0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های جغرافیا

آیا تا به حال کتاب‌های جغرافیا را خارج از چارچوب درس خوانده‌اید؟ چه میزان با جغرافیای کشورمان آشنایی دارید؟ اغلب ما کتاب‌های جغرافیا را تنها داخل مدرسه خوانده‌ایم و عموما مطالب آن را به دست فراموشی سپرده‌ایم. این در حالی است که علم جغرافیا، زیر مجموعه‌ای از علوم اجتماعی است، اهمیت زیادی دارد و بهترین راه برای مطالعه جهان و ارتباط انسان و طبیعت به شمار می‌رود. اغلب اوقات تصور اشتباهی درباره علم جغرافیا وجود دارد. بسیاری این علم را به حفظ‌کردن نام مکان‌ها محدود می‌کنند، اما اگر بخواهیم تعریف دقیق‌تری از این دانش ارائه دهیم، باید بگوییم که علم جغرافیا به مطالعه و توصیف چشم اندازهای طبیعی و رابطه انسان‌ها با محیط زیست می‌پردازد. اگر برای شما این سوال پیش آمده که ‌واژه جغرافیا چه ریشه‌ای دارد؟ باید اشاره کنیم که اصل كلمه، یونانی و به‌صورت «جئوگرافیا» بوده است. البته دو واژه جغرافی و جغرافیا كه هر دو در زبان فارسی به‌کار می‌روند، از زبان عربی گرفته شدهاند.

کتاب‌های متعددی درحوزه جغرافیا توسط افراد مختلف نوشته شده است که اغلب در دانشگاه‌های سراسر کشور تدریس می‌شوند. ما در ادامه این مطلب، فهرستی از کتاب‌های جغرافیا را به شما معرفی می‌کنیم تا درصورت نیاز بتوانید به‌راحتی نسخه الکترونیک آن‌ها را از سایت یا اپلیکیشن فیدیبو تهیه کنید.


معرفی کتاب‌های پرفروش جغرافیا

یکی از بهترین کتاب‌های جغرافیا، کتاب جغرافیای اقتصادی ایران نوشته سید حسن مطیعی لنگرودی است. در این کتاب به حوزه خدمات، صنعت و کشاورزی کشور اشاره شده است. اگر بخواهیم به شما خواندن یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌های جغرافیا را توصیه کنیم، کتاب جغرافیای جمعیت ایران را پیشنهاد ما به شما است. این کتاب به وضعیت جمعیت ایران اشاره کرده و در ادامه از سیاست‌ها و چشم‌اندازهای جمعیتی سخن گفته است. یکی دیگر از کتاب‌های پرفروش جغرافیا، جغرافیای سیاسی ایران خواهد بود که به‌عنوان کتاب درسی در دانشگاه تدریس می‌شود. کتاب دیگری با نام «فلسفه جغرافیای سیاسی» نیز به‌عنوان کتاب پرفروش در فیدیبو قرار دارد و شما می‌توانید آن را تهیه کنید.

جغرافیای اجتماعی شهرها، اکولوژی اجتماعی شهر نوشته حسین شکوئی نیز یکی دیگر از کتاب‌های این حوزه است که به‌صورت میان رشته‌ای به تحریر درآمده است. این کتاب به ساخت فیزیکی شهر در شرایط خاص اجتماعی و اقتصادی اشاره می‌کند. 


دانلود کتاب‌های پرطرفدار جغرافیا

 اگر می‌خواهید درباره نام شهرها در طول تاریخ، اطلاعات کسب کنید، کتاب فرهنگ جغرافیای تاریخی شاهنامه نوشته مهدی سیدی فرخد را از فیدیبو دانلود کنید. کتاب جغرافیای قرن 21 نوشته پل کلاوال نیز از دیگر کتاب‌های جغرافیا است که مباحث مفیدی را در اختیار خوانندگان خود می‌گذارد و در سایت و اپلیکیشن فیدیبو در دسترس است. برای شناختن اندیشه‌های موجود در جغرافیا، کتاب سیر اندیشه در جغرافیای سنتی و مدرن نوشته دره میرحیدر و فاطمه سادات حبیبی را از از دست ندهید. این کتاب به مطالعه اندیشه‌های موجود در جغرافیا در سال‌های 1897 تا 1945 می‌پردازد.

جغرافیای فرهنگی یکی دیگر از کتاب‌های جذاب حوزه جغرافیا است که نویسندگانی همچون پیتر جکسون، دیوید سیبلی و دیوید اتکینسون آن را نوشته‌اند. این کتاب به شکل‌گیری هویت و ساختار تفاوت فرهنگی شهروندی می‌پردازد. همین حالا می‌توانید این کتاب را از فیدیبو دانلود کنید و از مطالب مفید آن لذت ببرید.

 


دسته‌ی جغرافیا

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما