دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب حقوق قراردادها

کتاب حقوق قراردادها
دامیز - نسخه PDF

نسخه الکترونیک کتاب حقوق قراردادها به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب حقوق قراردادها را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب حقوق قراردادها

«حقوق قراردادها نه صرفا علم است و نه تماما هنر محسوب می‌شود، بلکه از هر کدام اندکی را به عاریت دارد». کتاب حقوق قراردادها طوری طراحی شده است تا مهارت‌هایی از قبیل واکاوی پرونده‌های حقوقی و تحلیل و نتیجه‌گیری از آن‌ها را یاد بگیرید.

درباره کتاب حقوق قراردادها

کتاب قانون قراردادها نوشته‌ی اسکات جی برنهام است که اولین بار در سال 2012 در مجموعه کتاب‌های دامیز منتشر شد. این کتاب با هدف بیان قواعد حاکم بر قراردادها، به مخاطب خود می‌آموزد که چطور از هریک از قواعد در موقعیت‌های مختلف استفاده کند. همان‌طور که در مقدمه‌ی کتاب بیان شده است حقوق قراردادها مستلزم به کارگیری خلاقیت است چرا که دادگاه‌ها قواعد را به کار می‌بندند و عبارات، قراردادها را تفسیر می‌کنند. این کتاب با رویکرد منحصر به فرد خود طوری طراحی شده است که خواننده به منظور رفع نیازهای خود در انجام امور شخصی و تجاری، درک درستی از قوانین داشته باشند. محتوای این کتاب در 7 بخش مجزا نوشته شده است و وکلا، حقوق‌دان‌ها و حقوق خوان‌ها می‌توانند بر اساس ضرورت خود به هر یک از این بخش‌ها مراجعه کرده و اطلاعات مفیدی کسب کنند. همچنین در مجموعه کتاب‌های دامیز یک بخش ده گانه به شکل مشترک وجود دارد که نکات مهم و فراتر از بحث در این قسمت گنجانده می‌شود. در بخش ده‌تایی‌های کتاب حقوق قراردادها نویسنده ده سوال کلیدی که در تحلیل مشکل قراردادی باید مورد پرسش واقع شوند را مطرح می‌کند.

انتشارات آوند دانش کتاب حقوق قراردادها را با ترجمه‌ی مهدی سعادت فرد در سال 1394 منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

کتاب حقوق قراردادها مناسب چه کسانی است

در تالیف این کتاب موارد زیادی مطرح شده است که برای علاقه‌مندان به حقوق تجارت جالب و مفید خواهد بود. اگر جزو افرادی هستید که می‌خواهید در زمینه‌ی حقوق قراردادهای آمریکا، انگلستان و حقوق بین‌الملل اطلاعات و سواد کافی داشته باشید کتاب حقوق قراردادها انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. همچنین این کتاب منبع مطمئن و مکملی برای دانش جویان خواهد بود تا بتوانند در کنار کتاب درسی از آن استفاده کنند.

مروری بر فصل‌های کتاب حقوق قراردادها

بخش ۱: معرفی حقوق قراردادها و شکل‌گیری قراردادها

فصل 1: شناخت حقایقی مهم در خصوص حقوق قراردادها

فصل ۲: حصول توافق، ایجاب و قبول

فصل 3: قطعی کردن توافق - اصل معوض

فصل ۴: توجه به استثناها: قول‌هایی که بدون یک قرارداد هم لازم الاجرا هستند

بخش ۲: تعيين باطل، قابل‌ابطال یا غیرقابل اجرا بودن قرارداد

فصل 5: معرفی دفاعیات قرارداد

فصل ۶: آیا الزام‌آوری توافق‌نامه به دلیل غیرقانونی یا ناعادلانه بودن از بین می‌رود؟

فصل ۷: ارزیابی توانایی طرفین در ایجاد قرارداد

فصل ۸ بررسی الزام‌آوری توافق‌نامه‌های لفظی

بخش ۳: تجزیه و تحلیل مفاد قرارداد و معانی آن‌ها

فصل 9: ارزیابی مفاد غیر مکتوب با استفاده از قاعده‌ی ادله‌ی غیر مکتوب

فصل 10: یافتن شرایط نانوشته‌ای که قرارداد را تکمیل می‌کند

فصل ۱۱: تفسير قرارداد

بخش ۴: اجرای قرارداد یا نقض آن

فصل ۱۲: آیا اصلاحات قراردادی لازم الاجرا هستند؟

فصل ۱۳: آیا وقایع پیش بینی نشده یکی از طرفین را از ایفای تعهدات مبرا می‌کند؟

فصل ۱۴: یافتن عبارات مشروط

فصل ۱۵: نقض قرارداد بر اثر اعراض (استنکاف) زودهنگام

بخش ۵: کندو کاو در شیوه‌های جبران خسارت ناشی از نقض قرارداد

فصل ۱۶: محاکم چگونه به نقض قراردادها رسیدگی می‌کنند؟

فصل 17: کندوکاو در شیوه‌های جبران خسارت تحت ماده‌ی دو از نظام‌نامه‌ی متحدالشکل تجاری

فصل ۱۸: بررسی سایر شیوه‌های جبران خسارت

بخش 6: ورود اشخاص ثالث به قرارداد

فصل 19: آیا شخص ثالث می‌تواند قراردادی را لازم‌الاجرا یا در آن مداخله کند؟

فصل ۲۰: به رسمیت شناختن حقوق و تعهدات اشخاص ثالث

بخش ۷: بخش ده‌تایی‌ها

فصل ۲۱: سؤالات ده‌گانه‌ای که هنگام تحلیل مشکلات مرتبط با قرارداد باید پرسید

درباره اسکات جی برنهام نویسنده‌ی کتاب حقوق قراردادها

اسکات جی برنهام دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی حقوق و صاحب کرسی منصب فعال در حوزه‌ی حقوق تجاری است. او بیش از 30 سال است که در دانشکده‌های حقوق در سراسر آمریکا و در سطح بین‌الملل به تدریس قراردادها پرداخته است. برنهام در جایگاه وکیل و مشاوری فعال در حوزه‌ی قرارداد، نویسنده و استادی پرکار است. کتاب حقوق قراردادها یکی از کتاب‌های او در زمینه‌ی حقوق تجاری است.

در بخشی از کتاب حقوق قراردادها می‌خوانیم

تعیین شیوه‌ای جبران خسارات و تعیین میزان خسارات

 اگر طرفین با یکدیگر قراردادی داشته باشند و یکی از ایشان قرارداد را نقض کند، طرف زیان‌دیده که نقض قراردادی نکرده است محق به جبران خسارات خواهد بود. هدف این است که برای زیان‌دیده عدم النفع ناشی از عدم اجرای قرارداد فراهم آید؛ به عبارت دیگر، زیان دیده به شرایطی برسد که با اجرای قرارداد در آن قرار می‌گرفت. علاوه بر پرداخت عدم النفع، استناد و اعاده‌ی تصرف نیز به عنوان دو عنصر جبران خسارات در زمان نقض قرارداد کاربرد دارند. فصول ۱۶ تا ۱۸ یا جزئیات بیشتر به شیوه‌های مختلف جبران خسارات می‌پردازند حقوق قراردادها، با استفاده از اصلی‌ترین شیوه‌ای جبران خسارات پرداخت عدم التفع ناشی از عدم اجرای قرارداد، طرفی را که نقض قرارداد نکرده، به شرایطی می‌برد که گویا قرارداد اجرا شده است؛ به شرایطی که قبل از شکل‌گیری قرارداد داشته است.

کنکاش در نقش اشخاص ثالث در حقوق قراردادها اشخاص ثالث طرفین امضاکننده‌ی قرارداد نیستند؛ اما به نحوی از قرارداد متأثر می‌شوند. اشخاص ثالث چند دسته‌اند: ممکن است ذی‌نفعان ثالث باشند که عوایدی از اجرای قرارداد به ایشان می‌رسد، یا شاید حقی از حقوق قراردادی توسط یکی از طرفین قرارداد به ایشان واگذار یا وظیفه‌ای قراردادی توسط یکی از طرفین قرارداد به ایشان تفويض شده باشد. دوره‌های آموزشی قراردادها به‌ندرت به نقش اشخاص ثالث در حقوق قراردادها می‌پردازند؛ اما در دنیای واقعی نقش ایشان از اهمیت زیادی برخوردار است. فصل‌های ۱۹ و ۲۰ نقش اشخاص ثالث را توضیح می‌دهند.

کار کردن در دنیای واقعی قراردادها

سردر گم شدن هنگام مطالعه‌ی قرار داد یا هر مقوله‌ی حقوقی دیگری به آسانی امکان‌پذیر است، قوانین گوناگون روی هم انباشته می‌شوند، نمی‌توان آن‌ها را به درستی شناخت و از یکدیگر تفکیک کرد و از این رو، این احتمال پیش می‌آید تا در کمترین زمان ممکن، زیر انبوهی از قوانین دفن شد. نفس عمیقی بکشید و تلاش کنید تا تصویر کامل دنیای قراردادها را که در این فصل ارائه شده است، ببینید. بیشتر مسائل قراردادی از طریق مذاکره - و ته دعوى قضایی - حل و فصل می‌شوند؛ بنابراین وکلای قراردادی - به خصوص با مهارت‌ترین آن‌ها - به ندرت نیازمند ارجاع مورد به محاکم می‌شوند. هنگام مطالعه‌ی موارد حقوقی، با خواهش احتمالی نفس برای حل و فصل همه‌ی مسائل در دادگاه مبارزه کنید و از گرفتار شدن در گیرودار جزئیات مسائل حقوقی نیز پرهیز نمایید از مهارت‌های خود در حقوق قراردادها برای برنامه‌ریزی و تنظیم توافق‌نامه‌ها استفاده کنید.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب حقوق قراردادها نوشته‌ی اسکات جی برنهام  بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی حقوق می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب حقوق قراردادها

  • ناشر انتشارات آوند دانش
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 6.05 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۶۴ صفحه
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب حقوق قراردادها

این کتاب کاملا خوش ترجمه و کاربردی (با مثال های زیاد) هست و مفاهیمش( متن طبق قانون امریکاست) حتی بدرد زندگی روزمره ایران هم میخوره. کاش بجای کلی مطالب بدرد نخور در طول سالهای مدرسه و دانشگاه ، چندتا از این کتاب ها تدریس می شد.
در ۱۱ ماه پیش توسط 930...390 ( | )
فوق العاده و بسیار تغییر دهنده واقعا عاشق این نویسنده شدم
در ۶ ماه پیش توسط nav...heh ( | )