0
مریم پاک‌ذات

معرفی کتاب‌های مریم پاک‌ذات

راوی

مریم پاک ذات، یکی از گویندگان برجسته و محبوب رادیو و تلویزیون ایرانی است که به دلیل استعداد صداپیشگی و شیواگویی صدای خود، همچنین توانایی در اجرای برنامه‌های تلویزیونی مختلف، از جمله شخصیت‌های معتبر و مورد احترام در حوزه رسانه‌های ایران شناخته می‌شود. علاقه زیاد مریم پاک ذات به هنر و رسانه‌ها باعث شد که به دنبال رویاهایش در حوزه گفتگو و خبرخوانی باشد.

پیشرفت‌های اولیه مریم پاک ذات در عرصه صداپیشگی، در رادیو آغاز شد. صدای شیوا و دلنشین او در این حوزه، به زودی شناخته شد و او به عنوان یکی از صداهای برجسته رادیویی ایران معرفی شد. پس از مدتی، وی به عنوان گوینده تلویزیون نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرد و موفقیت‌های بزرگی را در این زمینه نیز به دست آورد.

با مهارت و استعداد خاص خود در برقراری ارتباط با مخاطبان و مهارت در انتقال اخبار و موضوعات مختلف، مریم پاک ذات توانسته‌ است بینندگان و شنوندگان زیادی را به خود جذب کند.

مریم پاک ذات با ماندن در مسیر حرفه‌ای خود و برقراری ارتباط مستمر با مخاطبان، همچنان به عنوان یکی از گویندگان و مجری‌های برجسته ایران در حوزه رسانه‌ها شناخته می‌شود. او با تلاش‌ها و همت خود در جذب مخاطبان و خلق صدای خود در دنیای رسانه‌ها، نقش مهمی در انتقال اخبار و مطالب مفید به جامعه ایفا می‌کند.

از مهمترین آثار مریم پاک ذات در زمینه گویندگی کتاب‌های صوتی به این موارد می‌‎توان اشاره کرد:

کتاب صوتی مترجم دردها، کتاب صوتی تلماسه، کتاب صوتی قورباغه‌ات را ببوس، کتاب صوتی نمی‌گذارم کسی اعصابم را به هم بریزد، کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند، کتاب صوتی مرگ فروشنده، کتاب صوتی زبان گل‌ها، کتاب صوتی زندگی دوم، کتاب صوتی اسب رقصان، کتاب صوتی دوست داشتم کسی جایی منتظرم، کتاب صوتی میوه خارجی، کتاب صوتی دختری با گوشواره مروارید.


معرفی کتاب‌های صوتی مریم پاک ذات


- کتاب صوتی جایی که خرچنگ‌ها آواز می‌خوانند: دیلیا اوئینز، نویسنده و جانورشناس آمریکایی این کتاب را به قلم خود نوشته است و گویندگی آن را مریم پاک ذات با صدای گرم و دلنشین خود انجام داده است. این کتاب داستان دختری به نام کیا است که از کودکی خانواده‌اش او را رها کرده‌اند و در دل طبیعت می‌کند و در جریان یک ماجرای جنایی مضنون به قتل می‌شود.

- کتاب صوتی اسب رقصان: کتاب اسب رقصان از جمله کتاب‌های معروف و پر فروش جوجو مویز (Jojo Moyes) است. داستان این کتاب حول دختری 14 ساله به نام سارا می‌چرخد که درگیر عشق‌های زندگی‌‌اش، یعنی اسبش به نام «بو» و پدربزرگ نابغه‌اش به نام «هنری» می‌شود.

- کتاب صوتی میوه خارجی: رمان میوه خارجی نیز به قلم جوجو مویز نوشته شده و نسخه صوتی این کتاب با صدای دلنشین مریم پاک ذات در اختیار علاقمندان به رمان‌های عاشقانه قرار گرفته است. این رمان عاشقانه که یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است روایتی از چند داستان متفاوت است که زندگی زنانی را بازگو می‌کند که با شکست، عشق و تنهایی روزگار خود را سپری کردند.

- کتاب صوتی زندگی دوم: اس .جی. واتسون کتاب زندگی دوم را در سی‌و‌دو فصل نوشته و داستان این اثر به بخش تاریک ذهن برمی‌گردد؛ ‌جایی که خاستگاه آن ضمیر ناخودآگاه هر فرد است. ماجرا از زندگی زنی شروع می‌شود که عاشقانه شوهر و فرزندش را دوست دارد، اما وقوع قتلی مرموز در زندگی او، اوضاع را تغییر داده و همه چیز را دگرگون می‌کند.

- کتاب صوتی زبان گل‌ها: کتاب زبان گل‌ها نوشته ونسا ديفن باخ نویسنده آمریکایی است که نسخه صوتی آن با صدای مریم پاک ذات منتشر شده است. این کتاب داستان زندگی دختری بی‌سرپرست به نام ویکتوریا جونز را روایت می‌کند که زندگی‌اش از همان دوران کودکی به گل‌ها پیوند خورده و همین گل‌ها هستند که در نهایت سرنوشت او را رقم می‌زنند.