0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های منطق

فلسفه و منطق که جزو زیرشاخه فسلفه و عرفان هستند انقدر از دور مباحث سنگینی به‌نظر می‌رسند که خیلی از افراد علی‌رغم علاقه خود به این مباحث می‌ترسند سمت آن‌ها بروند. از طرفی ‌دیگر، عقیده برخی اشخاص مبنی بر این‌که فسلفه و منطق در زندگی روزمره و برای افراد معمولی کاربردی ندارد هم دلیل دیگری برای فاصله‌گیری قشر عادی جامعه از این دو حوزه جذاب است.

منطق را اگر قانون درست اندیشیدن و درست فکر کردن تعریف کنیم می‌توانیم به اهمیت داشتن آگاهی و اطلاعات در این زمینه پی ببریم. منطق قواعد و قوانینی را معرفی می‌کند که به‌واسطه آن بتوانید مقیاس یا معیاری را برای بررسی موضوعات علمی فلسفی پیدا کنید و راه درست اندیشیدن را بیاموزید.

اگر شما هم می‌خواهید ترستان را کنار گذاشته و سری به این دنیای جذاب قوانین و قواعد بزنید و با اصول فکرکردن آشنا شوید دانلود بهترین کتاب‌های منطق می‌تواند راهگشای شما در این مسیر باشد. شما با مطالعه کاربردی‌ترین کتاب‌ منطق می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش داده و به سطح قابل قبولی برسانید. 


معرفی کتاب‌های پرفروش منطق

برای قرارگرفتن در هر مسیر درستی، انتخاب صحیح قدم اول تاثیر بسزایی در ادامه آن مسیر دارد. در شروع مسیر مطالعه منطق می‌توانید از کتاب‌هایی نظیر مبانی منطق و روش‌شناسی شروع کنید که به کسانی که اطلاعات چندانی از منطق ندارند دید کلی مطلوبی می‌دهد. یکی از بهترین کتاب‌های منطق، کتاب مبانی استدلال به قلم دیوید کانو است. این کتاب به موضوعی قدیمی ولی کاربردی یعنی استدلال‌کردن می‌پردازد. با خواندن این کتاب می‌توانید مهارت‌های استدلالی و تفکر موثر خود را بهبود ببخشید. مبانی استدلال جز کتاب‌هایی است که بعد از خواندن آن فرق بین استدلال و مغالطه را متوجه خواهید شد. ضمن اینکه این کتاب در فیدیبو به‌صورت متنی در اختیار شماست این کتاب در فیدی پلاس هم عرضه شده است و می‌توانید با خرید اشتراک فیدی پلاس از خواندن این کتاب لذت ببرید.

اگر به داستان علاقمندید و فکر می‌کنید خواندن کتابی با سبک روایی و داستان محوری می‌تواند به یادگیری شما کمک کند شاقول اندیشهمناسب شماست. شاقول اندیشه یکی از بهترین کتاب‌های منطق است که نویسنده آن سید محمد حسینی‌نژاد است. نویسنده با کمک داستان و به‌کارگیری تمرین‌ها و پاسخ تمرین‌ها به‌علاوه آموزش اصولی مباحث از آسان به دشوار مطالعه لذت بخشی را برای خوانندگان خود به‌وجود آورده است. 


دانلود کتاب‌های پرطرفدار منطق 

دلیل مطالعه بسیاری از افراد، به‌کارگیری هر آن‎چیزی  است که در زندگی روزمره یاد می‌گیرند. برخلاف نظر بسیاری از افراد مبنی بر عدم کاربرد کتاب‌های حوزه منطق در زندگی روزمره کتاب طرز فکر پیشاهنگی به قلم جولیا گالف یکی از بهترین کتاب‌های منطق در این زمینه است. این کتاب به شیوه‌ی کتاب‌های منطق نیست اما در مرد نحوه قضاوت‌کردن و روشن‌تردیدن مسائل است. جولیا گالف معتقد است با خواندن این کتاب می‌توانید بهتر استدلال کنید، خودتان را بهتر شناخته و اشتباهات کمتری را مرتکب شوید. جالب است بدانید که علی بندری در پادکست بی‌پلاس هم خلاصه‌ای از این کتاب را ارائه کرده است که ‌می‌توانید برای شروع (طرز فکر پیشاهنگی)چطور بهتر فکر کنیم را گوش دهید. 

به یاد داشته باشید که بسیاری از کتاب‌هایی که در حوزه منطق نوشته شده و در فیدیبو هم عرضه شده است، برای مخاطب عام مفید هستند و می‌تواند به‌درستی آن‌ها را درک کرده و در زندگی خود به‌کار گیرد پس اگر به این حوزه علاقمند هستید همین الان مطالعه خود را در فیدیبو منبع بسیاری از کتاب‌های دیجیتال در حوزه‌های مختلف آغاز کنید.


دسته‌ی منطق

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما