0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های تاریخ فلسفه

مطالعه‌ی کتاب‌های تاریخ فلسفه آن چیزی را که طی سالیان دراز بر فلسفه گذشته را پیش چشمان شما به نمایش خواهد کشید. این تاریخ شامل سیر حرکت فلسفه، تکه‌هایی مهم از زندگی فیلسوفان و مهم‌تر از آن اندیشه‌هایشان می‌شود. گاهی تاریخچه فلسفه با آن‌چه بر یک کشور گذشته یا در یک دوره تاریخی خاص پیش آمده است در هم می‌آمیزد. در عمق آن با نظام‌ها، مکاتب و دیدگاه‌های فلسفی هم آشنا خواهید شد. زندگینامه فیلسوفان و پستی و بلندی‌هایی که آن‌ها و فلسفه در طی تاریخ از آن‌ها گذشته‌اند از جذابیت‌های مطالعه در این زمینه هستند. این مبحث ترکیبی از تاریخ و فلسفه را در دل خود دارد، اما آن‌ها در کنار هم یکدیگر را محدود خواهند کرد. شما در دل تاریخی قدم خواهید گذاشت که در راه رسیدن به مفاهیم صحیح اندیشه‌های موجود فلسفی یاری‌رسان شما خواهند بود. کافی است کتابی را که در این زمینه مدنظر دارید در فیدیبو جست‌وجو کنید. اگر هم کتاب خاصی را در نظر ندارید هیچ مشکلی نیست. شما می‌توانید در مجموعه گسترده فیدیبو از میان کتاب‌های تاریخ فلسفه غرب و شرق به کتاب مناسب خود به‌آسانی دسترسی پیدا کنید.    

    

معرفی کتاب‌های پرفروش تاریخ فلسفه

از بهترین کتاب‌های تاریخچه فلسفه کتابی است که خلاصه‌ای از تاریخ فلسفه شرق و غرب را یکجا داشته باشد. با چنین شروعی ذهن شما برای دریافت‌های جزئی بعدی آماده و گرم خواهد شد و از سردرگمی نجات خواهید یافت. موردی که چنین کتابی را برای شما کامل‌تر خواهد کرد این است که در کنار آشنایی با تاریخچه فلسفه آشنایی مختصری از فلاسفه بزرگ تاریخ هم به دست آورید. کتابی که این گزینه‌های طلایی را با هم به شما ارائه می‌دهد کتاب «تاریخ فلسفه دامیز» خواهد بود. نویسنده این کتاب یعنی مارتین کوهن شیوه‌ای جدید به نام شیوه پیمانه‌ای را برای آموزش فلسفه ابداء کرده است. در این شیوه مسائل بزرگ و پیچیده فلسفی را در قالب بخش‌های کوچک‌تر برای خوانندگان ارائه می‌دهد. حال در کتابی دیگر به نام «سرگذشت فلسفه» نوشته پروفسور براین مگی می‌توانید تاریخ 2500 ساله فلسفه غرب از یونان باستان تا دوره معاصر را مطالعه کنید. در این کتاب مسائل ظریف، عمیق و پیچیده فلسفی طوری بیان شده‌اند که هم برای فردی عادی قابل فهم هم برای فرد آشنا با فلسفه لذت‌بخش باشند. کتابی دیگر در میان پرفروش‌های فیدیبو کتاب «ایده‌های بزرگ فلسفی» از جانی تامسون است که شامل اندیشه‌هایی خواندنی از 96 متفکر بزرگ جهان می‌شود. 


دانلود محبوب‌ترین کتاب‌های تاریخ فلسفه

کتاب «تاریخچه فلسفه» از نویسنده‌ای سرشناس به نام نایجل واربرتون از محبوب‌ترین کتاب‌های فیدیبو است. نویسنده در این کتاب از فیلسوفان سه گانه یونان یعنی سقراط، افلاطون و ارسطو شروع می‌کند و پیتر سینگر هم آخرین نفری است که به‌سراغش می‌رود. واربرتون تاریخچه مختصری از فلسفه هر کدام از این فیلسوفان را به نوبت در این کتاب بیان و بررسی می‌کند. کتاب «نگاهی اجمالی به فلسفه از روشنگری تا امروز» هم همان‌طور که از نامش مشخص است تاریخی از فلسفه 300 سال اخیر غرب را شرح می‌دهد. شاید هم به‌دنبال تاریخ جامع و کاملی از فلسفه قرن بیستم باشید که در این رابطه کتاب ارزشمند «تاریخ فلسفه در قرن بیستم» از نویسنده فرانسوی کریستیان دو لا کامپانی گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. شما با مطالعه تاریخچه فلسفه ذهن خود را برای مطالعه درباره فلسفه آماده خواهید کرد. چنین چیزی به شما برای آگاهی از شیوه کار فیلسوفان در یافتن پاسخ پرسش‌های اساسی هم کمک خواهند کرد. شاید در ابتدا فکر کنید که برای آشنایی با فلسفه آگاهی از تاریخ آن چندان اهمیتی نخواهد داشت، اما تنها چیزی که در این کتاب‌ها از آن سخن گفته می‌شود تاریخ نیست. شما از ارتباط میان عقاید و مکاتب متفاوت فلسفی هم آگاه خواهید شد و از آن مهم‌تر اندیشه‌های فلسفی در قالب زمان خودشان قابل فهم‌تر خواهند بود. 
دسته‌ی تاریخ فلسفه

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما