logo

دانلود و خرید کتاب های تربیتی و روانشناسی مادر و کودک

بهترین و پرفروش ترین کتاب های تربیتی کودک، راهنمای بارداری، کتاب های شعر و داستان کودک و کتاب صوتی کودک در فیدیبو

headerImage
۱- کتاب داستان کودک

داستان‌های کودکانه اثر زیادی در تربیت کودکان دارند. هرساله انواع کتاب داستان کودک در سراسر جهان نوشته و تصویرسازی می‌شود. از داستانهای فکری جالبی مانند کلیله و دمنه تا داستان‌های دخترانه شخصیت‌های محبوبی مانند السا با ترانه‌های انگلیسی جذابش و باربی بین بچه‌ها جذابیت دارند و انواع کتاب داستان کودکان با تصویر و طراحی جلد جذاب راه‌حل دوستی بیشتر کوچولوها با کتاب است. برای خو گرفتن بیشتر بچه‌ها با دنیای کتاب چند کتاب داستان کودکانه کوتاه را به‌عنوان قصه‌ی شب پیش از خواب برایشان بخوانید. تهیه‌ی کتاب داستان من، که قهرمان آن کوچولوی دوست داشتنی شماست یک هدیه‌ی عالی برای بچه‌هاست.

افسانه و قصه کودکانه

قصه‌گویی برای کودکان قدمت زیادی دارد و تعداد زیادی افسانه و قصه کودکانه قدیمی در ادبیات کشورمان برای کودکان وجود دارد، تعداد زیادی هم قصه افسانه ای برای کودکان هم در ادبیات دنیا گفته شده است که همه‎‌ی آن‌ها را می‌توان یک قصه زیبا کودکانه دانست. این افسانه ها و قصه‌های کودکانه به شکل قصه کودکانه شب و داستان‌های پیش از خواب، سینه به سینه چرخیده‌اند و امروز در قالب کتاب‌هایی مانند قصه های کهن ایرانی برای کودکان و کتاب‌های داستانی آموزنده و جالبی مانند کدوی قلقله زن، ملکه برفی، افسانه کودکانه سگ باوفا و لاکپشت‌های نینجا منتشر شده‌اند. بسیاری از این داستان‌های کوتاه و بلند در قالب کارتون هم نمایش داده شده‌اند. می‌توانید انواع قصه صوتی افسانه‌ای را هم برای بچه‌ها دانلود کنید و شب‌ها پیش از خواب برایشان پخش کنید.


داستان تخیلی کودکانه

پرورش قوه‌ی تخیل و رؤیا پردازی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانیم برای نسل آینده انجام دهیم. کتاب داستان تخیلی کودکانه با تصویر یک انتخاب خوب برای بچه‌هاست. می‌توانید یک داستان تخیلی بلند انتخاب کنید و از کوچولوهایتان بخواهید بقیه‌ی داستان را خودشان تعریف کنند، به کمک این داستان‌ها می‌توانید مفاهیم آموزنده‌ی مختلف از نظم و بی‎‌نظمی تا صداقت و راست گویی را به بچه‌ها یاد دهید و البته مطمئن شوید در روزهای مدرسه برای نوشتن انشا همیشه حرفی برای گفتن خواهند داشت و شاید یک روز ببینید که به داستان نویسی و نقاشی علاقه‌مند شده‌اند و یک داستان تخیلی خنده‌دار کودکانه کوتاه که خودشان نوشته‌اند را برایتان بخوانند. با یک داستان تخیلی کودکانه در مورد کره‌ی زمین می‌توانید حس مسئولیت‌پذیری بچه‌ها نسبت به خانه‌مان را افزایش دهیم و کتاب صوتی یک داستان تخیلی فضایی کوتاه می‌تواند ذهن بچه‌ها را تا آسمان پرواز دهد.


کتاب داستان تاریخی کودک

کودک خود را به یک ماجراجویی حماسی و اسطوره‌ای ببرید؛ جایی که افسانه‌های هزاران ساله‌، حکمت و خرد بشر را به زیباترین شکل ممکن در دل خود پنهان کرده‌اند. برای‌شان از داستانهای شاهنامه بگویید، از رستم و سهراب، از سودابه و سیاوش، از کاوه و اژی‌دهاک. آن‌ها را با كليله ودمنة آشنا کنید و حکمت و دانش کهن را از زبان حیوانات به آن‌‌ها بیاموزید. خوب و بد را از دل اسطوره‌های ایرانی به کودکان نشان دهید و بگذارید قهرمان‌های خود را از دل تاریخ یک ملت پیدا کنند؛ قهرمانی که شاید جایی درون همین کودکان و نوجوانان امروزی خفته باشد. کتاب تاریخی برای کودکان به معنای گنجینه‌‌ای از انواع داستان مصور و رمانهای حماسی یا عاشقانه است. با انتخاب کتاب داستان تاریخی برای کودکان، آن‌ها را به روح و هویت ناب خود پیوند بزنید.


کتاب داستان دینی کودک

قصه‌های جذاب پیامبران و زندگی پرفراز و نشیب آن‌ها چیزی کم از افسانه‌های پریان، ابرقهرمان‌ها و داستان‌های ماجراجویانه ندارد. در دل این داستان‌ها آموزه‌هایی نهان شده که طی هزاران سال همچنان محبوبیت زیادی بین تمام مردم دنیا دارد. در دورانی که تکنولوژی و پیشرفت علم بخش زیادی از زندگی کودکان و نوجوانان را فراگرفته، آشنا کردن کودکان با ادبیات دینی و تاریخی می‌تواند باعث ایجاد تعادل در شکل‌گیری شخصیت و رفتارهای آن‌ها شود. یک کتاب داستان کودکانه مذهبی از دل قصه‌های قرآنی یا ماجراهای کربلا می‌تواند برای کودکان جذابیت زیادی داشته باشد. داستان ائمه و پیامبرانی مانند حضرت نوح، حضرت یوسف، حضرت صالح و... هرگز جذابیت خود را از دست نمی‌دهند. کتاب شعر مذهبی کودکان با مضامین آموزنده و نقاشی‌های جذاب هم می‌تواند جای ثابتی در کتاب‌خانه‌ی کودکان یا نوجوانان داشته باشد. دانلود داستانهای مذهبی کودکانه در کتاب‌خانه‌ی آنلاین فیدیبو به‌سادگی امکان‌پذیر است.


کتاب داستان علمی کودک

سال‌های اول زندگی ذهن انسان مثل یک لوح تمیز است و می‌توان به آن سمت‌وسو داد. چه‌بهتر که از همان سال‌ها در مسیر افزایش اطلاعات عمومی بچه‌ها درباره‌ی بدن انسان، حیوانات، دایناسورها، فضا و ... تلاش کنیم. انواع کتاب داستان علمی کودک و داستان‌های علمی تخیلی وجود دارند که می‌توانند با روایت یک داستان برای کودکان چیزهای زیادی درباره‌ی انواع جانوران و جانداران به بچه‌ها یاد بدهند. انواع کتاب داستان علمی کودک در فیدیبو در دسترس است و اگر یک داستان علمی برای کودکان یا کتاب عملی برای کودکان ده‌ساله می‌خواهید می‌توانید سری به سایت بزنید. دانلود کتاب دانستنی‌های علمی برای کودکان، کتاب علم واقعی برای کودکان و انواع دانشنامه کودک و نوجوان در فیدیبو ممکن است و می‌توانید نسخه‌ی صوتی یک کتاب داستان علمی کوتاه را برای بچه‌ها دانلود کنید.


کتاب صوتی کودکانه

کتاب صوتی کودک یکی از بهترین محصولاتی است که در سال‌های اخیر وارد بازار کتاب شده است. این محصول مزایای زیادی دارد که از جمله این مزایا می‌توان به پخش انواع قصه صوتی برای نابینایان اشاره کرد. در واقع وجود کتاب صوتی کودک داستان‌های محبوب باعث خواهد شد این بچه‌ها هم بتوانند مانند سایر بچه‌ها از کتاب لذت ببرند. اهمیت کتاب صوتی کودک باعث شده در سال‌های گذشته تعدادی جشنواره تولید کتاب صوتی کودک و نوجوان برگزار شوند و داستانهای خوب زیادی در حوزه‌ی کودکان و نوجوانان به‌صورت کتاب صوتی درآمده‌اند. کتاب صوتی کی بود؟ کی بود؟ اثر ناصر کشاورز، کودک خوش اخلاق من اثر سوفی رافی، قصه‌هایی برای دختران مهربان و چندین کتاب از مصطفی رحماندوست تعدادی از این داستان‌ها هستند که به لحاظ روانشناسی هم اثر مثبتی بر تربیت کودکان دارند.

شعر و ترانه کودکانه

یکی از جذابترین چیزهایی که از دوران کودکی در خاطر بیشتر ما باقی‌مانده است انواع شعر و ترانه‌ی قدیمی مانند قصه‌های بچگانه مانند قصه‌های حسنی است. شعر کودکانه فارسی متن زیبایی دارد و این روزها تعداد زیادی از این شعرها را با یک آهنگ شاد ترکیب کرده‌اند و می‌توانید انواع کلیپ‌های تصویری و شعر کودکانه دخترانه فارسی و انگلیسی را دانلود کنید. شعر و ترانه کودکانه انگلیسی چرخ‌های اتوبوس میچرخه و انواع شعر و ترانه کودکانه فارسی دویدم و دویدم به یه پلنگ رسیدم، ای زنبور طلایی تعدادی از آهنگ‌های شآد کودکانه‌ای هستند که طرفدار زیادی بین بچه‌ها دارند. این روزها دانلود ترانه های شاد کودکانه تصویری فارسی در شبکه‌های مختلف قابل انجام است و می‌توانید ترانه های کودکانه فارسی mp3 را هم برای بچه‌ها دانلود کنید.


لالایی کودکانه

حالا که روشنی روز رفته و وقت خواب رسیده، یک آوای مادرانه است که می‌تواند در اوج مهربانی و نرمی، با قدرت تمام از کودک خود در برابر تیرگی‌ها محافظت کند، ماه و ستاره‌ها را فرابخواند و شب را مهتابی و پرنور کند. با گنجشک لالا، همه‌ی موجودات را آرام کند تا فرزندش خواب آسوده‌ای داشته باشد. به وقت سرخوشی یک لالایی کودکانه شاد بخواند و به وقت بی‌قراری به کودکی خود پناه ببرد و یک متن لالایی کودکانه قدیمی یا مذهبی بخواند. لالایی زیباترین تجلی از خلوت مادر و کودک است؛ نوایی اسرارآمیز و جادویی که شب تاریک را روشن می‌کند و نوید رسیدن یک فردای روشن و زیبا را می‌دهد.


کتاب راهنمای بارداری

دوران بارداری معجونی از امید، رویا، درد و نگرانی است، دورانی که با افزایش دانش و آگاهی می‌توان تلخی‌های آن را به شیرینی لبخند یک نوزاد کوچک و زیبا پشت سر گذاشت. برای داشتن بارداري سالم، هفته‌ای چند بار تمرینات ورزشی و همچنین داشتن تغذیه‌ی مناسب نقش زیادی در سلامت مادران باردار دارد. در این میان پدران هم نقش چشم‌گیری دارند؛ حمایت روانی و عاطفی تنها بخشی از کاری است که یک پدر باید انجام دهد. پدران هم باید پابه‌پای مادران از روند بارداری و زایمان، دردها، حساسیت‌ها و سایر مسائل آگاه باشند. دانلود کتاب راهنمای بارداری سالم و کتاب تغذیه دوران بارداری ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای داشتن دوران بارداری سالم و به‌یادماندنی است. گزیده‌ی بهترین کتاب بارداری را می‌توانید از اپلیکیشن یا وب‌سایت فیدیبو دانلود کنید.

seperator
کتاب تربیتی کودک

داشتن فرزندی سالم چیزی فرای تغذیه‌ی مناسب و رفاه در زندگی است. زمانی می‌توانید پدر و مادری موفق باشید که فرزندی خوش‌رفتار و خوش‌فکر داشته باشید. تربیت کودک را باید از همان زمان بارداری شروع کنید. تصور این که کودک متوجه جریانات یا پدیده‌های اطراف خود نیست، را کنار بگذارید. در تربیت کودک، گام اول را شما باید بردارید. در تربیت فرزندان جسارت داشته باشید. به‌عنوان یک پدر و مادر بهتر از هر کسی می‌دانید که چیزی جز شادی، سلامت و موفقیت برای کودک‌تان نمی‌خواهید. نگران نباشید؛ کمی سخت‌گیری و اجرای چند قاعده‌ی جدید نه تنها آسیبی به فرزندتان وارد نمی‌کند، بلکه پس از مدتی می‌توانید نتایج شگفت‌انگیز روش‌های جدید تربیتی را ببینید و کودکی خوش‌رفتار و بانشاط داشته باشید.

معرفی چند کتاب خوب برای تربیت کودکان

اگر فکر می‌کنید به‌تنهایی از پس تمام جوانب تربیت فرزند خود برنمی‌آیید، به متخصصان اعتماد کنید. «تربیت بدون فریاد» اثر هال ادوارد رانکل، کتاب «راهنمای کامل تربیت کودک» و «كليدهاي رفتار کودک حرف‌شنو» اثر «اليزابت پنتلي» از بهترین نمونه کتاب های تربیت کودک است. در میان انتشارات مختلفی که در زمینه‌ی کتاب نشر انواع راهنمای کامل تربیت کودک فعالیت می‌کنند، انتشارات صابرین و همچنین نوین کتاب گویا با نشر کتاب‌های چاپی و صوتی از بهترین‌ها هستند.


کتاب آموزشی کودک

مهارت‌های زیادی وجود دارند که کودکان باید در سن پایین یاد بگیرند. مهارت‌هایی مانند دستشویی رفتن و آموزش مسائل جنسی اولیه چیزهایی هستند که بچه‌ها باید پیش از رفتن به مهد کودک آموزش بینند. کتاب‌های نقاشی کودکانه هم برای آشنایی کودکان با رنگ‌ها و آغاز به دست گرفتن مداد مناسب هستند. به کمک کتاب‌های آموزشی کودک که به‌خوبی تصویرسازی شده‌اند می‌توانید آموزش زبان انگلیسی را برای کودکان دو تا سه ساله شروع کنید و در مهدکودک‌ها هم مهارت‌های اولیه کامپیوتر به کمک انواع فیلم و کتاب آموزشی به بچه‌ها یاد داده می‌شود. خرید اینترنتی انواع کتاب آموزشی کودک از فیدیبو ممکن است و برای خرید انواع کتاب داستان برای کودکان زیر 2 سال هم می‌توانید به فیدیبو مراجعه کنید. شاپرک هم پکیج‌هایی برای آموزش کودکان عرضه کرده است که می‌توانید متناسب با سن کودکانتان آن‌ها را تهیه کرده و تأثیر شگفت انگیزش را در مهارت‌های فردی و اجتماعی بچه‌ها ببینید.


کتاب پدر و کودک

نقش پدر مادر در تربیت فرزند غیر قابل انگار است. همه‌ی ما می‌دانیم رابطه‌ی پدر و کودک نقش مهمی در رشد و شکل‌گیری شخصیت کودکان و نوجوانان، چه دختر و چه پسر دارد. بنابراین یکی از اولین کارهایی که یک مرد پس از پدرشدن باید انجام دهد این است که سعی کند رفتار با کودک را یاد بگیرد. خواندن انواع کتاب پدر و کودک و گوش دادن به سخنرانی‌ها و کتاب‌های در این زمینه یکی از راه‌های آموختن این مبانی استکتاب‌ نقش پدر در تربیت فرزند اثر اسپنسر جانسون و کتاب نقش پدر در مراقبت و تربیت کودک نوشته‌ی ویلیام سیزر از جمله کتابهایی هستند که مطالعه آن‌ها می‌تواند برای پدران کمک کننده باشد.


کتاب تربیت جنسی کودک

کودک‌تان به سن 4 یا 5 سالگی رسیده و در مرحله‌ی شناخت بدن و اندام‌های خود است؛ پس باید خود را برای پاسخ دادن به سوالات غیرمنتظره‌ی آن‌ها آماده کنید. درست است که سوالات آن‌ها معصومانه و از سر کنجکاوی است، اما شما نباید به این سوالات سرسری پاسخ دهید، داستان سر هم کنید یا با جواب‌های حاشیه‌ای آن‌ها را بیشتر سردرگم کنید. کودکان باهوش‌تر از چیزی هستند که آدم‌بزرگ‌ها تصور می‌کنند، پس با آن‌ها صادقانه و مستقیم صحبت کنید. البته پاسخ به سوالات جنسیتی کودکان همیشه آسان نیست، پس بهتر است اصول آن را بدانید. انواع کتاب آموزش جنسیت به کودکان، تربیت جنسیتی فرزندان و کتاب تربیت جنسیتی فرزندان در اسلام از کتاب‌های آموزنده و مفیدی هستند که می‌توانید آن‌ها را به‌راحتی و در کمترین زمان ممکن در فیدیبو خریداری و دانلود کنید.


کتاب تربیتی کودک بر اساس تفکیک سن

تربیت کودکان زمانی پیچیده‌تر از همیشه می‌شود که با گذر زمان وارد دوره‌های جدیدی از زندگی خود می‌شوند. دوران نوزادی شاید شیرین‌ترین و خاطره‌انگیزترین دوره از زندگی فرزندتان باشد، اما همین که وارد دوره‌ی خردسالی، کودکی و نوجوانی شود با چالش‌های جدیدی روبه‌رو می‌شوید. قطعا رفتاری که با کودک در دوران 6 ماهگی یا 3 سالگی دارید، در مواجهه با یک نوجوان 12 یا 13 ساله چندان کارآمد نخواهد بود. پس باید با هوشیاری عمل کنید و برای استقبال از تجربیات جدید در تربیت فرزندان آماده باشید. ممکن است در این مسیر گاهی سردرگم شوید یا به در بسته بخوردید، اما جای نگرانی نیست. تمام والدین این روزها را پشت سر گذاشته‌اند و شما تنها نیستید. پس بهتر است برای هر دوره از راهنمایی متخصصان استفاده کنید تا بتوانید جدیدترین روش‌های تربیتی فرزندان در دوره‌های سنی مختلف را بشناسید و آن‌ها را به کار بگیرید.


کتاب مادر و کودک

شرکت در کارگاه‌های آموزشی مختلف و مشاوره با متخصصان کمک زیادی به این مساله می‌کند. اما ساده‌ترین و کاربردی‌ترین روش استفاده از کتاب‌های آموزشی در این زمینه است. فیدیبو مجموعه‌ای برگزیده از بهترین کتاب برای تربیت فرزند را گردآوری کرده است. این کتاب‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو قابل خریداری و دانلود است.


کتاب تغذیه و سلامت کودک

تغذیه سالم مادران در دوران بارداری و پس از آن تغذیه کودکان در سال‌های مختلف زندگی برای داشتن کودکی سالم و با نشاط بسیار مهم است. باید بدانید بهترین غذای کمکی برای شیرخوران چه غذایی است، چه مقدار میوه باید در تغذیه دانش آموزآن گنجانده شود و نوجوانان به چه غذاهایی برای رشد بهتر نیاز دارند و بهتر است چقدر ورزش کنند. هرساله مقاله‌ها و پوسترهای مختلفی در این باره نوشته می‌شود و این نوع اطلاعات را می‌توانید در متن کتاب‌های تغذیه‌ی معتبر پیدا کنید. نمی‌توانیم بگوییم بهترین کتاب تغذیه کودک چه کتابی است اما کتاب تغذیه نوزاد دکتر مرندی، کتاب تغذیه کودک در سلامت و بیماری اثر رویا کلیشادی و تغذیه شیرخواران از 6 تا 12 ماهگی (تغذیه تکمیلی) کتاب‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

ناشران کتاب کودک

چاپ کتاب کودک و پخش کتاب کودک و نوجوان یکی از حوزه‌های بسیار پراهمیت چاپ و نشر کشور است. ناشران تخصصی کودک و نوجوان تلاش می‌کنند بهترین داستان‌ها و رمان‌های کودکانه‌ی سراسر جهان در ایران ترجمه شود و از طریق کتابفروشی‌ها در اختیار کودکان ایرانی قرار بگیرد، از طرف دیگر بهترین آثار نویسندگان و شاعران ایرانی هم با کیفیت و قیمت مناسب منتشر شود. صحبت‌کردن درباره بهترین انتشارات کودک و نوجوان در ایران سخت است اما انتشارات کانون پرورش فکری کودکان، کتاب بنفشه، بخش کودک انتشارات قدیانی و ناشرانی مانند انتشارات پرتقال و انتشارات هدهد ناشرانی هستند که در فهرست بهترین ناشران کودک قرار دارند. بخش کودک انتشارات فاطمی و هوپا هم از جمله ناشران خوب کودک و نوجوان هستند. ناشران کودک در نمایشگاه کتاب هم حضور پررنگی دارند و غرفه‌هایشان پاتوق بچه‌هاست. اهمیت حوزه‌ی چاپ و نشر باعث برگزاری همایش چالشهای امروز کتاب کودک و نوجوان در سال‌های گذشته شده است.


بهترین کتاب ها درباره مادر و کودک

انتظار رسیدن یک تازه‌وارد کوچک و شیرین همیشه حال‌وهوای تازه‌ای به یک خانواده می‌دهد. دنیایی از آرزوها، امیدها و رویاها حالا در یک نوزاد کوچک تجلی پیدا کرده، قهرمان کوچکی که می‌تواند امیدبخش والدین و اطرافیان خود باشد. در تکاپوی تهیه‌ی انواع سیسمونی و تجهیزات اتاق مادر و کودک، کتاب‌خانه‌ی کودک را فراموش نکنید؛ یک گوشه‌ی دنج و امن پر از کتاب‌های رنگارنگ با نقاشی‌های جذاب برای مادر و کودک. از همان زمان بارداری کودک را با دنیای کتاب آشنا کنید و برای‌اش کتاب بخوانید. خواندن لالایی، قصه‌ و افسانه‌ همه می‌تواند نقش زیادی در پیوند کودک با کتاب داشته باشد. در این میان نقش مادران پررنگ‌تر است: صدای آشنا و پرمهری که چند ماه با نوزاد حرف زده، برای‌اش شعر خوانده و از دنیای این بیرون برای‌اش یک تصویر زیبا و ملموس ساخته است. در انتخاب کتاب برای نوزاد سخاوتمند باشید و روحیات و علایق خود را هم در نظر بگیرید. قطعا نوزاد شما چندان نظر خاصی برای انتخاب کتاب مورد علاقه‌ی خود نخواهد داشت. نگران نباشید، خیلی زود با یک لیست بلندبالا از کتاب‌های مورد علاقه‌اش روبه‌رو می‌شوید، کتاب‌هایی که حالا باید نظارت بیشتری روی محتوای آن‌ها داشته باشید. روی کتاب‌هایی تمرکز کنید که نکات آموزشی را در قالب داستان‌ها و تصاویر جذاب بیان می‌کنند. برای آموزش و یادگیری نکات تربیتی و نگهداری از فرزند، همیشه کتاب‌هایی را انتخاب کنید که اثر نویسنده یا مترجمی حرفه‌ای و متخصص در این زمینه هستند. فراموش نکنید که برای اطمینان از کیفیت و آموزه‌های درست کتاب‌هایی درباره‌ی مادر و کودک، همیشه نویسندگان و انتشارات معتبر را انتخاب کنید.

کتاب داستان کودک

وقت یک ماجراجویی تازه رسیده است! یک کتاب قصه پر از قهرمان‌های زمینی یا پریان افسانه‌ای بردارید و کودک خود را در سفری به سرزمین‌های ناشناخته همراهی کنید. از خیال‌پردازی هراس نداشته باشید، بگذارید ذهن کنجکاو کودک‌تان آزادانه و بی‌پروا به همه جا سرک بکشد، به نبرد با نیروهای اهریمنی برود، به دریاهای دوردست سفر کند و فرماندهی یک عملیات سری را بر عهده بگیرد. البته همه چیز همیشه انقدر پیچیده و پرهیجان نیست؛ گاهی یک داستان چند صفحه‌ای با ماجرایی ملموس و طبیعی هم می‌تواند قهرمان درون کودک‌تان را بیدار کند. از تصاویر درون کتاب الهام بگیرید و قدرت تخیل خود را به کار بگیرید. فراموش نکنید که شما هم باید از خواندن کتاب لذت ببرید و لحظاتی به‌یادماندنی با فرزند خود داشته باشید.

کتاب صوتی کودک

زمان آن رسیده که روایت داستان را به یک راوی خوش‌خوان بسپارید، کسی که داستان را به خوبی و با جذابیت برای کودک‌تان نقل می‌کند. با یک کتاب صوتی می‌توانید به سادگی به کارهای شخصی خود برسید، در حالی که می‌دانید فرزندتان به آرامی در گوشه‌ای از خانه سرگرم شنیدن داستان مورد علاقه‌اش است. کتاب‌های صوتی کودکان اغلب موسیقی جذاب و خوانشی روان و آرام دارند. کتاب‌هایی با شعر و آواز محبوبیت زیادی برای کودکان خواهد داشت. ضمن این که در کنار کتاب‌های روایی، داستان‌هایی با نقش‌آفرینی و فضای نمایشی هم می‌تواند به‌سادگی کودکان را مجذوب خود کند.

کتاب راهنمای بارداری

از کتاب‌های راهنما در دوران بارداری غافل نشوید؛ این کتاب‌ها می‌توانند مانند یک مشاور مطمئن و دانا به تمام سوالات و دغدغه‌های شما پاسخ دهند. داشتن یکی دو تا کتاب راهنمای بارداری در کتاب‌خانه‌، به معنای گنجینه‌ای از تمام نکاتی است که در دوران بارداری باید آن‌ها را بدانید تا بتوانید سختی‌های این دوران را به شیرینی یک انتظار چند ماهه پشت سر بگذارید. در این نوع کتاب‌ها می‌توانید با نکات کاربردی و ضروری در زمینه‌ی تغذیه و ورزش در دوران بارداری آشنا شوید. همچنین در این آثار به اهمیت آرامش روانی و بهداشت مادر و همچنین تاثیر آن در داشتن نوزادی سالم و خوش‌‌رفتار پی می‌برید. دانستن این نکات و به‌کارگیری آن‌ها نقش زیادی در داشتن یک دوران بارداری بانشاط و سالم دارد. خرید کتاب مادر یک دقیقه ای و انواع کتاب پرستاری مادر و نوزاد می‌تواند در این زمینه بسیار مفید و کاربردی باشد.

