0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
هری پاتر و سنگ جادو

معرفی، خرید و دانلود کتاب هری پاتر و سنگ جادو

نویسنده:
جی کی رولینگ
درباره هری پاتر و سنگ جادو

مجموعه داستان‌های مهیج زیادی وجود دارند که به دست نویسندگانی چیره‌دست نوشته شده‌اند، گویی این کتاب‌ها تخیل و افکار خلاق نویسنده‌شان را به‌خوبی در ذهن ما به تصویر می‌کشند. به نظر می‌آید بعضی از کتاب‌ها و داستان‌های تخیلی به وجود آمده‌اند تا ساعاتی ذهن آدمی را از اتفاقات روزمره دور کنند و در دنیای سرشار از هیجان و رخداد‌های متفاوت غرق کنند. قطعا نام هری پاتر به گوش شما خورده است، مجموعه داستانی که می‌تواند هرکسی را متعجب و متحیر کند‌. مجموعه داستان‌های هری پاتر حتی در مواردی زندگی نوجوانان را تغییر داده است. کتاب هری پاتر و سنگ جادو به قلم جی کی رولینگ دقیقا شروع داستان مشهور این پسر پرآوازه است. این کتاب از همان دست کتاب‌های اعجاب‌انگیز است که بخشی از یک زندگی متفاوت را با استفاده از کلمات در ذهن شما به تصویر خواهد کشید و شما را به دنیای یک پسر کنجکاو خواهد برد!

about book image

درباره‌ی کتاب هری پاتر و سنگ جادو

کتاب هری پاتر و سنگ جادو نخستین کتاب از مجموعه کتاب‌های هری پاتر است. این کتاب نوشته‌ی جی کی رولینگ است که نخستین‌بار در سال ۱۹۹۷ منتشر شده است. این کتاب علی‌رغم شگفت‌انگیزی‌اش، در ابتدا طرف‌دار مناسبی نداشت اما چهار سال بعد از انتشارش و دقیقا در زمانی که فیلمی موفق از آن ساخته شد، توجه افراد بسیاری را به خود جلب کرد. به‌طورکلی این کتاب به نوجوانان می‌آموزد که اگر احساس تعلق به این دنیا ندارند خود را سرزنش نکنند چرا که دنیایی دیگر برای آن‌ها وجود خواهد داشت که جرقه‌ی آن در قوه‌ی تخیل خودشان خواهد بود. اما داستان از چه قرار است؟ زندگی هری پاتر دردناک است. مادر و پدرش فوت شده‌اند و او به‌ناچار در کنار اقوام بی‌احساس خود زندگی می‌کند به‌طوری‌که آن‌ها او را مجبور می‌کنند در یک کمد کوچک زیرپله زندگی کند اما یک نامه همه‌ی زندگی‌اش را دستخوش تغییر می‌کند؛ او یک جادوگر است. هری پاتر با آن نامه به مدرسه‌ی جادوگری فراخوانده می‌شود. یک فرد مرموز به نام هاگرید که ظاهری خشن و شبیه غول‌ها دارد، او را از دست اقوام خود نجات می‌دهد و به خانه‌ی جدید خود یعنی دانشکده جادوگری هاگوارتز می‌برد. او برای رسیدن و کشف دنیایی که به آن تعلق دارد، به مشکلاتی بر می‌خورد اما نهایتا موفق می‌شود تا سوار قطار سریع‌السیری بشود و به مدرسه‌ی جدیدش یعنی هاگوارتز اسرارآمیز قدم گذارد. هری با هم‌مدرسه‌ای‌های خود تفاوت‌های محسوسی دارد زیرا او تنها پسری است که از دست نفرین جادویی شیطان لرد ولدمورت جان سالم به در برده است. سال اول حضور هری پاتر در هاگوارتز قطعا بهترین سال است اما بدیهی است که همیشه شرایط خوب نیست؛ یک سنگ مهم معروف به سنگ جادو در دیوار قلعه پنهان شده است و هری محافظت از آن را وظیفه‌ی خود می‌داند که این امر باعث رویارویی‌اش با نیروهای وحشتناکی می‌شود.

درباره‌ی جی کی رولینگ، نویسنده‌ای که تخیل شما به چالش می‌کشد

جوآن رولینگ که در دنیای هنری با اسم جی کی رولینگ شناخته می‌شود، سال ۱۹۶۵ در بریتانیا متولد شد. وی نویسنده‌‌ی مجموعه داستان‌های هری‌پاتر است به همین منظور کمتر کسی وجود دارد که از او شناختی هرچند کم نداشته باشد. جوآن شهرت خود را با خلق هری‌پاتر بدست آورد زیرا که به طور تقریبی ۴۵۰ میلیون نسخه از این مجموعه در سراسر دنیا به چاپ رسیده است. پرفروش بودن این مجموعه همانا و ثروت جی کی همانا؛ در سال ۲۰۰۷ ساندی تایمز ثروت رولینگ را ۱.۰۷ میلیون دلار تخمین زد و او را در رده‌ی ۱۳ جدول ثروتمندترین زنان بریتانیا قرار داد که در همان سال مجله‌ی تایمز نام جوآن را بعد از ولادیمر پوتین، به عنوان فرد تاثیرگذار سال یاد کرد. به گفته‌ی خودش ایده‌ی داستان هری‌پاتر اولین بار در سال ۱۹۹۰ و طی سفر طولانی‌ای که با قطار داشت به ذهنش خطور کرد و همانجا شخصیت‌ها و چالش‌های این داستان را در ذهنش ساخت. موفقیت‌های بدست آمده توسط رولینگ راه همواری نداشته است زیرا که او در سال ۱۹۹۰ از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد و بعد از آن به عنوان منشی و مترجم شروع به کار کرد. پس از گذشت دو سال با یک روزنامه‌نگار ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر به نام جسیکا بود. او در سال ۱۹۹۳ از همسر خود بعد از دعواهای بسیار سخت جدا شد. طلاق و جدایی به قدری در روحیه‌ی وی اثر منفی گذاشت که او را تا مرز خودکشی برد. او در آن دوران با وجود نداشتن شغل، خود را با نوشتن داستان‌های هری‌پاتر آرام می‌کرد. سال ۱۹۹۸ بود که داستان هری پاتر برای اولین بار تبدیل به فیلم شد و با درخواست رولینگ تمام بازیگران، از بازیگران بریتانیایی انتخاب شدند و در سال ۲۰۰۶ آخرین سری کتاب هری‌پاتر نوشته و منتشر شد. از این مجموعه کتاب می‌توان به کتاب‌های دیگری مانند هری‌پاتر و محفل ققنوس، هری‌پاتر و شاهزاده دورگه، هری‌پاتر و پسر نفرین شده، هری‌پاتر و زندانی آزکابان و البته هری‌پاتر و یادگاران مرگ اشاره نمود. جی کی رولینگ به غیر از هر‌ی‌پاتر چند کتاب دیگر هم به رشته‌ی تحریر درآورده است.

ترجمه کتاب هری پاتر و سنگ جادو

مجموعه داستان‌های هری پاتر به ۶۵ زبان دنیا ترجمه شده‌اند. بدیهی است که اولین جلد از این مجموعه باتوجه‌به طرف‌داران زیاد، به زبان فارسی هم ترجمه شده باشد. یکی از بهترین ترجمه‌های کتاب هری پاتر و سنگ جادو توسط ویدا اسلامیه انجام شده است. ویدا متولد ۱۳۴۶ و فارغ‌التحصیل رشته‌ی مترجمی زبان انگلیسی است و فعالیت در حوضه‌ی ترجمه را از سال ۱۳۷۰ آغاز کرده است. به دلیل رسمیت نداشتن قانون کپی‌رایت در ایران، کتاب هری پاتر و محفل ققنوس با ترجمه‌های متعددی در بازار موجود است اما انتشارات تندیس برای ترجمه‌ی این اثر از ناشر اصلی آن در بریتانیا با نام بلومزبری کسب تکلیف کرده است.

کتاب هری پاتر ذهن چه کسانی را درگیر تخیل و داستان‌پردازی می‌کند؟

محور اصلی این کتاب سحر و جادو است، پس اگر از کتاب‌های تخیلی و فانتزی لذت می‌برید و علاقه‌مندید که ساعت‌ها خود را در دنیایی تخیلی غرق کنید، این رمان جذاب را حتما به شما پیشنهاد می‌کنیم. همچنین جزئیات داستان هری پاتر در کتاب‌های مربوطه خیلی بیشتر از فیلم‌های ساخته شده است پس اگر فیلم‌های هری پاتر را تماشا کرده‌اید نگران نباشید چون می‌توانید هیجان بیشتری را در این کتاب تجربه کنید. شما می‌توانید از طریق وب‌سایت فیدیبو، کتاب صوتی این اثر را خریداری کنید. برای دانلود فایل PDF کتاب هری پاتر و سنگ جادو از طریق همین صفحه می‌توانید اقدام کنید. در ضمن با دانلود اپلیکیشن فیدیبو یک کتابخانه‌ی بزرگ همیشه همراهتان خواهد بود.

about book image

در بخشی از کتاب هری پاتر و سنگ جادو می‌خوانیم؛

خانم دورسلی با دو فنجان چای وارد اتاق نشیمن شد. موقعیت مناسبی نبود ولی او ناچار بود همسرش را در جریان بگذارد.

با نگرانی گلویش را صاف کرد و گفت: پتونیاء عزیزم ... راستی از خواهرت چه خبر؟ چنان که انتظار می‌رفت خانم دورسلی از این حرف جا خورد و برافروخته شد. بعد از چندین سال هر دو عادت کرده بودند وانمود کنند که او خواهری ندارد. خانم دورسلی گفت:

- هیچی. چه‌طور مگه؟

اخبار عجیب‌وغریب باعث شد یاد اون بیفتم ... این جغدها ... شهاب‌سنگ‌ها ... و این آدمای مسخره‌ای که امروز توی شهر بودن ...

خانم دورسلی با عصبانیت گفت:

- خب که چی؟

_خب فکر کردم ... گفتم شاید یه جورهایی با خانوادة خواهرت ربط داشته باشن. خانم دورسلی لب‌هایش را بر هم فشرد و جرعه‌ای چای نوشید. آقای دورسلی نمی‌دانست می‌تواند شهامت به خرج دهد و به همسرش بگوید که نام پاترا نیز شنیده است یا خیر. سرانجام تصمیم گرفت از این موضوع حرفی به میان نیاورد و باحالتی

عادی گفت: راستی پسرشون ... الان باید هم‌سن‌وسال دادلی باشه، نه؟

خانم دورسلی با بدخلقی گفت: مثل این که هم سن دادلیه.

راستی اسمش چی بود؟ هوارد؟

اسمش هریه. از همین اسم‌های مزخرفی که همه روی بچه‌هاشون می‌گذارن.

آقای دورسلی قلبش در سینه فروریخت و گفت: آره آره راست می‌گی!

 

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
گوینده هوشمند (AI)
راوی
حجم
351.۰۰ بایت
تعداد صفحات
352 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۱:۴۴:۰۰
نویسنده جی کی رولینگ
مترجمسعید کبریایی
ناشرانتشارات کتابسرای تندیس
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
harry potter and the philosophers stone
تاریخ انتشار
۱۳۹۳/۱۲/۱۹
قیمت ارزی
8 دلار
قیمت چاپی
200,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
راوی
۳۵۱.۰۰ بایت
۳۵۲ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.6
از 5
براساس رأی 331 مخاطب
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
خوش‌خوان 🪶 (4)
5
ستاره
83 ٪
4
ستاره
5 ٪
3
ستاره
2 ٪
2
ستاره
1 ٪
1
ستاره
6 ٪
160 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

ترتیب کتاب های هری پاتر: سنگ جادو (یک جلد) . حفره ی اسرار (یک جلد) . زندانی از آزکابان (یک جلد) . جام آتش (دو جلد) . محفل ققنوس (سه جلد) . شاهزاده ی دورگه (دو جلد) . یادگاران مرگ (دو جلد) و در نهایت نمایشنامه ی هری پاتر و فرزند نفرین شده (یک جلد)

5

بابا چرا اینقدر گرونه... خوبه دیگه بهونه ندارید ک بگید کاغذ گرونه... غیر اینه ک فقط ی کپی ازش میاد تو دستگاهمون؟ سود خالص برا نویسنده

5
حال‌خوب‌کن ✨
انگیزه‌بخش 🚀
آرامش‌بخش 🌱
خوش‌خوان 🪶
سرگرم‌کننده 🧩
تلخ ☕️
پربار 🌳
گیرا 🧲
آموزنده 🦉

۱۰ سال قبل، وُلدمورت، جادوگری که با جادوی سیاه سروکار داره، خانواده پاتر که جادوگران درستکاری بودن رو از بین میبره. جیمز پاتر و لیلی پاتر از دنیا میرن ولی پسرشون هری پاتر که تنها یک سال داره زنده میمونه. بعد از اون، ولدمورت از نظرها پنهان میشه و کسی دلیلش رو نمیدونه. هری توسط خانواده خاله‌اش بدون عشق و در سختی بزرگ میشه. در تولد یازده سالگیش، براش از مدرسه جادوگری هاگوارتز نامه دعوت فرستاده میشه و این آغاز راه هری به یک دنیای بزرگ از تجربیات جدیده که بعضیشون خوشایند و بعضی بسیار تاریک و یا غم انگیز هستن. کلاه تعیین گروه به هری میگه اونجا توی گروه اسلیترین میتونستی قدرت زیادی به دست بیاری و همچنین هاگرید به هری میگه ولدمورت اصلا دیگه انسانیتی توی وجودش نداره که بخوایم ببینیم مرده یا نه. هری پاتر پسریه که باید انتخاب کنه در کدوم سمت قرار بگیره، خیر رو انتخاب کنه و سختیش رو به جون بخره تا انسان خوبی باشه یا شر رو انتخاب کنه و قدرتی تاریک به دست بیاره اما دیگه انسان نباشه. درباره چیزهای دیگه صحبت نمیکنم که برای کسی که نخونده، اسپویل نشه. در آخر پیشنهاد میکنم اگر از فیلم دیدن لذت میبرید، فیلم‌های هری پاتر رو نگاه کنید. من اول فیلم‌ها رو دیدم و تا اینجا فیلم اول منطبق بر اتفاقات کتاب اوله و داستان رو به خوبی پوشش داده. خوش ساخت هم هست. شهرت هری پاتر الکی نیست، بهش اعتماد کنید. شما رو عاشق خودش میکنه.

5

سلام به به! بزرگترین نقطه قوت مجموعه هری پاتر داستان بی نظیرشه. واقعا مثلش وجود نداره! اینکه رولینگ از یه اتفاق تو کتاب دوم یا سوم یا چهارم یا پنجم یا ششم (مثلا نمیخوام اسپویل بشه:D) تو یه شماره دیگه استفاده میکنه و یه چیزی رو بیرون میکشه که قبلا از جلوی چشم خواننده و نویسنده حتی گذشته ولی یه اتفاق بزرگ و اساسی در دنیای جادوئه! چیزیه که یا خیلی هوش میخواد یا یه برنامه ریزی از قبل تعیین شده! تاثیر و تعریف عشق و نفرت اونم خییییییلی متفاوت تر و کاربردی تر از کلیشه هایی که شنیدیم و میشنویم...بدون اینکه تاکید بشه رو عشق و نفرت. عملی میبینه تفاوتشو.. ترسیم یه دنیای تاریک و فرقه شر، در صورتی که پیروز بشه و در مقابلش نیروهای جبهه خیر و یک دنیای جدید وسط یه دنیای دیگه! وخیلی چیزای دیگه که الان یادم نیست اینا نقاط قوتیه که ه. پ متفاوت میکنه.. برای همین طرفداران دو آتیشه داره.. برای اینکه تاثیری گذاشته رو ماهایی که زمان نوجوونی میخوندیم و بزرگ شدیم با این رمان که هیچی به این اندازه تاثیرگذار نبوده واقعا

5

واقعا عالی بود حتما بهتون پیشنهاد میکنم‌ خانم جی کی رولینگ وقتی این کتاب فوق العاده رو نوشت و برای انتشارات فرستاد با نظر منفی تمام انتشارات ها رو برو شد اگر ایشون در اون لحظه ناامید میشد شاید هیچ وقت به چنین شهرت و چنین ثروتی نمیرسید برای اطلاع شما باید بگم که خانم رولینگ در حال حاضر جزو ثروتمندترین و مشهورترین زنان عالم است و با کمک همین کتاب سنگ جادو به شهرت جهانی رسید زندگی این زن شگفت انگیز به همه ما درس استقامت و صبر میدهد و به ما یاد میدهد که خداوند ایده های طلایی را به ذهن های طلایی میدهد خسته نباشید

5

الان سی و دو سالمه سال دو هزار دو هزار و یک این کتاب و خوندم ده یازده سالگی چقدر شب ها وسط زمستون پنجره رو باز میذاشتم جغده پشت پنجره نمونه نصف شب مامانم میومد میبست تا دو سال اصلا نمیدونستم جلد های دیگه هم هست بعد دیدم تا آزکابان اومده،چقدر منتظر میموندیم جلد جدید بیادش،چقدر هم حیف شد همه کتاب ها جلد اول نمیدونم به کی دادم اصلا.از اون به بعد دیگه کتاب قرض ندادم😂ولی در کل اگه میخواید شروع کنید اول دارن شان و لارتن کریپسلی و چندتا فانتزی دیگه بخونید چون به شدت توقع رو بالا میبره خیلی دوست دارم بعد سال ها دوباره بخونم.ترجمه خانم اسلامیه عالیه حالا ی سری مسائل هست که همه میدونیم ولی تا حد امکان به متن وفادار بودن.

5

مگه محشر تر از هری پاترم داریم؟

5

چرا یه نفر به خودش اجازه میده اینقدر نفهم باشه؟! سود خالص برای نویسنده!! نابغه ی عزیز نویسنده کارش نوشتنه و از این راه خرج خودشو میده و برای نوشتن اینا زحمت کشیده حالا انتظار داری سودش بره توو جیب تو؟! یا اینکه نویسنده چون خیلی یاهات حال میکرده کتابو مجانی بنویسه؟!؟! واقعا آدم به کیا که بر نمیخوره

5

هری پاتر داستان جذابیه و کمتر کسی رو دیدم که دوستش نداشته باشه تو هر سنی هم باشه. آدمو وارد یه دنیای جادویی و خیالی پراز هیجان و لذت میکنه و بعدش سخته از این دنیای جدید دل بکنی پنج تا ستاره دادم که برای خود داستانه نه ترجمه ترجمه متوسطه به خصوص قسمت های شعرش! که به زورترجمه رو تبدیل کرده به شعر. اجباری نبود حتما شعر بنویسه که مجبور شه محتوای متن اصلی رو عوض کنه مثلا اون قسمت که کلاه گروه بندی شعر میخونه تو متن اصلی میگه هافلپافی ها صبور و وفادار و عادلن و ایشون ترجمه کرده هافلپافی ها خنگن!!!!

5

مجموعه هری پاتر یکی از زیباترین و قوی ترین رمان های دنیا هستن. از همه میخوام که این مجموعه رو بخونن. واقعا بی نظیره. به ترتیب از داستان اول تا هفتم بخونید

نمایش 150 نقد دیگر
4.6
(362)
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
90,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
هری پاتر و سنگ جادو
هری پاتر و سنگ جادو
جی کی رولینگ

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
هری پاتر و سنگ جادو
هری پاتر و سنگ جادو
جی کی رولینگ
انتشارات کتابسرای تندیس
4.6
(362)
سرگرم‌کننده 🧩 (5)
90,000
تومان