0

معرفی و دانلود بهترین کتاب‌های آموزش نویسندگی

نویسنده یا نگارنده به کسی می‌گویند که از طریق نوشتن یک مطلب به دنبال انتقال مفهوم یا مفاهیمی به مخاطب خود است.یک نویسنده می‌تواند آثار خود را به شکل نمایش‌نامه، فیلم‌نامه، داستان‌های کوتاه یا بلند و… نشر دهد.

اگر نویسندگی را به طور کلی به معنی عمل فردی که می‌نویسد در نظر بگیریم، هر کس را که بنویسد، حتی اگر نوشته‌ی او لیست خرید خانه‌اش باشد، باید نویسنده بدانیم؛ که در این صورت نویسندگی کار آسانی است. اما تعریف تخصصی نویسنده متفاوت است، نویسنده به کسی می‌گویند که کارش این است، یعنی مطالب و معانی را در ذهن دارد و آن‌ها را به گونه‌ای روی کاغذ می‌آورد که مخاطبانی را جذب کند. کتاب‌های آموزش نویسندگی می‌توانند راهنمایی مناسبی برای افرادی باشند که به این حوزه علاقه‌مند هستند.

اگر بخواهیم به تعریفی ویژه‌تر در باب نویسندگی برسیم می‌توانیم بگوییم که کسی که کتابی درباره‌ی ستاره‌شناسی بنویسد، گرچه اصول این علم را بیان کرده است و نکاتی جدید به میان آورده اما او نویسنده نیست بلکه منجم است و همینطور به مؤلفان کتاب‌های تاریخ، فیزیک و شیمی نیز نویسنده نمی‌گویند بلکه آن‌ها مورخ، فیزیکدانو شیمیدان هستند. اما اگر کسی در یکی از رشته‌های نام‌برده کتابی بنویسد که ار هنرش در نگارش آن کتاب استفاده کند و عبارات دل‌نشین و ستودنی به کار ببرد، می‌توان او را نویسنده دانست؛ پس نویسندگی یک هنر است، هنر خوب و زیبا نوشتن. 

آموزش و شروع نویسندگی کار چندان آسانی نیست و علاوه‌بر دانستن اصول یک نوشته‌ی خوب، انگیزه‌های درونی نیز تعیین کننده هستند. برای شروع نویسندگی باید ابتدا مشخص کنید درباره‌ی چه چیزی می‌خواهید بنویسید؟ سپس روزانه ساعات مشخصی را به نوشتن اختصاص دهید و به آن متعهد باشید .در طول کار خود از نظر مشاوران معتمد استفاده کنید و از شکست خوردن نترسید چون این اصلاح اشتباهات، گرفتن بازخورد و نوشتن مکرر است که می‌تواند به مرور زمان از یک فرد نویسنده‌ای زبده‌ بسازد. قوه‌ی خیال و استفاده‌ی صحیح از حواس از ابزارهای اساسی نویسنده‌اند و همچنین خواندن آثار دیگر نویسندگان هم می‌تواند به گسترش دامنه‌ی تخیل و واژگان کمک کند. البته اصول آموزش نویسندگی مطلبی طولانی و دارای جزئیات فراوان است که در این مطلب تنها به گوشه از آن‌ها اشاره شد اما در این کار علاوه بر شروع، از دست ندادن انگیزه در حین کار و پایان بندی مناسب نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند زیرا کسی به یک کتاب نیمه تمام اهمیت نمی‌دهد!

برای تقویت مهارت نویسندگی یکی از راهکارهای پیشنهادی استفاده از کتاب‌های آموزش نویسندگی است که فیدیبو امکان تهیه‌ی آن‌ها را از طریق وبسایت و نرم‌افزار خود برای مخاطبان فراهم کرده است.


·      معرفی کتاب‌های پرفروش آموزش نویسندگی

·      همه چیز درباره‌ی نویسندگی خلاق

·      مجله ماهنامه آموزشی، پژوهشی، خبری، اطلاع رسانی و تحلیلی انشا و نویسندگی  این مجله در چند شماره‌ی مختلف برای علاقه‌مندان در دسترس است.

·      مجموعه کتاب‌های آموزش نویسندگی؛ راهنمای نویسندگان درباره ویژگی‌های شخصیت‌ها

·      تمرین‌های نویسندگی

·      کارگاه آموزشی داستان نویسی

·      داستان نویسی قدم به قدم تا نوشتن داستان

·      70 نکته ی ناب راهنمای نویسندگان جواندسته‌ی آموزش نویسندگی

فیلترهای انتخاب‌شده
فقط فیدی‌پلاس
فقط کتاب‌های موجود
نوع محتوا
نویسنده، مترجم یا راوی
انتخاب شما
ناشر
انتخاب شما