0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
معمای آرومونت
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب معمای آرومونت

درباره معمای آرومونت

داستان‌های جنایی چه در کتاب‌ها و چه در سینما و تلویزیون طرفداران زیادی دارند. افراد زیادی از این سبک لذت می‌برند و سالانه هزینه‌های زیادی برای تولید محصولاتی در این ژانر انجام می‌شود. آلفرد هیچکاک نویسنده و کارگردان معروف تاریخ سینما کسی است که بخش بزرگی از بهترین آثار جنایی جهان را در اختیار مخاطبان قرار داده است. کتاب معمای آرومونت یکی دیگر از آثار اوست. مجموعه داستانی که اگر خواندنش را آغاز کنید به این سادگی رها نخواهید کرد.

‌درباره‌ی کتاب معمای آرومونت اثر آلفرد هیچکاک

 معمای آرومونت مجموعه داستانی است که آلفرد هیچکاک انتخاب و جمع‌آوری کرده است. برخی از نوشته‌های این کتاب داستان‌هایی‌اند که خود او نوشته است و بعضی نیز از میان آثار نویسندگان جوان و گمنام انتخاب‌شده است. فضای کلی داستان‌ها پلیسی و سرشار از دلهره و تعلیق است و خواننده را هیجان‌زده خواهد کرد. داستان‌های این کتاب پر از جزئیات جذاب و ایده‌های عجیبی است به ذهن هیچ‌کس نمی‌رسد. این قصه‌ها آنقدر جذاب و پویا است که اگر کمی تخیلتان را به کار بگیرید می‌توانید خود را در میان داستان و در کنار شخصیت‌ها احساس کنید.

کتاب معمای آرومونت در سراسر جهان نیز مخاطبان زیادی دارد و تاکنون به چندین و چند زبان مختلف برگردانده شده است.

عنوان داستان‌های کتاب معمای آرومونت

معمای آرومونت

یک شوخی برای خندیدن تا حد مرگ

انگار دود شد و به هوا رفت

مراقب باشید؛ این مرد خطرناک است!

چشم خائن

یک تیر و دونشان

نامه رسان

مثل یک هنرپیشه

آخرین ایستگاه

دست درازی

هر روز یک دسته گل تازه

‌درباره‌ی آلفرد هیچکاک نویسنده‌ی کتاب معمای آرومونت

سر آلفرد جوزف هیچکاک کارگردان معروف بریتانیایی است که به خاطر فیلم‌های کم‌نظیرش به‌َعنوان تأثیرگذارترین فیلم‌ساز همه‌ی دوران شناخته‌شده است. او سال ۱۸۹۹ در خانواده‌ای کاتولیک در لندن به دنیا آمد و در همین شهر بزرگ شد. او از ۱۶ سالگی وارد فیلم‌سازی شد و کم‌کم با آثار بزرگان سینما در زمان خود آشنا شد. او در آن زمان تیتراژ فیلم‌ها را طراحی می‌کرد.

آلفرد هیچکاک پس از مدتی به کارگردانی روی آورد و در زمان کوتاهی به یک فیلم‌ساز ماهر و البته صاحب داستان‌های دلهره‌آور تبدیل شد. نخستین اثر هیچکاکی او فیلم مستأجر بود که علی‌رغم این‌که قابل‌مقایسه با هیچ‌کدام از آثار بعدی‌اش نیز بازهم در نوع خود بسیار جذاب و منحصربه‌فرد است. او فیلم‌های صامت و ناطق مختلفی ساخته و بسیاری از آن‌ها به ماندگارترین آثار سینما تبدیل‌شده‌اند. از میان مشهورترین آثار آلفرد هیچکاک می‌توان به فیلم‌های «روانی»، «شمال از شمال غربی»، «پنجره پشتی»، «مرد عوضی»، «سرگیجه»، «توطئه‌ی خانوادگی» و «آقا و خانم اسمیت» اشاره کرد.

آلفرد هیچکاک از سال ۱۹۵۶ تبعه‌ی آمریکا شد و در این کشور زندگی می‌کرد. او در آمریکا شهرت و محبوبیت بسیاری داشت و تعدادی از فیلم‌هایش در فهرست ۱۰۰ فیلم برتر تاریخ صدساله‌ی سینما قرار دارند. مجله‌ی مووی میکر هیچکاک را به‌عنوان تأثیرگذارترین فیلم‌ساز تاریخ معرفی کرده و مجله‌ی سینمایی توتال فیلم او را بهترین کارگردان تاریخ سینما می‌داند. همچنین سایت اند ساوند (sight and sound) لقب بهترین کارگردان تاریخ انگلستان را به هیچکاک داده است.

آلفرد هیچکاک ۲۹ آپریل ۱۹۸۰ درگذشت. سینماگران او را بهترین استاد تاریخ سینما می‌دانند.

ترجمه‌ی کتاب معمای آرومونتبه فارسی

داستان‌های هیچکاک در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد. در ایران نیز او طرفداران زیادی دارد که باعث شده است ناشران و مترجمان مختلف به فکر ارائه‌ی آثار او به مخاطب ایرانی بیفتند. انتشارات هرمس کتاب معمای آرومونترا با ترجمه‌ی مریم زکریا عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

چرا باید کتاب معمای آرومونترا خواند؟

آلفرد هیچکاک خالق بسیاری از آثار جنایی بسیار جذاب جهان است. او کسی است که ایده‌های کم‌نظیرش تعداد زیادی از آثار کم‌نظیر تاریخ سینما را به وجود آورده است. داستان‌های هیچکاک پر از تعلیق و دلهره‌اند و نه‌تنها در قالب فیلم‌نامه که در قالب کتاب هم می‌توانند خواننده را مجذوب کنند. کتاب معمای آرومونترا بخوانید و لذت خواندن داستان‌های هیچکاکی را تجربه کنید.

کتاب معمای آرومونت در دسته‌ی کتاب‌های داستان پلیسی قرار دارد.

کتاب معمای آرومونت مناسب برای گروه سنی د است.

تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 201 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 10 روز بخوانید.

کتاب معمای آرومونت جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع داستان پلیسی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی داستان پلیسی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب معمای آرومونت اثر آلفرد هیچکاک بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی داستان پلیسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

‌در بخشی از کتاب معمای آرومونتمی‌خوانیم

هِنری به‌شدت به خانه، همسر و باغچه‌ای وابسته بود که در زیرزمین خانه‌شان ساخته بود. بیشتر اوقات را در خانه می‌ماند و فقط پنجشنبه شبها برای شرکت در یک دوره هفتگی از خانه بیرون می‌رفت.

می‌بل هنری را دوست نداشت و خودش هم می‌دانست که این درست نیست زیرا فقط سه سال از ازدواجشان می‌گذشت و قبل از آن‌هم چندان خواستگار نداشت.

او چند سال پیش به همین شهر که حالا با شوهرش در آن زندگی می‌کرد، آمده بود. وضع مالی خوبی هم نداشت. با بدبختی توانسته بود کاری در یک مهمانخانه پیدا کند که جز پذیرایی از مهمانان و شست‌وشو آخر و عاقبت دیگری نداشت. وقتی هنری از او تقاضای ازدواج کرد، انگار راه نجاتی یافته بود. فوری کارش را ول کرد و نهایت تلاش خود را به کاربرد تا با دلایل قانع‌کننده هنری را وادار کند در انجمن دیگری هم عضو شود و دو شب در هفته را خارج از خانه باشد. ولی مرد با قاطعیت سرش را تکان داده و گفته بود، او از آن مردهایی نیست که برای خوش‌گذرانی و سرگرمی از همسر و خانه غافل شود. سپس تأکید کرده بود که فعالیت در محافل سازنده وظیفه ملی است ولی عضویت در دو گروه چیزی جز خودخواهی نخواهد بود.

هر آنچه در وجود هنری بود می‌بل را آزار می‌داد، حتی آن پاپیون کوچکی که هر روز صبح برگردنش می‌بست. ولی از همه‌چیز نفرت‌انگیز‌تر باغچه‌ لعنتی شوهرش در زیرزمین بود که ازنظر او چیزی جز حماقت و وقت تلف کردن نبود. تنها نکته‌ای که می‌بل را از وجود باغچه راضی می‌کرد، ساعاتی بود که مرد به زیرزمین می‌رفت و او ناگزیر به دیدنش نبود.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۴۹ مگابایت
تعداد صفحات
201 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۶:۴۲:۰۰
نویسندهآلفرد هیچکاک
مترجممریم زکریا
ناشرنشر هرمس
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۲/۰۸/۱۳
قیمت ارزی
2.۵ دلار
قیمت چاپی
11,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۴۹ مگابایت
۲۰۱ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.2
از 5
براساس رأی 130 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (2)
گیرا 🧲 (2)
5
ستاره
60 ٪
4
ستاره
16 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
5 ٪
1
ستاره
8 ٪
63 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

من عاشق این کتاب و داستان هاش شدم داستان های جنایی که هیچکاک با هوشمندی و ظرافت نوشته خیلی جذاب بود همه ی داستان هارو دوس داستم مخصوصا داستان اخر که جنایی نبود البته اگه داستان هایی مثل داستان اخر بیشتر در کتاب بود دوست داشتنی تر میشد ولی اگه کسی به داستان های جنایی کوتاه علاقه داره حتما بخونه خیلی جذابه این کتاب من کیف کردم عالی

5

میشه مجموعه کتاب های معمایی ها تون رو گسترش بدین؟؟ اگاتا کریستی بسه دیگه پیشنهادم اینه که مجمعه اهای الفرد هیچکاک و سه کارآگاه رو هم بزارید تا کسایی که به داستان های جنایی علاقه دارن بتونن مطالعه کنن با تشکر

5

منظورش تو داستان ایستگاه آخر این بود که برای رسیدن به ایسگاه خیابان ۱۷۷ باید یه بلیت دیگه هم داشت و اون ایستگاهی که اون می دیده واقعی نبوده؟؟؟ من که خیلی گیج شدم

5

مجموعه داستان‌های خوبی هستش که پیشنهاد می کنم اگر علاقه دارید بخونید و مهمترین نکته توجه کنید که داستان‌هایی می خونید که از نسل نویسندگان کلاسیک هست نه مدرن پس انتظار داستان هایی با تم مدرن رو نداشته باشید

5

مجموعه ای از داستانهای کوتاه، نمی‌دونم هیچکاک اینها رو تبدیل به فیلم کرده یا نه ولی بعضیاشون ظرفیت بالایی برای فیلمهای هارور داشتن من البته پستچی رو خیلی دوست داشتم

5

عالی بود به خصوص داستان "یک شوخی برای خندیدن تا حد مرگ"

5

به شدت عالی و جنایی و هیجان تنگیز . نویسنده این کتاب هیچکاک و افراد دیگر هستند پر از داستان های درگیر کننده و پر مغز و فضای داستان و توصیفات عالی و به اندازه . بهتون توصیه میکنم بخونید

5

عالی بود. این اولین کتابی بود که داخل فیدیبو خوندم و به نظرم واقعا عالیه مطمئنا از خوندنش پشیمون نمیشید . تمام داستان هاش رمز الود و عالیه

3

به نظرم داستانهای اول و دوم خوب و کمی غیر واقعی بودند. بقیه داستانها معمولی بودند. این داستانها مناسب همون زمان بوده و الان با وجود داستانهای معمایی و پیچیده چندان جالب نیستند.

5

نوع و کیفیت داستان های که هیچکاک انتخاب کرده، جالب و متفاوت هست از طرف دیگه اون طوری که فکر می کردم عامه پسند نیست.ترجمه خوبه و خواندنش تجربه خوبیه .بخرید.

نمایش 53 نقد دیگر
4.2
(130)
گیرا 🧲 (2)
6,600
٪30
4,620
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مجموعه ماجراهای مگره
شامل 5 عنوان کتاب
معمای آرومونت
٪30
معمای آرومونت
آلفرد هیچکاک
نشر هرمس
4.2
(130)
گیرا 🧲 (2)
6,600
٪30
4,620
تومان