فیدیبو نماینده قانونی هورمزد و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ۷  عادت مردمان موثر

کتاب ۷ عادت مردمان موثر
همراه با درس‌هایی برای ایجاد تغییر در شخصیت

نسخه الکترونیک کتاب ۷ عادت مردمان موثر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۶,۰۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب ۷ عادت مردمان موثر

«آموزش‌های استفان آر. کاوی در این کتاب، با قدرت، اعتقاد و احساسات مردم همراه شده است. محتوا و روش به‌کار گرفته شده در این تئوری‌ها، پایه‌ای قدرتمند برای ایجاد ارتباط‌های مؤثر بنا کرده است. به‌عنوان یک آموزگار، این کتاب را همچون گنجینه‌ای ارزشمند به کتابخانۀ خودم افزودم.» ویلیام رلف کر، برگزارکنندۀ کمیسیون‌ آموزش‌های تکمیلی در ایالت یوتا «افراد کمی پیدا می‌شوند که به‌مدت طولانی و عمیق دربارۀ تئوری‌های استفان کاوی بیاندیشند. کتاب هفت عادت مردمان مؤثر، نوعی کتاب راهنما نیست بلکه این فرصت را به ما می‌دهد که خود را بشناسیم و روی دیگران تأثیر بگذاریم و از بینش عمیق تئوری‌هایش نهایت استفاده را بکنیم. این کتاب، شگفت‌انگیز است و می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند. تام پیترز، نویسندۀ کتاب «در جستجوی برتری»

ادامه...
  • ناشر هورمزد
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.38 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۲۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ۷ عادت مردمان موثر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:نشر هورمزد

نشر هورمزد، نشر جوان و پویایی است که با تیمی از جوان ترین های حوزه ی نشر، با ایده های بکر و خلاقانه، پا به عرصه ی کتاب نهاد و در این سال ها، به گواه مخاطبین حرفه ای و همچنین دست اندرکاران حوزه ی نشر، نسبت به هم قطاران خود، گام های متفاوتی برداشته و زیبایی ظاهر کتاب را، در کنار انتخابِ وسواس برانگیز کتب و مراحل ترجمه، ویرایش و سپس چاپ، ملاک کار خود قرار داده ایم.
ما در نشر هورمزد مدعی نیستیم که بهترین هستیم، اما سعی می کنیم با در اختیار گذاشتن بهترین کتاب های حوزه هایی که در آن ها فعالیت می کنیم، به مخاطبانمان کمک کنیم که زندگی و کسب وکار بهتری برای خود بسازند.
می کوشیم بهتر شویم و تلاش می کنیم مسیر خوب به عالی را، با در نظر گرفتن همه ی موانعی که پیش رویمان است، بپیماییم؛ تلاش می کنیم عالی شویم؛ و این بسته به رضایت مخاطبان هورمزد است.

بی صبرانه چشم براه پیشنهادات و انتقادات شما هستیم.
تلفن تماس: ۶۶۱۲۵۱۲۶

EMAIL: INFO@HOORMAZD.COM
www.hoormazd.com
Instagram: nashr.hoormazd
Telegram: hoormazdpublicationاستفان کاوی

مشهورترین افراد درباره این کتاب چه می گویند؟

«هفت عادت مردمان موثر کتاب شگفت انگیزی است که می تواند زندگی شما را دگرگون کند.»

تام پیترز، نویسنده کتاب پرفروش «در جستجوی برتری»

«استفان آر کاوی کتابی شایان توجه درباره وضعیت انسان ها نوشته است. نگارش این کتاب به قدری استادانه انجام شده که در قالب آن می توانیم دغدغه های روزمره خود را بهتر درک کنیم. از آنجا که این کتاب هم در زندگی شخصی و هم کاری مفید است، آن را به هر کس که بشناسم هدیه می دهم.»

وارن بنیس، نویسنده کتاب «در راه رهبر شدن»

«تا به حال آموزگار یا ناظری ندیده ام که به اندازه این نویسنده بتواند میزان تاثیرگذاری شخصی را افزایش دهد و چنین واکنش مثبتی را در افراد برانگیزاند... این کتاب به زیبایی توانسته است، فلسفه و تئوری های استفان را نشان دهد. به نظرم هر کس که این کتاب را بخواند متوجه می شود که من و دیگران به شدت تحت تاثیر آموزش های دکتر کاوی قرار گرفته ایم.»

جان پپر، رئیس و ناظر امتحانات

«استفان کاوی، سقراط آمریکایی است. او ذهن شما را با مفاهیم همیشگی از قبیل ارزش ها، رابطه ها و طرز برقراری ارتباط آشنا می کند.»

برایان تریسی، نویسنده کتاب «روانشناسی موفقیت»

«آموزش های استفان آر. کاوی در این کتاب، با قدرت، اعتقاد و احساسات مردم همراه شده است. محتوا و روش به کار گرفته شده در این تئوری ها، پایه ای قدرتمند برای ایجاد ارتباط های موثر بنا کرده است. به عنوان یک آموزگار، این کتاب را همچون گنجینه ای ارزشمند به کتابخانه خودم افزودم.»

ویلیام رلف کر، برگزارکننده کمیسیون آموزش های تکمیلی در ایالت یوتا

«افراد کمی پیدا می شوند که به مدت طولانی و عمیق درباره تئوری های استفان کاوی بیاندیشند. کتاب هفت عادت مردمان موثر، نوعی کتاب راهنما نیست بلکه این فرصت را به ما می دهد که خود را بشناسیم و روی دیگران تاثیر بگذاریم و از بینش عمیق تئوری هایش نهایت استفاده را بکنیم. این کتاب، شگفت انگیز است و می تواند زندگی شما را دگرگون کند.

تام پیترز، نویسنده کتاب «در جستجوی برتری»

«پایه اخلاقی این کتاب بر رابطه های انسان ها نهاده شده است و روش زندگی را تعریف می کند؛ پس فقط ارائه دهنده راهی برای موفقیت در تجارت و کار نیست بلکه به وضوح، کارا و موثر است.»

بروس ال. کریستنسن، رئیس ارائه خدمت خبرگزاری عمومی

«زمانی که سازمانهای آمریکایی ناامیدانه درصدد انرژی دادن به کارکنان و پرورش مدیران در تمام سطح ها بودند، کاوی، فلسفه ای نیروبخش را در زندگی معرفی کرد که موفقیت در کار و تجارت را نیز ضمانت می کرد... این روش، ترکیبی از خِرد، احساسات و تجربه های کاربردی بود.»

رزابث ماس کانتر، نویسنده کتاب «وقتی بزرگان رقصیدن را می آموزند»

«در طول سال ها به قدری از استفان کاوی مطلب آموخته ام که هر وقت می نشینم که چیزی بنویسم، می ترسم به طور ناخودآگاه دزدی ادبی بکنم! کتاب هفت عادت مردمان موثر، روانشناسیِ عوام پسند یا خودآموز نیست که در حال حاضر مد شده باشد بلکه قانون هایی استوار دارد.»

ریچارد ام. ایر، نویسنده کتاب «تعادل زندگی و ارزش های آموزش به کودکان»

«باید تمام تلاشمان را بکنیم که تمام افراد در تمام سطح های خدمت عمومی، خواندن هفت عادت مردمان موثر و استفاده از این کتاب را در خود احساس کنند و خود را ملزم به مطالعه آن نمایند. براساس روش های اخلاقی، این روش از اجبار قانون و قانون گذاری موثرتر است.»

جیک گارن، نماینده مجلس

«وقتی استفان کاوی صحبت می کند، تمام رئیس ها گوش می کنند.»

هفته نامه تجارت

«کتاب تاثیرگذار استفان کاوی، بدون شک بهترین کتاب روانشناسی دهه ۹۰ است. قانون هایی که در این کتاب به آن ها پرداخته شده جهانی هستند و می توانند در تمام جنبه های زندگی به کار گرفته شوند. این قانون ها مثل اپرا هستند؛ چون به سادگی نمی توان آن ها را اجرا کرد، بلکه باید با تمرین در آن ها تبحر یافت!»

آریل بیبی، خواننده صدای زیر در اپرا

«این کتاب، در انسان انگیزه ایجاد و فکر را باز می کند. من به شخصه پیوسته به آن مراجعه می کنم.»

ریچارد ام. دیوس، مدیر شرکت

«بردن و باختن هر دو عادت می شوند. تجربه، تفکر و تحقیق بیست و پنج ساله به استفان کاوی ثابت کرد که افراد خشنود، سالم و موفق هفت عادت دارند که آن ها را از افراد ناموفق متمایز می کند. ولی افراد شکست خورده به خاطر به دست آوردن موفقیت، از مفهوم زندگی و شادمانی خود صرف نظر می کنند.»

ران زمکه، از نویسندگان کتاب «حاشیه خدمت رسانی و خدمات»

تمام مطالبی که درباره موفقیت در کتاب های مختلف به چشم می خورد را می توان در همین یک کتاب دید. قانون هایی که کاوی در کتاب هفت عادت مردمان موثر آموزش می دهد، تحول زیادی در زندگی ام ایجاد کرد.»

دکتر کن بلانشارد، نویسنده کتاب مدیر یک دقیقه ای

«کتاب هفت عادت مردمان موثر کلید موفقیت برای تمام مراحل زندگی است. این کتاب فکر را باز می کند.»

ادوارد ای. برنان، رئیس سه شرکت

«کاوی به حقیقت هایی ماندگار اعتبار می بخشد که می توان آن ها را در خانواده، محل کار و اجتماع به کار بست و ما را از بحث های مختلف روانشناسی که امروزه درباره رابطه های انسانی رواج پیدا کرده است، راحت می کند. خواندن و دیدن این کتاب مثل یک عکس نیست بلکه اجرای آن مرحله هایی دارد که باید آن ها را انجام داد. کاوی نه بدبین است و نه خوش بین، بلکه به موردهایی احتمالی و قابل اجرا اشاره می کند. او باور دارد که تنها ما هستیم که می توانیم دریچه ایجاد دگرگونی در وضعیت خودمان را بگشاییم.

استیو لابونسکی، مدیر اجرایی در رادیو و تلویزیون بین المللی

«کتاب هفت عادت مردمان موثر برای همیشه یکی از پر فروش ترین کتاب ها باقی می ماند.»

مجله فِرچون

«می دانم که کسی مفید تر از استفان آر. کاوی برای کمک به رهبران جامعه وجود ندارد… چون هیچ فرهیخته ای در جامعه وجود ندارد که از خواندن این کتاب سودی نبرده و قانون های آن را به کار نبسته باشد.»

اورین جی. هچ، نماینده مجلس

«یکی از بهترین عادت هایی که می توانید در خود پرورش دهید این است که بینش استفان کاوی را بیاموزید و آن را درونی کنید. او براساس آنچه می گوید زندگی می کند. این کتاب می تواند به شما کمک کند که زندگی کنید و همیشه در جمع برندگان باشید.»

دکتر دینس وتیلی، نویسنده کتاب «روانشناسیِ برنده شدن»

«این کتاب، بسیار قدرتمند است و قانون های آن درباره طرز نگرش به مساله ها، رهبری کارها و رابطه های انسانی، آن را به ابزاری عملی و کاربردی برای مدیران تجاری امروز تبدیل کرده است. من به طور جدی خواندن این کتاب را به همه توصیه می کنم.»

جیمز سی. فلچر، یکی از مدیران ناسا

«این کتاب، ابزار کمکی شگفت انگیزی است. دکتر کاوی عادت های افراد بسیار موثر و موفق را با هم ترکیب می کند و آن ها را قدرتمندانه به نحوی ارائه می کند که بتوان از آن ها به آسانی استفاده کرد. حالا ما یک طرح کلی برای روشن کردن ذهن آمریکاییان داریم.»

چارلز گارفیلد، نویسنده«کتاب مجریان برتر»

«هفت عادت مردمان موثر، کتابی استثنایی است. این کتاب، بیشتر از تمام کتاب هایی که تاکنون خوانده ایم، در انسان انگیزه ایجاد می کند که مسئولیت های مختلف زندگی اش را با هم هماهنگ کند.»

پاول اچ. تامپسون، مدیر مدرسه و نویسنده کتاب «نوسازی»

«کاوی انسانی مشتاق است و هر روز مشتاق تر می شود.»

مجلههفتگی تجارت

«استفان کاوی تاثیر زیادی در زندگی من گذاشته است. قانون های او قدرتمند و تاثیرگذارند. این کتاب را بخرید و آن را بخوانید چون قانون های آن زندگی شما را غنی و پربهره می کند.»

رابرت سی. آلن، نویسنده کتاب «ثروت و حفظ آن»

«در دهه۹۰، آمریکا می بایست به نحوی میزان سوددهی را در مساله های شخصی و کاری بالا می برد که بهترین راه برای رسیدن به این هدف، افزایش منبع های انسانی بود. دکتر کاوی با کتاب هفت عادت مردمان موثر این پروژه را تا تحقق کامل آن راهنمایی کرد. این قانون ها پرمعنی بوده و در هر زمان به کار می آیند.»

اف. جی. «باک» راجرز، نویسنده کتاب «راه آی بی ام»

«این کتاب، سرشار از بینش کاربردی و عملی برای افرادی است که می خواهند کنترل زندگی، تجارت و مساله های کاری خود را در دست بگیرند. هر بار که یکی از فصل های کتاب را می خوانم، ایده ای جدید به من می دهد که بسیار عمیق و بنیادین هستند.»

گیفورد پینچات سوم، نویسنده کتاب «مساله های کارگزاری»

«بیشتر یادگیری من از راه الگوپذیری از رفتار دیگران و طرز انجام کارهای شان صورت می گیرد. این کتاب به من کمک می کند در مرحله های الگوپذیری بیشتر انرژی بگیرم. کاوی این کار را با روش تحقیق تاثیرگذار و مثال های مناسب انجام می دهد.»

لاری ویلسون، نویسنده کتاب «تغییر جهت بازی: روش جدید فروش»

«مفهوم های بنیادین، کلید موفقیت هستند. استفان کاوی استاد این گونه مفهوم هاست. کتاب او را بخرید، ولی مهم تر اینکه از آن استفاده کنید.»

آنتونی رابینز، نویسنده کتاب «قدرت نامحدود»

«از زمان ظهور دیل کارنگی، کاوی پرانگیزه ترین مشاور برای خود ارتقایی در زمینه تجارت است.»

یو. اس. ای. تو دی

«این کتاب حقیقت های نافذ درباره سرشت انسان دارد که به طور معمول در رمان ها دیده می شود. در نهایت احساس خواهید کرد نه تنها شما کاوی را می شناسید، بلکه او نیز شما را می شناسد.»

اورسن اسکات کارد، برنده جوایز هوگو و نبولا

«تنها از راه کلامش نیست که استفان کاوی توانسته است به افراد یا سازمان ها ارزشی والاتر ببخشد. بلکه بینش و هماهنگی خود او به عنوان یک الگو افراد را به ماورای پیروزی و موفقیت سوق می دهد.»

تام اف. کرام، نویسنده کتاب «جادوی کشمکش»

«با تمام مسئولیت ها و تقاضاهایی که گذر زمان، سفر، کار و خانواده در این دنیای پر از رقابت بر دوش ما می گذارد، خیلی خوب است که می توانیم به کتاب هفت عادت مردمان موثر، نوشته استفان کاوی مراجعه کنیم.»

ماری آزموند

«در کتاب هفت عادت مردمان موثر، استفان کاوی هفت مرحله که انسان می تواند با گذراندن آن ها، کنترل زندگی اش را در دست بگیرد را ذکر می کند. پس از این هفت مرحله، فرد تبدیل به انسان کامل و پیروزی می شود که از خود انتظار داشت. این کتاب مطالب را گام به گام توضیح می دهد تا برای پیشرفت های شخصی و کاری قابل به کارگیری باشد.»

راجر استوباخ، رئیس اتاق اجتماع

«نتیجه ای که او در این کتاب به آن اشاره می کند، نیاز به حفظ چارچوب های کلیشه ای در اجتماع را کمرنگ می کند. این اثر به ارزش کتاب هایی که درباره کمک به خود در زمینه پیشرفت کردن نوشته شده اند، می افزاید.»

دابلیو. کلمنت استون، موسس مجله موفقیت

«استفان کاوی زندگی و قانون های خود را طوری با یکدیگر همراه می کند که فکرهای درونی و رفتار بیرونی نیز با یکدیگر هم سو می گردند و در نتیجه آن، جنبه شخصی و عمومی افراد با هم هماهنگ می شود.»

گرگوری. جی. نیول، سفیر آمریکا در سوییس

«ویژگی منحصربه فرد این کتاب این است که ساده نوشته شده، بدون اینکه مفهوم های آن پیش پاافتاده باشد.»

ام. اسکات پک، نویسنده کتاب «جاده ای که کمتر برای سفر از آن استفاده می شود»

«از خواندن این کتاب خیلی لذت می برم... این کتاب سرشار از تفکر و ارائه روش است.»

نرمن وینسنت پیل، نویسنده کتاب «قدرت تفکر مثبت»

تکنولوژینزدیک ها از هم دور می شوند و دورها، به هم نزدیک یادمان باشد از تکنولوژی درست استفاده کنیم.

تقدیر و سپاسهمبستگی متقابل، به نسبتِ استقلال کامل، ارزشی والاتر دارد. این اثر حاصل مشترک ذهن های بسیاری است. این کار وقتی آغاز شد که من در میانه دهه هفتاد، به عنوان پروژه دوره دکتری، کتاب هایی درباره موفقیت را -که حاصل دویست سال تلاش بود- مرور می کردم. من مدیون الهام و نوع نگاهِ متفکران بسیاری به خاطر اصل بینش و خردمندی و نیز مدیون منابعی هستم که در طول چند نسل به ما رسیده است.
همچنین مدیون دانشجویان، دوستان و همکاران بسیاری در دانشگاه بریگهام یانگ و نیز مرکز رهبری کاوی، هزاران فرد از پدران و مادران، جوانان، بزرگ سالان، مدیران اجرایی، آموزگاران و دیگر داوطلبانی هستم که این مفهوم ها را آزمودند و اطلاعاتی را در اختیار من قرار دادند و مرا تشویق و ترغیب می کردند. مفهوم های تشکیل دهنده این کتاب و هماهنگ کردن آن ها به آهستگی تکمیل شد و در طی این مرحله، افرادی که خالصانه و عمیق درباره این موضوع تحقیق می کردند، منبع الهام من بودند. چون معتقد بودند که این هفت عادت، یک متُد همه جانبه و کلی درباره میزان تاثیرگذاری شخصی و فراشخصی است، از عادت های شخصی و فردی فراتر می رود و کلید اصلی موفقیت در ایجاد ارتباط و اتصال بین عادت هاست. و اینکه چگونه آن ها باید به صورت یک توالی منطقی درآیند. برای کامل کردن و چاپ کتاب به افراد زیر، احساس دین زیادی دارم:

- به ساندرا و هر یک از فرزندانم و همسرانشان به خاطر هماهنگی در کارها و پشتیبانی از من و اینکه مسافرت های من به خارج از کشور و گرفتاری هایم را تحمل کردند. در واقع آموزش قانون ها به کسانی که عاشق آن ها هستی آسان است.
- به برادرم، جان، به خاطر عشق، علاقه، بینش و پاکی روحش.
- به روانِ شاد پدرم.
- به مادرم، به خاطر عشق و ایثارش در حق فرزندان و نوادگانش.
- به دوستان و همکاران عزیزم در کار به خصوص:
- بیل میر، ران مک میلان و لکس واترسون برای ارائه اطلاعات، تشویق و ترغیب، پیشنهادهای ویرایشی و کمک در چاپ کتاب.
- برد اندرسون، کسی که با زحمت یک ساله اش برنامه ویدیوییِ هفت عادت را تنظیم کرد. زیر نظر او مفهوم های این کتاب به کمک هزاران نفر در سازمان های مختلف آزمایش و اصلاح شد. بدون استثنا، در برخورد اول، تمام افرادی که آزمایش شدند اعتماد چندانی به این برنامه نداشتند و فکر می کردند این مفهوم ها «کارا و موثر» نیستند، بنابراین آن را به کارکنان دیگر واگذار می کردند.
- باب سل، به خاطر ایجاد سیستم هماهنگ در شرکت، و ایجاد آرامشِ خاطر تا با خیال آسوده روی کتاب متمرکز شوم.
- دیوید کلنی، به خاطر انتقال ارزش و قدرت هفت عادت به صدها شرکت بازرگانی و با تشکر از بلین بی، رویس کروگر، راجر مرپل و آل سوتیزلر به خاطر اینکه این فرصت را در اختیار من قرار دادند که مفهوم ها را در محیط های مختلف آزمایش کنم.
- نماینده فعال ادبیاتی ام ژان میلر و همراهانم گرگ لینک و دستیارش استفانی اسمیث و رالین بکهام والین که مرا برای انجام کارها تشویق می کردند و مبتکرانه و شجاعانه، رهبریِ بازار آزاد و تجارت را در دست گرفتند.
- سیمون و شوستر، ویرایشگر باب آساهینا به خاطر مهارت های حرفه ای اش و رهبری پروژه و پیشنهادهای عالی اش و به خاطر کمک کردن به من برای درک تفاوت بین صحبت کردن با نوشتن مطلب.
- دستیاران دلسوزم شرلی و هیثر اسمیث و دستیار کنونی ام ماریلین اندروز به خاطر وفاداری اش که به واقع فوق العاده بود.
- ویرایشگر خارق العاده مجله کن شلتون برای ویرایش اولین دست نوشته در چند سال قبل و کمک به اصلاح و آزمایش مفهوم ها در محیط های متفاوت و به خاطر هماهنگی و کفایتش.
- ربکا مریل به خاطر ویراستاری ارزشمند و کمک به چاپ کتاب و تعهد درونی اش به این مفهوم ها، مهارت و حساسیت در عمل به تعهدش و با تشکر از همسرش راجر به خاطر کمک خردمندانه و مشترکش به من.
- کی سویم و پسرش گیلرد، به خاطر بینش قابل تقدیرش که به رشد روز افزون سازمان ما کمک کرد.

مقدمه

از زمانی که کتاب هفت عادت مردمان موثر برای اولین بار به چاپ رسید، دنیا به طور شگفت انگیزی دگرگون شد. در واقع، زندگی پیچیده، پر استرس و پر از نیاز است. ما از عصر صنعتی به عصر اطلاعات گذر کرده ایم که نتیجه های زیادی را در پی داشته است. از طرف دیگر، امروزه با چالش هایی در زندگی شخصی، خانوادگی و کاری خود روبه رو هستیم که در یک یا دو دهه قبل به هیچ وجه قابل تصور نبود. این چالش ها به خاطر نظم و ترتیب جدید مساله ها و نیز تفاوت آن ها با مسائل دوره های پیشین است.
این دگرگونی های فراگیر در جامعه و تغییرهای شگرف در بازار جهانیِ دیجیتالی به این مهم می انجامد که من بیشتر وقت ها منصفانه از خودم می پرسم: «آیا هفت عادت مردمان موثر هنوز هم در مورد مساله ها صدق می کند؟» و مساله ای دیگر: «آیا آن ها ده، بیست، پنجاه یا صد سال آینده نیز کارایی خواهند داشت؟» پاسخ من: «هر چه تغییرها بزرگ تر و هر چه چالش ها پیچیده تر باشند، آن عادت ها بیشتر از قبل به این دوران ارتباط پیدا می کنند.»
دلیل: مشکل ها و دردهای ما، جهانی و رو به افزایش اند، در نتیجه راه حل آن ها نیز همیشه براساس قانون های جهانی، همیشگی و ثابت هستند که در طول تاریخ در مورد همه جوامعِ پایا و سعادتمند مشترک است. من آن قانون ها را اختراع نکردم و بنابراین از این بابت افتخاری نصیبم نمی شود. من فقط آن ها را شناسایی و سازماندهی کردم و به صورت سیستمی پشت سر هم درآوردم. یکی از مهمترین آموخته های من در زندگی این است: اگر می خواهی به بزرگ ترین آرزوهایت برسی و بر بزرگ ترین چالش هایت غلبه کنی، قانون یا تئوریِ طبیعی ای که منجر به نتیجه های دلخواهت می شود را شناسایی کن و به کار بگیر.
اینکه چگونه آن قانون را به کار بگیریم در هر فرد متفاوت است. به عبارت دیگر ابتکارها، استعدادها و نقطه های قوتِ منحصربه فرد ما هستند که روش به کارگیری این قانون ها را تعیین می کنند، اما در نهایت، پیروزی در هر تلاشی، همیشه وابسته به هماهنگ بودن با آن قانون هایی است که با پیروزی و موفقیت پیوند خورده اند. بسیاری از افراد، دست کم در حالت خودآگاهانه، چنین فکری نمی کنند. در حقیقت، شما به تدریج در خواهید یافت که راه حل هایی که براساس قانون های طبیعی هستند، در تضاد کامل با عمل و طرز تفکر عامه مردم قرار دارد.
اجازه دهید این تضاد را با چند چالش مشترک در بین انسان ها به تصویر بکشم:

ترس و احساس نبود امنیت

امروزه بسیاری از افراد، با احساس ترس درگیرند. آن ها از آینده می ترسند و در محل کار، انسان هایی آسیب پذیرند و از اینکه شغلشان را از دست بدهند و نتوانند خانواده خود را تامین کنند، در هراسند. بیشتر وقت ها این حس آسیب پذیر بودن باعث می شود افراد، زندگی بدون ریسک و همراه با وابستگی شدید به دیگران -در خانه یا محل کار- را دنبال کنند:
پاسخ فرهنگ ما به این مشکل این است که تا می توانیم مستقل باشیم.
«تمرکز من، در خودم و دارایی هایم است». «من کار خودم را به خوبی انجام خواهم داد و وقتی از آن فارغ شدم به تفریح و سرگرمی می پردازم.» استقلال، امری مهم و حیاتی است و نوعی ارزش یا دستاورد به شمار می آید. مساله این است که ما درواقع به صورت هم بستگیِ دو سویه زندگی می کنیم و مهم ترین دستاوردهای ما در گرو مهارت های هم بستگی های دو سویه است که از حد توانایی های کنونیِ فردیِ ما خارج است. «من آن را همین حالا می خواهم.» مردم همه چیز می خواهند و همین حالا می خواهند. «من پول می خواهم. من یک خانه بزرگ و زیبا، یک ماشین زیبا و بزرگ ترین و بهترین مرکز تفریحی را می خواهم. من همه چیز می خواهم و این حق من است.»
امروزه اگرچه کارت های اعتباری این امکان را فراهم کرده است که «الآن بخرید و دیرتر پرداخت کنید»، اما واقعیت اقتصادی این است که باید همیشه یادمان باشد که در نهایت نمی توانیم بیشتر از وسع خود خرید کنیم. وانمود کردن به قدرت خرید، زیاد طول نخواهد کشید. چون نرخ بهره ها سرسام آور و غیر قابل جبران است.
سخت کوشی هم فایده ای ندارد. با سرعت سرسام آور تحول تکنولوژی و بازار رقابت در دنیای تجارت و تکنولوژی، اینکه ما تحصیل کرده باشیم کفایت نمی کند، بلکه باید پیوسته آموزش های خود را به روز کنیم و ذهن خود را گسترش دهیم و پیوسته مهارت هایی را در خود به وجود بیاوریم و یا تقویت کنیم تا از دنیای رقابتی خارج نشویم. به عنوان مثال در محل کار، مدیران نتیجه های به دست آمده از کارکنان را بررسی می کنند. چنین رقابتی خشن و باقی ماندن در چنین فضایی دشوار است.
نیاز امروز باید با واقعیتِ همین دوره و نوع تقاضای سرمایه امروزه تامین شود. اما عامل اصلی موفقیت، تواناییِ رشد و باقی ماندن در سیستم است. ممکن است شما بتوانید نیازهای سه ماه یا حتی بیشتر از این مدت را تامین کنید. اما پرسش حقیقی این است که آیا سرمایه کافی برای حفظ موفقیت و گسترش آن در طی یک سال، پنج سال و یا حتی ده سال را نیز دارید؟ فرهنگ ما متاسفانه فقط نتیجه های امروز را بررسی می کند.
اما به کارگیریِ قانونِ ایجاد تعادل بین تقاضاهای امروزه و ایجاد توانایی هایی که منجر به موفقیت شما در آینده شوند، گریزناپذیر است. حتی این قانون در مورد سلامتی، ازدواج، رابطه های خانوادگی و نیازهای شما در جامعه نیز صدق می کند.

