فیدیبو نماینده قانونی نشر نی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب جین ایر

کتاب جین ایر

نسخه الکترونیک کتاب جین ایر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲۰,۱۶۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب جین ایر

قهرمان داستان دختر جوان بی‌چیزی است با ظاهر معمولی، اما جسور است و روح والایی دارد. با سختی‌ها مقابله می‌کند، با قید و بندهای اجتماع کنار نمی‌آید، اما به اصول اخلاقی و اعتقادی خود وفادار می‌ماند. جِین اِیر روایت باشکوهی است از عشق، شادی و رنج، وظیفه و اخلاق، شکیبایی و پیروزی، و فراق و وصال.

ادامه...
  • ناشر نشر نی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.1 مگابایت
  • تعداد صفحات ۶۶۳ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب جین ایر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سخن مترجم

شارلوت برونته در ۲۱ آوریل ۱۸۱۶ در تورنتن (برادفرد)، یورکشر، شمال انگلستان، به دنیا آمد. او سومین فرزند خانواده بود. پدرش کشیشی ایرلندی بود. در سال ۱۸۲۰ افراد خانواده به هاوِرت، در همان یورکشر، کوچ کردند و پدر خانواده کشیش مقیم آن ناحیه شد و تا زمان مرگ (سال ۱۸۶۱) این مقام را حفظ کرد. مادر خانواده در اواخر ۱۸۲۱ از دنیا رفت. شارلوت برونته خواهر بزرگ تر امیلی برونته (۱۸۱۸-۱۸۴۸) و ان برونته (۱۸۲۰-۱۸۴۹) بود که آن ها نیز امروزه از بزرگ ترین نویسندگان کلاسیک جهان به حساب می آیند. شارلوت برادری هم داشت به نام پاتریک برانْول برونته (۱۸۱۷-۱۸۴۸) که زندگی اش غم انگیز و کوتاه بود. دو دختر هم قبل از شارلوت به دنیا آمده بودند که در طفولیت مرده بودند.
شارلوت، مانند خواهرش امیلی، در کاوِن بریج به مدرسه مخصوص دختران کشیش ها رفت (که شبیه مدرسه لووود در همین رمان جِین اِیر بود). از ۱۸۳۵ تا ۱۸۳۸ معلم مدرسه بود و بعد هم مدتی در خانه ها درس می داد. در سال ۱۸۴۲ برای یادگیری زبان فرانسه و آلمانی با امیلی به بروکسل رفت و در سال ۱۸۴۳ همان جا بار دیگر به تدریس پرداخت. در سال ۱۸۴۴ به هاوِرت برگشت و با دو خواهرش مدرسه ای به راه انداخت اما شاگردی در مدرسه آن ها ثبت نام نکرد.
در سال ۱۸۴۶ کتاب شعرهای شارلوت، امیلی و ان برونته با اسامی مستعار کرِر، الیس و اکتن بِل منتشر شد. این کتاب نه فروش رفت و نه سر و صدایی به پا کرد. کمی بعد، اولین رمان شارلوت برونته به نام پروفسور به ناشران مختلفی ارائه شد اما هیچ ناشری حاضر نشد آن را چاپ کند. این کتاب در نهایت در سال ۱۸۵۷ منتشر شد (بعد از مرگ نویسنده). شارلوت از اوت ۱۸۴۶ تا اوت ۱۸۴۷ روی رمان جِین اِیر کار کرد که در اکتبر ۱۸۴۷ با امضای مستعار کرِر بِل چاپ شد. رمان شرلی در اکتبر ۱۸۴۹ و رمان ویلِت در ژانویه ۱۸۵۳ منتشر شد. شارلوت که به خواستگارهایش جواب منفی می داد، سرانجام در ژوئن ۱۸۵۴ ازدواج کرد، اما یک سال بعد، در ۳۱ مارس ۱۸۵۵ از دنیا رفت. گفته اند علت مرگش نوعی بیماری بود که به بارداری اش ربط داشت.
جِین اِیر، که نویسنده آن را به ویلیام مِیکپیس تاکری (نویسنده بزرگ انگلیسی) تقدیم کرده بود، پس از انتشار در سال ۱۸۴۷ بلافاصله با استقبال خوانندگان و نقادان روبه رو شد و خیلی زود به چاپ های متعدد رسید (ترجمه حاضر براساس متن سال ۱۸۴۷ انجام شده است که شامل ۳۸ فصل در ۳ بخش است). بعدها آن را یکی از بزرگ ترین آثار کلاسیک ادبیات جهان به شمار آوردند.
جِین اِیر در کنار بلندی های بادگیر (اثر امیلی برونته) یکی از قله های ادبیات انگلیسی است. بیش از ۱۵۰ سال است که خوانندگان بی شماری در نقاط مختلف جهان با خواندن آن گریسته اند و شاد شده اند، انواع نقدها درباره اش نوشته اند، آثار مختلف سینمایی و تلویزیونی براساس آن ساخته اند، و خلاصه، جِین اِیر رمانی است که همچنان محبوب است و محبوبیتش نسل به نسل هم بیشتر می شود.
شارلوت برونته در مجموع نویسنده رئالیستی است، اما رگه های قوی رمانتیسم در کار او دیده می شود. قلمش گرم و پرحرارت است، در مواردی هم شاعرانه، بخصوص در توصیف طبیعت و نیز احساسات بشری.
قهرمان داستان دختر جوان بی چیزی است با ظاهر معمولی، اما جسور است و روح والایی دارد. با سختی ها مقابله می کند، با قید وبندهای اجتماع کنار نمی آید، اما به اصول اخلاقی و اعتقادی خود وفادار می ماند.
جِین اِیر روایت باشکوهی است از عشق، شادی و رنج، وظیفه و اخلاق، شکیبایی و پیروزی، و فراق و وصال. به عقیده بسیاری از صاحب نظران، جِین اِیر اثری است هم پایه بزرگ ترین تراژدی هایی که تاکنون نوشته شده اند.
ترجمه این اثر را تقدیم می کنم به دوستداران ادبیات و خوانندگانی که در غم و شادی این متن با من شریک خواهند شد. جا دارد از جعفر همایی (مدیر نشرِ نی) و همکارانش در نشرِ نی تشکر کنم که کتاب را به شکل شایسته ای منتشر کرده اند. همچنین ممنونم از فرشاد مزدرانی که متن ترجمه را پیش از انتشار خواند و پیشنهادهای مفیدی داد.
امیدوارم فراغت و مجال باشد تا بقیه آثار خواهران برونته را نیز ترجمه کنم تا درنهایت مجموعه رمان های شارلوت و امیلی و ان برونته نیز مانند مجموعه رمان های جین آستین (که از همین مترجم و به همت همین ناشر به چاپ رسیده است) در اختیار دوستداران ادبیات کلاسیک قرار بگیرد.

رضا رضایی
بهار ۱۳۸۹

نظرات کاربران درباره کتاب جین ایر

تعداد صفحات نمونه خیلی کمه فقط شامل سخن مترجم شده,لطفا چند صفحه از متن رمان هم بگزارید.
در 3 سال پیش توسط fat...hsh
دوستانی که خواستن صفحات نمونه فقط محدود به سخن مترجم نباشه، نگران نباشن. می تونن مطمئن باشن که یکی از بهترین رمان های زندگیشون رو خواهند خوند. احساسات خالص رو میشه توی تک تک جملات کتاب دید. نویسنده داره بدون اینکه عجله کنه، سرگذشت یه دختر جوان رو تعریف میکنه. حتی خاطرات کودکی هم مقدمه چینی نیستن؛ همه موارد جزو داستان اصلی محسوب میشن. با خوندن این کتاب، آثار جین آستین پیش چشمم رنگ باخت. این از اون کتابهایی هست که واقعا لیاقت این همه تعریف رو داره و برای بالا بردنش اغراق نکردن.
در 1 سال پیش توسط کتیبه سپید
کتاب خیلی قشنگیه. اماچرا انقد گرون!!/// پاسخ فیدیبو : با سلام و احترام . قمیت کذاری توسط ناشران صورت می گیرد اما پیام شما به ناشران محترم انتقال داده می شود . با مهر
در 3 سال پیش توسط ziz...000
قیمت کتاب بسیار بالاست!!!در صورتی که کاغذ هم برای ان مصرف نشده.اما رمان بسیار زیباییست
در 3 سال پیش توسط شیوا باغستانی
یکی از بهترین رمان‌هایی که خوانده‌ام۰۰۰حتما بخوانید
در 2 سال پیش توسط mah...mee
من هر وقت کسی بهم میگه یه کتاب خوب بهم معرفی کن بخونم این کتابو حتما میگم ، عاشق این کتابم اولین باری که خوندمش انقدر عاشقش شدم که شاید تا یک ماه هر روز کارم شده بود دوباره خوندنش
در 1 سال پیش توسط شیرین
کتاب خیلی قشنگیه من خیلی دوستش داشتم
در 2 سال پیش توسط salehe
رمان عالی و فیلم اون زیباترین فیلم زندگیم بود
در 1 سال پیش توسط osa...aky
کتاب فوق العاده است. بیخود نیست که تو لیست ۱۰۰۱ کتابی که قبل از مرگ باید خونده بشه قرارش دادن
در 1 سال پیش توسط پریسا عباسی
راچستر خودش عشق بود! یکی از کتاب‌های محبوب نوجونی، جونی و احتمالا پیری‌ام.
در 1 سال پیش توسط hed...ami