دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید فیدی‌پلاس

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

نسخه الکترونیک کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید به قلم ناپلئون هیل، یکی از الهام‌بخش‌ترین کتاب‌های زمان خویش است که به انسان‌های زیادی کمک کرده تا از چنگال فقر نجات پیدا کنند و ثروتمند شوند.

بیندیشید و ثروتمند شوید (Think and Grow Rich) معروف‌ترین کتاب ناپلئون هیل است که نسخه اولیه آن در سال ۱۹۳۷ منتشر شد و توانست رکورد فروش بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه را تا امروز بزند و به یکی از موفق‌ترین کتاب‌های حوزه روانشناسی و توسعه فردی تبدیل شود.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید درباره چه موضوعی صحبت می‌کند؟

این کتاب شامل فرمول سیزده‌گانه است که با کمک آن می‌توانید مسیر رسیدن به موفقیت را هموار کنید. این کتاب دربردارنده رازهایی برای ثروتمند شدن است که به خوانندگان کمک می‌کند به ثروت و موفقیت برسند و راه‌کارهای ارائه‌شده توسط هیل، هم در زمان خودش کارآمد بود و هم امروزه به‌درد بخور است.

در فصل‌هایی از این کتاب می‌توانید داستان افراد موفقی مثل بیل‌گیتس، مایکل جردن و ری کورک را بخوانید و به رازهای ثروتمند شدن آن‌ها پی ببرید. هیل به افرادی که مایل هستند موفقیت را به معنای واقعی تجربه کنند، کمک می‌کند تا بتوانند تغییراتی اساسی در زندگی‌شان به‌وجود آورند و زندگی بهتری داشته باشند. فلسفه‌های هیل بسیار ساده، شفاف و کارآمد هستند. ناپلئون هیل برای نوشتن این کتاب، از داستان زندگی افرادی مثل اندرو کارنگی، توماس ادیسون، هنری فورد و دیگر میلیونرهای هم نسل خود الهام گرفته است.

بیندیشید و ثروتمند شوید تاکنون به زبان‌های مختلفی ترجمه شده است. نسخه حاضر را «تکتم سعید نیا» به فارسی برگردانده و نشر معیار علم آن را در سال ۱۳۹۷ منتشر کرده است. شما می‌توانید نسخه الکترونیکی این اثر را از وب‌سایت یا اپلیکیشن فیدیبو خریداری کنید.

درباره ناپلئون هیل، نویسنده کتاب

ناپلئون هیل (Napoleon Hill) نویسنده آمریکایی، در سال ۱۸۸۳ متولد شد و با نوشتن کتاب بندیشید و ثروتمند شوید، توانست برای خود شهرت زیادی کسب کند. هیل نویسندگی را از سن ۱۳ سالگی شروع کرد و با ادامه این مسیر، به محبوب‌ترین نویسنده انگیزشی آمریکا تبدیل شد. او از پیشگامان نویسندگی در سبک مدرن خودیاری و موفقیت است. زندگی او چالش‌ها و فراز و فرودهای بسیار زیادی داشته که حتی بعد از مرگ او نیز ادامه داشته است. برای مثال او در چند شهر مختلف، چند شرکت مختلف ثبت کرد که همه آن‌ها ورشکست شدند و او به کلاهبرداری متهم شد. هیل به مدت چند سال سردبیر مجله‌ «قوانین طلایی هیل» بود و فعالیت‌های مختلفی را در زمینه نویسندگی انجام داد. او کتاب «قانون موفقیت» را در سال ۱۹۲۸ نوشت و بعد از آن، به ثروت و شهرت رسید.

چهار دلیل مهم برای مطالعه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

اگر از مطالعه کتاب‌های روانشناسی و توسعه فردی لذت می‌برید، مطالعه این کتاب نیز برایتان لذت‌بخش خواهد بود. بیندیشید و ثروتمند شوید در تلاش است تا باورهای کلیشه‌ای شما را درباره موفقیت به کنار زند و راه جدید را نشان دهد. این کتاب به شما یاد می‌دهد که جز اینکه خودتان نخواهید موفق شوید، سدی مانع شما نیست. جالب است که بعد از گذشت دهه‌ها، هنوز هم این اثر یکی از موفق‌ترین کتاب‌های حوزه توسعه فردی است. از جمله مزایای مطالعه بیندیشید و ثروتمند شوید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شما می‌توانید به رازهای پنهان در زندگی افراد موفق و ثروتمند پی ببرید
 • با استفاه از فرمو سیزده‌گانه هیل، برای موفقیت گام‌به‌گام خود برنامه‌ریزی کنید
 • فرمول معروف پیشرفت و موفقیت شخصی اندرو کارنگی را یاد می‌گیرید
 • می‌توانید مثل افراد ثروتمند بیندیشید و در نهایت با استفاده از فرمول‌ها، مثل آن‌ها ثروتمند شوید

در بخشی از کتاب می‌خوانیم

گام اول به سوی ثروت

وقتی بیش از سی سال قبل ادوین بارنز از قطار باری در اورنج ان جی پیاده شد، شاید مثل یک دوره‌گرد خانه به دوش به نظر رسیده باشد؛ اما افکارش شبیه یک پادشاه بود در طول مسیر از راه آهن تا دفتر توماس ادیسون ذهنش مشغول بود. خودش را می‌دید که در حضور ادیسون ‌ایستاده است صدای خودش را می‌شنید که از آقای ادیسون می‌خواهد فرصتی به او بدهد تا دل مشغولی وسواسی زندگی‌اش با میل سوزان همکاری حرفه‌ای با مخترع بزرگ را شروع کند. میل شدید بارنز یک‌ امید نبود، یک آرزو نبود، بلکه یک میل پرحرارت مشتاقانه بود که از هرچیز دیگری پیشی می‌گرفت. اشتیاقی مشخص و آشکار بود. حتی میلش وقتی نزد ادیسون رفت هم جدید نبود. مدت‌ها این اشتیاق فراوان در او وجود داشت. در ابتدا وقتی برای اولین بار این میل شدید در ذهنش ظاهر شد، ممکن بود فقط یک آرزو بوده باشد؛ اما وقتی با این خواسته نزد ادیسون، رفت دیگر فقط یک آرزو نبود. چند سال بعد ادوین بارنز دوباره در همان دفتر کاری که اولین بار این مخترع بزرگ را ملاقات کرده بود کنار ادیسون‌ ایستاد. این بار میل شدید او به واقعیت تبدیل شده بود. او با ادیسون کار می‌کرد. رویای بزرگ زندگی‌اش واقعی شده بود. امروز کسانی که بارنز را می‌شناسند به دلیل فرصتی که زندگی به او داد به او حسادت می‌کنند. آن‌ها او را در دوران پیروزی‌اش می‌بینند؛ بدون اینکه برای بررسی دلیل موفقیت او زحمتی بکشند.

12 گام برای ثروتمند شدن به توصیه ناپلئون هیل

1. آرزو داشتن: با یک میل شدید یا جاه طلبی سوزان برای رسیدن به یک هدف یا نتیجه خاص شروع کنید
2. ایمان: به خود و توانایی خود برای رسیدن به هدف خود ایمان تزلزل‌ناپذیر داشته باشید
3. پیشنهاد خودکار: برای تقویت باورها و اهداف خود از خودگویی و جملات تاکیدی مثبت استفاده کنید
4. دانش تخصصی: دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای رسیدن به هدف خود را به دست آورید
5. تخیل: از تخیل خود برای تجسم هدف خود استفاده کنید و خود را در حال رسیدن به آن ببینید
6. برنامه‌ریزی سازماندهی شده: برای دستیابی به هدف خود یک برنامه عملیاتی دقیق تهیه کنید
7. تصمیم گیری: تصمیم قاطعانه‌ای بگیرید تا برنامه خود را دنبال کنید و هرگز تسلیم نشوید
8. پشتکار: به کار در جهت هدف خود ادامه دهید، حتی زمانی که با موانع یا شکست مواجه می‌شوید
9. قدرت ذهن استاد: اطراف خود را با افراد همفکری که شما را حمایت و تشویق می کنند، احاطه کنید
10. ضمیر ناخودآگاه: از قدرت ضمیر ناخودآگاه خود استفاده کنید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند
11. مغز: از مغز خود برای تجزیه و تحلیل و برنامه ریزی و تصمیم گیری و اقدام استفاده کنید
12. حس ششم: به شهود و راهنمایی های درونی خود اعتماد کنید تا به شما در تصمیم گیری صحیح و رسیدن به اهدافتان کمک کند

پیشنهادهایی برای دوست‌داران این کتاب

پیشرفت و موفقیت شخصی، یکی از دغدغه‌های انسان‌ها است که در هر زمانی، به شکل مخصوص خود رواج داشته. امروزه بسیاری از افراد دوست دارند در زمانی کم، فرمول‌های موفقیت و پیشرفت را یاد بگیرند و با استفاده از آن‌ها، زندگی خود را توسعه بخشند. کتاب‌های حوزه توسعه فردی به شما کمک می‌کند به خواسته‌های خود برسید و با مهم‌ترین فرمول‌ها و قوانین موفقیت آشنا شوید. از جمله بهترین کتاب‌های این حوزه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مشخصات کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 • ناشر نشر معیار علم
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 2.16 مگابایت
 • تعداد صفحات ۳۲۰ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

ب قانون جذب ایمان دارم ،الان همون چیزی هستم ک بچگی ارزو میکردم
در ۴ سال پیش توسط مرتضی نیکخواه نوری ( | )
برای شناخت بیشتر ناپلئون هیل پیشنهاد میکنم حتما پادکست Channelb از علی بندری عزیز رو در فیدیبو یا اپ های دیگه پادگیر گوش بدید. کمک میکنه دید بهتری در رابطه با ناپلئون هیل پیدا کنید.
در ۴ سال پیش توسط مسعود کمانگر ( | )
چه دردی رو دوا میکنید مدام تجویز دارید چنل بی رو گوش کنید میلیون ها نفر از سراسر جهان گفتن این کتاب عالیه و زندگی شون تغییر کرده و یه مشت ادم توی ایران تاکید دارن نه نکنید این کارو این اقا حقه بازه عجبا شاید یک جمله کتاب زندگی کسی رو تغییر بده چیکار دارید نویسنده اش چی بوده به محتوا فکر کنید و این قدر موفقیت کسی رو سرکوب نکنید
در ۲ سال پیش توسط 930...883 ( | )
اقا من نمیدونم چرا اصلا نمیفهممش،اصلا نمیشه ارتباط برقرار کرد،اصلا حسه کودنی بهم دست میده وقتی مبخونم واقعااااااا ترجمه اش افتضاحه 😔😔😔
در ۳ سال پیش توسط lav...m95 ( | )
ترجمش چطوره؟؟
در ۴ سال پیش توسط نازنین عبدالهی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۱۷
 • ۱۸
 • بعدی ›
 • آخرین ››