نظرات کاربران درباره کتاب ۷ عادت مردمان موثر

با سلام چند تا نکته میخواستم بگم اول اینکه من جزء دسته از آدمایی بودم که میگفتم کتاب خوندن لذتش به اینه که آدم کتابو بگیره دستش و بخونه اما واقعا میگم فیدیبو تو زمینه کاری خودش داره خوب عمل میکنه امیدوارم روز به روز موفق تر بشه ممنون بابت کتابهای خوبی که میزارید چونکه خیلی به روزه
در 2 سال پیش توسط نوشین توکلی
واقعا دمتون گرم که رایگانش کردین
در 2 سال پیش توسط محمدرضا
کتاب ۷ عادت مردمان موثر یک کتاب برای کسانی است که میخواهند در راه رسیدن به موفقیت عادتهای نامطلوبشان را با عادتهای مطلوب جایگزین کنند و با جایگزینی عادتهای مطلوب به نتایج متفاوتی برسند. یک جمله از جیم ران : تا وقتی که به انسان جدیدی تبدیل نشید به نتایج متفاوت نمیگیرید برای تبدیل شدن به انسان بهتر باید عادت های خود را تغییر دهید خلاصه این کتاب هم در فیدیبو و اینترنت هست ولی به نظر من تشریح عادتها موجب خوب جا افتادن و تفهیم آنها میشود و کاربردی تر است.
در 2 سال پیش توسط علی قربانی
فیدیبو عالیه. ولی اگه کتاب های انگلیسی روز که توی گوگل بوک و آمازون و... فروخته میشه رو به صورت اورجینال بیارین عالی تر میشه
در 2 سال پیش توسط احسان عابدیان
ممنونم از رایگان بودنش لطفا کتاب صوتی هم بزارین رایگان ممنونم
در 2 سال پیش توسط elaheh hedayeti
سلام فیدیبو.خیلی کتاب خوبی بود.بعد کتاب اثر مرکب خوندن این کتاب توصیه میکنم
در 2 سال پیش توسط سجاد علی زاده
مرسی که کتاب رایگان هم میذارین
در 2 سال پیش توسط www...ade
این چ وضع ترجمه بود؟من ک هیچی ازش نفهمیدم واقعا ترجمه گنگ و نامفهموی داره این کتاب... کسی هست راهنمایی کنه کدوم مترجم بهتر هست؟
در 8 ماه پیش توسط اسماعیل سالاروند
به نظر من کتاب خوبیه اما ترجمه اصلا راضی کننده نیست.به نظر بنده ترجمه این کتاب بسیار خشک و نامفهوم هست،نه این که بگم کتاب سنگینیه.ترجمه مناسب نیست واقعا،امیدوارم ترجمه های دیگه ای از این کتاب باشه
در 2 سال پیش توسط فرشاد
ترجمه اقتضاحه
در 1 سال پیش توسط محسن عزیزی