکاسی

کتاب‌های عکاسی به دو دسته تقسیم می‌شوند. کتاب‌های تئوری که شما را به صورت نظری با دنیای عکاسی و اصطلاحات و تئوری‌ها آشنا می‌کنند. دسته دوم کتاب‌های آموزشی و عملی هستند که به صورت کاربری به شما یاد می‌دهند چطوری حرفه‌ای عکاسی کنید. 

کتاب عکاسی چیست؟ یکی از کتاب‌های پرفروش عکاسی است که در دسته اول قرار دارد. جیمز الکینز، نویسنده این کتاب جیمز الکینز  استاد دانشگاه چدبورن در دپارتمان تاریخ، نظریه و نقد هنر دانشکده‌ی هنر موسسه‌ی شیکاگو است که کتاب‌های زیادی در حوزه‌های مختلف هنر چاپ کرده ‌است. او در کتاب عکاسی چیست؟ اثر اتاق روشن از رولان بارت را نقد کرده ‌است، پس حتما قبل از خواندن این اثر، کتاب اتاق روشن را بخوانید. جیمز الکینز قدرت شگفت انگیز عکاسی را بررسی می‌کند و توضیح می‌دهد عکاسی چطور در بیان دشواری‌ها قدرتمند است. 

اریک کیم در کتاب عکاسی خیابانی با اریک کیم از ابتدا با توضیح عکاسی خیابانی و چرایی آن شروع می‌کند و قدم‌به‌قدم با شما همراه است تا پروژه‌های واقعی عکاسی خیابانی و انتشار آن. اریک کیم یک عکاس خیابانی معروف و باتجربه است و اعتقاد دارد که این نوع عکاسی یکی از سخت‌ترین و در عین‌ حال بی‌آلایش‌ترین انواع عکاسی است. این کتاب‌، کتابی بسیار موفق در زمینه عکاسی است و افراد زیادی را به عکاسی خیابانی علاقه‌مند کرده است.

این‌ها عناوین برخی از فصل‌های این کتاب هستند. چرا عکاسی خیابانی؟ چگونه بر ترس خود از عکاسی خیابانی غلبه کنیم؟ ابزار و تجهیزات عکاسی خیابانی. دستورالعمل پروژه عکاسی خیابانی. چگونه دنبال کننده بیشتری به‌دست بیاوریم؟


معرفی کتاب‌های پرطرفدار عکاسی

کتاب عکاسی و ادبیات اثر فرانسوا برونه اثری مهم در مورد رابطه این دو حوزه یعنی ادبیات و عکاسی است. این رابطه دو طرفه و بسیار جذاب است. گاهی ادبیات بر عکس و سوژه تاثیر می‌گذارد و گاهی ساخت داستانی برای عکس، اثری هنری پدید می‌آورد. 

پدرام حکیم‌زاده در کتاب عکاسی آسان با استفاده از تجربه‌ چندین‌ ساله‌ی خود در تدریس عکاسی به شما کمک می‌کند با مفاهیم اولیه عکاسی به‌خوبی آشنا شوید. در واقع شما در طی چند فصل به شکل تدریجی با ابعاد مختلف عکاسی آشنا و به شکلی بنیادین ویژگی های آن را درک می‌کنید.

عکاسی پرتره یکی از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین اشکال عکاسی است، اما قوانین خاص خودش را دارد. کتاب عکاسی پرتره از شهریار خونساری راهنمای عملی یادگیری این قوانین است که نتیجه‌ کار هر چه بیشتر جذاب شود.دسته‌ی عکاسی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما