0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های تاریخ ادبیات

آثار مکتوب در هر زبان جزئی از ادبیات آن زبان به حساب می‌آیند. البته این آثار با توجه به بهره‌مندی‌شان از عناصرادبی می‌توانند در دسته‌ای خاص از ادبیات طبقه‌بندی شوند. کتاب‌های تاریخ ادبیات به فراخور‌ نام خود به بررسی تاریخی جریان،‌ آثار و افراد موثر در حوزه‌ی ادبیات می‌پردازند. به طور کلی جریان شناسی ادبیات از گذشته‌های بسیار دور تا اکنون بر عهده‌ی کتاب‌های تاریخ ادبیات است.

تمامی مفاخر و آثار، از ادبیات کهن تا ادبیات مدرن در این دسته‌بندی  با دیدگاهی تاریخی نقد می‌شوند. در تاریخ ادبیات فارسی این بررسی از دوران پیش از اسلام و از پیشگامانی که آثار آن‌ها در دسترس است، مانند رودکی، پدر شعر فارسی، آغاز شده و با بررسی زندگی‌نامه، آثار و سبک ادبی حاکم بر مکتوبات هر دوره‌ی تاریخی ادامه می‌یابد تا به تفکیکی نسبتاً دقیق از روند تغییرات و عوامل موثر بر آن‌ها دست یابد. این کنکاش در تاریخ ادبیات مختص به آثار منظوم نیست؛ آثار منثور و خالقان آن‌ها نیز با نگاهی تاریخی مورد بررسی قرار می‌گیرند تا مخاطبان به شناختی درست از آثار ادبی هر بازه از زمان برسند. همچنین با بررسی تاریخ ادبیات هر زبان و هر سرزمینی می‌توان تأثیر عوامل اجتماعی، سیاسی و فرهنگی را همچون جنگ‌ها، حکومت‌ها، ادیان و... روی آثار ادبی و نحوه‌ی تغییر آن‌ها در طول زمان به راحتی مشاهده نمود.

این نکته نیز شایان ذکر است که در کتب مرتبط با تاریخ ادبیات نه تنها به بررسی تأثیر تاریخ و جریانات آن بر ادبیات پرداخته می‌شود بلکه به تأثیر ادبیات بر جریان‌های تاریخی نیز توجه می‌شود، در واقع آنچه از تاریخ بر آثار شاعران و نویسندگان بزرگ منعکس شده و آنچه از آثار ایشان در تاریخ برجای مانده است همگی در این حوزه‌ی مهم قابل ثبت و بررسی‌اند.

در دسته‌بندی تاریخ ادبیات در وبسایت و نرم افزار فیدیبو می‌توانید به آثار متنوع و ارزنده‌ای در این حوزه مرتبط با ادبیات فارسی و حتی ادبیات جهان از نویسندگانی به نام دست پیدا کنید و با مطالعه‌ی آن ها باب آشنایی خود با این حوزه‌ی میان‌رشته‌ای را باز کرده و به نگاهی جدید از دو زمینه‌ی تاریخ و ادبیات و اثرات متقابل آن‌ها بر یکدیگر دست پیدا کنید.

معرفی کتاب‌های پر فروش تاریخ ادبیات

تاریخ ادبیات ایران و قلمرو زبان فارسی (4)

تاریخ و تحول ادبیات جدید ایران

ترکان (تاریخ ، زبان ، ادبیات)

اسطوره، ادبیات و هنر

در این بخش همچنین می‌توان به کتاب‌های کمک درسی اشاره کرد که در حوزه‌ی تاریخ ادبیات در وبسایت فیدیبو برای دانش‌آموزان موجود و به صورت pdf قابل خریداری هستند.

·      تاریخ ادبیات + کارتون  

·      لغت، املا، تاریخ ادبیات

·      کتاب پنج گنج ادبیات جامع


فیدیبو در حوزه‌ی تاریخ ادبیات جهان نیز برای علاقه‌مندان آثاری را در وبسایت خود قرار داده است. از جمله کتاب

درآمدی بر تاریخ ادبیات اسپانیایی_امریکایی

دسته‌ی تاریخ ادبیات

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما