فیدیبو نماینده قانونی نشر افق و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب ماتیلدا

کتاب ماتیلدا

نسخه الکترونیک کتاب ماتیلدا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب ماتیلدا

نکته‌ی خنده‌داری که در مورد پدر و مادرها وجود دارد این است که، حتی اگر فرزندشان چِندش‌آورترین موجود عالم هم باشد، باز گمان می‌کنند تحفه‌ای بی‌همتاست! بعضی از آن‌ها، از این‌هم فراتر می‌روند و عشق به فرزند، چنان کورشان می‌کند که خیال می‌کنند رگه‌هایی از نبوغ در فرزندشان هست! البته تا این‌جای کار، زیاد اشکال ندارد. چون، به‌هرحال تا بوده، چنین بوده! امّا...، اَمان از وقتی‌که درباره‌ی هوشِ سرشارِ بچّه‌های نفرت‌انگیزشان برای ما سخن‌پراکنی می‌کنند! آن‌وقت است که فریادمان به آسمان بلند می‌شود: «یک لگن بیاورید! حال‌مان دارد به‌هم می‌خورَد!»

ادامه...
  • ناشر نشر افق
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 9.2 مگابایت
  • تعداد صفحات ۳۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب ماتیلدا

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

معرفی شخصیت های داستان

ماتیلدامایکلخانم هانی


خانم و آقای ورم وود


۱. عاشقِ کتاب

نکته ی خنده داری که در مورد پدر و مادرها وجود دارد این است که، حتی اگر فرزندشان چِندش آورترین موجود عالم هم باشد، باز گمان می کنند تحفه ای بی همتاست!
بعضی از آن ها، از این هم فراتر می روند و عشق به فرزند، چنان کورشان می کند که خیال می کنند رگه هایی از نبوغ در فرزندشان هست!
البته تا این جای کار، زیاد اشکال ندارد. چون، به هرحال تا بوده، چنین بوده! امّا...، اَمان از وقتی که درباره ی هوشِ سرشارِ بچّه های نفرت انگیزشان برای ما سخن پراکنی می کنند! آن وقت است که فریادمان به آسمان بلند می شود: «یک لگن بیاورید! حال مان دارد به هم می خورَد!»
معلم های مدرسه که ناچارند چنین مزخرفاتی را از پدر و مادرهای از خودراضی تحویل بگیرند، واقعاً خیلی عذاب می کشند. ولی معمولاً موقع نوشتن کارنامه، تلافی اش را درمی آورند!اگر من معلم بودم، برای این والدینِ شیفته، چیزهایی سَر هَم می کردم که حسابی بچزند! مثلاً می نوشتم: «پسر شما، ماکسیمیلیان، جداً افتضاح است! خدا کند یک کسب و کار خانوادگی داشته باشید که بتوانید بعد از ترک تحصیل، آن جا بچپانیدش! وگرنه محال است جای دیگر کاری گیرش بیاید!» یا اگر موقع نوشتن کارنامه، احساسات شاعرانه ام گُل می کرد، شاید می نوشتم: «حقیقت شگفت آوری است که اندام شنوایی ملخ ها در دو سوی شکم شان است! امّا دختر شما، وَنِسا، با توجه به آموخته هایش در این ثلث، گمانم اصلاً اندام شنوایی ندارد!»
حتی ممکن بود کند و کاوِ عمیق تری در تاریخ طبیعی کنم و بگویم: «زنجره ها شش سال از عمرشان را به صورت کرمِ حشره در زیر خاک می گذرانند و تنها شش روز از عمرشان را به صورتِ موجودی آزاد، در هوا و آفتاب سپری می کنند. پسر شما، ویلفرد، شش سال از عمرش را به صورتِ کرمِ حشره در مدرسه تلف کرده است و ما هنوز منتظریم که ایشان از توی پیله دربیایند!» یک دختر کوچولوی موذی و آب زیر کاه، ممکن است چنان خونم را به جوش بیاورد که بگویم: «فیونا از زیباییِ خاصِّ کوه یخ برخوردار است؛ مُنتهی برخلافِ کوه یخ، هرچه هست فقط سطح است و اصلاً عمق ندارد!»

نظرات کاربران درباره کتاب ماتیلدا

تاحالا به والدین "فرزند پرست" دقت کردین؟کسایى که حتى اگه بچشون به معناى واقعى کند ذهن باشه یه جورى ازش تعریف میکنن که درجا فک میکنى پروفسور سمیعى یا مریم میرزا خانىِ بعدى،بچه ى اینه.اما به نقطه ى مقابلش تاحالا فک کردین؟بچه هاى فوق العاده باهوش و با استعدادى که به خاطر حماقت و نادانى پدر مادر و به طور کلى جامعشون سرکوب میشن و به شکوفایى نمیرسن. ماتیلدا یکى از هموناس؛نابغه اى ٥ ساله که گیر یه پدر مادر احمق افتاده.مادرى که میگه دخترو چه به کتاب و سواد؟دختر که نباید باهوش باشه،فقط باید دنبال "رنگ و لعاب" و خوشگل کردن خودش باشه تا بتونه یه شوهر ثروتمند تور کنه.پدرى که موفقیت رو تو برداشتن کلاه مردم میبینه و پشیزى واسه نبوغ و هوش ارزش قائل نیست و مدام دخترشو مورد تمسخر قرار میده و با الفاظ بد خطابش میکنه. حقیقتش من کتابو خیلى به بچه ها پیشنهادش نمیکنم.چونکه بچه هاى کوچیک تو این کتاب مدام مورد آزار و اذیت قرار میگیرن.اون هم توسط شخصیت هولناکى به نام خانم ترانچبول-مدیر مدرسه- که زنى غول پیکر و فوق العاده وحشى و نادونه و از اذیت بچه ها لذت میبره.جایى از داستان،دخترى رو از موهاش بلند میکنه و به حالت ورزشکاران پرتاب دیسک-که از قضا خودش هم سابقه چنین ورزشى رو در کارنامش داره-،دستش رو میچرخونه و اونو از مدرسه به بیرون پرت میکنه!در جاى دیگه،یک سینى رو تو سر یه بچه ى ده ساله خورد میکنه.یا وقتى میبینه که بچه ى خودش خوب خودشو تو حموم نشُسته،کَلّشو میگیره و تو آب فرو میکنه و نگه میداره!ازینا بگذریم،مسئله ى ناراحت کننده ى بعدى،رابطه ى ماتیلدا با والدینشه!والدینى که از وجود همچین دخترى تو خونشون بیزارن و میخوان سر به تنش نباشه. از ایده ى داستانى خوبش که بگذریم،به نظرم شخصیت پردازى ها هم فوق العاده خوب بودن.خانم ترانچبول به قدرى ترسناک و خود ماتیلدا به قدرى دوست داشتنیه که حضور هر کدومشون تو صحنه،احساسات آدم رو تغییر میده. درکل خیلى خوب بود. فیلمى هم از روى این کتاب ساخته شده که دیدنش بعد از کتاب، خالى از لطف نیست.
در 10 ماه پیش توسط soheil
بهترین رمانی که دوران کودکی خوندم و هنوز هم در ذهنم خاطراتش مرور میشه
در 2 سال پیش توسط باران خورشیدی
عالی عالی عالی واقعا دلم میخواست بازم بخونمش
در 2 سال پیش توسط negin nazari
واقعا عالی و جذاب بود من خیلی دنبالش گشتم تا پیداش کردم و خوندمش:) داستان های اقای رولد دال بی نظیرن
در 1 سال پیش توسط unknown
نوشته های رولد دال برای بچه ها فوق العادن البته که برای من بعد از گذشت ۲۰ سال از خوندن اینا, هنوز جذابیتشو از دست نداده
در 10 ماه پیش توسط س عابدینی
کتاب فوق العاده‌ای بود. من که خیلی دوست دارمش
در 1 سال پیش توسط محمد خ
من این کتاب رو چندین بار خوندم و خودم هم دارم هیچ وقت از خوندنش سیر نمیشم شما هم مطمئن باشین
در 10 ماه پیش توسط Yav...dud
کتاب جالبیه😍
در 10 ماه پیش توسط laya hatami
چرا انقدر گرونه قیمتش؟؟؟
در 10 ماه پیش توسط par...i20
عالی👌👌👌👌
در 11 ماه پیش توسط وحید شفیعی