کتاب تربیتی کودک

داشتن فرزند، تنها به در آغوش گرفتن و بازی کردن با آن‌ها ختم نمی‌شود. فرزند پروري کاری بسیار پیچیده و پر از مسئولیت است. باید جزییات زیادی را در تربیت کودک خود در نظر داشته باشید؛ جزییاتی که شاید از وجود خیلی از آن‌ها بی‌خبر باشید. پس ساده از کنار تربیت فرزندان نگذرید، امنیت مالی و معنوی تنها بخشی از وظیفه‌ی شما به عنوان یک پدر یا مادر است. حتی اگر تجربه‌ی کافی در زمینه‌ی تربیت کودک دارید، کتاب‌های تربیتی کودک را نادیده نگیرید. علوم تربیتی و روش‌های پرورش کودکان لحظه به لحظه در حال تغییر است، پس باید بتوانید پابه‌پای این تغییرات پیش بروید تا بتوانید تجربه‌ای دلنشین از تربیت و پرورش فرزند خود داشته باشید. فراموش نکنید که آن‌چه فرزندان در دوران کودکی می‌آموزند، گنجینه‌ای است که بر اساس آن می‌توانند فردای خود را شکل دهند. پس تا جای ممکن مانند یک دوست و همراه در کنار آن‌ها باشید تا فرزندانی سالم و موفق داشته باشید. در این زمینه انواع کتاب رفتار با کودک را انتخاب کنید. همچنین کتاب روانشناسی کودک و نوجوان را هم همیشه در نظر داشته باشید.

کتاب تغذیه و سلامت کودک

فرزند سالم و بانشاط، از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین است. اگر دانش کافی در این زمینه ندارید، جای نگرانی نیست؛ می‌توانید به‌سادگی از توصیه‌های متخصصان تغذیه‌ی کودک در کتاب‌های تغذیه و سلامت کودک استفاده کنید. در کنار تغذیه، ورزش هم نقش مهمی در سلامتی کودک دارد. پس سعی کنید با کسب دانش کافی در زمینه‌ی تغذیه و ورزش، کودکی با نشاط، سرزنده و سالم پرورش دهید. به خاطر داشته باشید که سلامت جسمی کودکان نقش زیادی در سلامت فکری و روحی آن‌ها خواهد داشت. پس از نقش تغذیه در داشتن فرزندی سالم و بانشاط، به‌ویژه در دوران رشد، غافل نشوید. انواع کتاب روانشناسی بازی کودک و همچنین کتاب‌های تغذیه و رشد کودک و نوجوان را حتما در نظر داشته باشید.

ناشران کتاب کودک

کودکان امروز، همان جوانان فردا هستند؛ کسانی که می‌توانند نویدبخش جامعه‌ای زیبا و سالم باشند. نشر کتاب کودک در ایران امروز اهدافی فرای سرگرمی و یادگیری الفبا دارد؛ محتوای کتاب‌های کودک بیشتر به سمت آموزش مهارت‌های زندگی و پرورش اخلاق و انسانیت پیش می‌رود. در میان انتشارات زیادی که در زمینه‌ی تالیف، ترجمه و نشر کتاب کودک در ایران فعالیت می‌کنند، انتشارات قطره، افق، چشمه، با فرزندان، شادن پژواک، چکه، صابرین، پرتقال، ماهی، آوانامه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و... از بهترین‌ها هستند. این نشریات رسالت خود را در جامعه به‌خوبی درک کرده‌اند و دغدغه‌هایی فراتر از فروش و تیراژ بالا دارند. انتخاب نویسنده، مترجم و تصویرگر در این نشریات اهمیت زیادی دارد. کتاب‌های چاپی و صوتی در این نشریات از میان برترین آثار انتخاب شده‌اند، اما این شما هستید که باید با توجه به اهداف پرورشی خود و سلیقه‌ی کودک‌تان از میان هزاران کتاب، مناسب‌ترین و آموزنده‌ترین آثار را انتخاب کنید. مجموعه‌ی گزیده‌ای از کتاب‌های مختلف این نشرها را می‌توانید در اپلیکیشن و یا وب‌سایت فیدیبو به آسانی خریداری کنید و لذت خواندن یا شنیدن یک کتاب جذاب را به خود و فرزند خود هدیه دهید.
دانلود اپلیکیشنinstagramtwittertelegram