0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آشنایی با کانت
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب آشنایی با کانت

نویسنده:
پل استراترن
درباره آشنایی با کانت

کتاب آشنایی با کانت نوشته پل استراترن، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی، یکی از بهترین کتاب‌های معرفی‌شده‌ی آثار و زندگی ایمانوئل کانت، یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان تاریخ است.

کتاب آشنایی با کانت در ۱۴ فصل نوشته شده است. در فصل‌های نخست، زندگی کانت از تولد تا مرگ به‌طور خلاصه و مختصر شرح داده می‌شود. سپس به‌طور مفصل‌تر به آثار کانت پرداخته می‌شود. در هر فصل یک اثر از کانت به‌طور ویژه بررسی می‌شود و مفاهیم و مضامین آن تحلیل می‌شود. کتاب آشنایی با کانت به‌طور کلی به سه بخش تقسیم می‌شود:

بخش اول: زندگی کانت

بخش دوم: آثار فلسفی کانت

بخش سوم: تاثیر کانت بر فلسفه

در بخش اول به‌طور خلاصه و مختصر به زندگی کانت از تولد تا مرگ پرداخته می‌شود. استراترن در این بخش به‌طور ویژه به دوران کودکی و نوجوانی کانت، تحصیلات او، شغل او در دانشگاه و روابط عاشقانه‌ی او می‌پردازد.

در بخش دوم، به‌طور مفصل‌تر به آثار فلسفی کانت پرداخته می‌شود. استراترن در این بخش به بررسی آثاری مانند نقد عقل محض، نقد عقل عملی، نقد قوه قضاوت، مقدمه‌ای بر تاریخ فلسفه، دین در قلمرو عقل محض و رساله در باب مابعدالطبیعه اخلاق می‌پردازد.

در بخش سوم، به تاثیر کانت بر فلسفه پرداخته می‌شود. استراترن در این بخش به بررسی تأثیر کانت بر فیلسوفان پس از خود، مانند هگل، مارکس، نیچه و هایدگر می‌پردازد.

کتاب آشنایی با کانت به‌دلیل ویژگی‌های زیر، یکی از بهترین کتاب‌های معرفی‌شده‌ی آثار و زندگی کانت است:

●     نویسنده‌ی کتاب، پل استراترن، نویسنده و فیلسوف بریتانیایی است که به‌خوبی با آثار و زندگی کانت آشناست.

●     کتاب به‌طور خلاصه و مختصر و در عین حال جامع، به زندگی و آثار کانت پرداخته است.

●     کتاب به‌طور روان و قابل‌فهم نوشته شده است.

برای خواندن کتاب‌های زندگی‎نامه و سفرنامه به فیدیبو سر بزنید.

آشنایی با پل استراترن نویسنده کتاب

پل استراترن نویسنده و پژوهشگر بریتانیایی است که در زمینه‌های تاریخ، فلسفه، علم و فناوری آثاری نوشته است. او در سال ۱۹۴۰ در لندن متولد شد و در کالج ترینیتی در دانشگاه کمبریج تحصیل کرد.

استراترن در سال ۱۹۷۳ به عنوان استاد فلسفه در دانشگاه کینگستون مشغول به کار شد و تا سال ۱۹۹۹ در این دانشگاه تدریس کرد. او پس از بازنشستگی از دانشگاه به نویسندگی تمام‌وقت پرداخت.

استراترن بیش از ۴۰ کتاب نوشته است که از جمله آن‌ها می‌توان به «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با فیثاغورث»، «آشنایی با ماکیاولی»، «آشنایی با لاک»، «آشنایی با تولستوی»، «آشنایی با گالیله»، «آشنایی با انیشتین»، «آشنایی با کافکا» و «آشنایی با هاوکینگ» اشاره کرد.

استراترن در آثار خود از نثری ساده و روان استفاده می‌کند. او تلاش می‌کند تا مفاهیم پیچیده را به‌گونه‌ای توضیح دهد که برای خوانندگان قابل فهم باشد.

چرا باید کتاب آشنایی با کانت را بخوانیم؟

کانت یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان تاریخ است و آثار او تأثیر عمیقی بر فلسفه‌ی غرب گذاشته‌اند.

آثار کانت پر از مفاهیم و مضامین عمیق هستند که خواندن آن‌ها می‌تواند به ما کمک کند تا جهان را از دیدگاه‌های جدیدی ببینیم.

اگر علاقه‌مند به آشنایی با آثار و زندگی ایمانوئل کانت هستید، خواندن کتاب آشنایی با کانت را به شما توصیه می‌کنیم.

کتاب آشنایی با کانت می‌تواند به ما کمک کند تا درک بهتری از جهان مدرن داشته باشیم و دیدگاه‌های خود را درباره‌ی مسائل مهمی مانند عقل، آزادی، عدالت و حقیقت روشن کنیم.

در بخشی از کتاب آشنایی با کانت می‌خوانیم

«در ۱۷۳۷ مادر کانت درگذشت و مراسم تدفینی فقیرانه داشت. کانت در این زمان سیزده سالش بود و می‌گویند که نخستین نشانه‌های بلوغ را در همین دوره تجربه کرد. روان‌شناسان می‌گویند از دست‎دادن مادر محبوبش در دوره‎ی بلوغ جنسی سبب شد که احساس گناه کند و به سرکوب احساسات جنسی خود روی آورد. هم این و هم آنها از بین رفتند. به هر دلیل، از آن پس کانت زندگی را با سرکوب جنسی سپری کرد که این منش ابعاد قهرمانانه‌ای هم یافت.

کانت در هجده سالگی به‌عنوان دانشجوی الهیات در دانشگاه کونیگسبرگ پذیرفته شد. در آغاز کلیسای پارسایان محل به او کمک مالی می‌کرد اما خود نیز با درس دادن به بعضی از همکلاسی‌های تنبل‌اش تأمین معاش می‌کرد. به زودی از الهیات خسته شد و به ریاضیات و فیزیک توجه فراوان نشان داد. به مطالعهٔ آثار نیوتن پرداخت که چشم او را به دنیای علم و پیشرفت‌های بزرگی که در همه‎ی بخش‌های آن از ستاره‌شناسی تا جانورشناسی صورت می‌گرفت، گشود. علمِ مبتنی بر آزمایش را فقط می‌شد در فلسفه‌ای تجربی گنجاند، یعنی فلسفه‌ای که شناخت ما از جهان خارج را بر تجربه استوار می‌سازد. در ۱۷۴۶ کانت بیست‌ودو ساله بود که پدرش درگذشت. کانت و پنج خواهر کوچک‌ترش بی‌پول ماندند. کوچک‌ترین خواهر را خانواده‌ای از پارسایان پذیرفت و خواهرهای بزرگ‌تر به خدمتکاری در خانه‌ها پرداختند. کانت درخواست شغلی در یکی از مدارس محلی کرد که پذیرفته نشد و ناگزیر دانشگاه را بدون اخذ مدرک رها کرد.

کانت در نُه سال بعدی از راه آموزگاری در خانواده‌های ثروتمند در نواحی اطراف گذران می‌کرد. مدتی در خدمت کنت و کنتسِ کیزرلینگ بود (خانواده‌ای اشرافی که بعدها هرمان کیزرلینگِ شبه‌فیلسوف را تحویل داد که ایده‌های شوق‌انگیز اما قلابی‌اش آن‌چنان راحت و آسایشی برای خانم‌بزرگ‌های سرخورده‎ی جامعه پس از جنگ جهانی اول فراهم می‌کرد). کانت هرگاه اندوخته‌ای اضافی داشت بخشی از آن را برای خواهران تنگدست‌اش می‌فرستاد و این عادت را در سراسر زندگی‌اش حفظ کرد. پنج خواهرش در سراسر عمر کانت در کونیگسبرگ (شهری که فقط پنجاه هزار نفر جمعیت داشت) می‌زیستند. با این حال، وی تا بیست‌وپنج سال هیچ‌یک از آنها را ندید. وقتی یکی از خواهرهایش سرانجام به دیدارش رفت، کانت حتی او را نشناخت. وقتی توضیح داده شد که او کیست به خاطر بی‌فرهنگ بودن‌اش از مصاحبت با وی عذر خواست. کانت شاید اهل تکبر نبود، اما شهرت داشت که نمی‌توانست نادان‌ها را تحمل کند. حتی در مورد خانواده‎ی خودش این طور به نظر می‌آمد.»


پیشنهاداتی برای خوانندگان کتاب آشنایی با کانت

اگر از خواندن کتاب آشنایی با کانت لذت بردید، پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن کتاب‌های زیر غافل نشوید:

  1. حقیقت سمیر نوشته یعقوب توکلی
  2. هیچ دوستی بجز کوهستان نوشته بهروز بوچانی
  3. واپسین‎های پیش از تندر اثر کاظم فرهادی


شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
557.۰۰ بایت
تعداد صفحات
64 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۲:۰۸:۰۰
نویسندهپل استراترن
مترجمکاظم فیروزمند
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Strathem, Paul,
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۸
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۵۵۷.۰۰ بایت
۶۴ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3
از 5
براساس رأی 1 مخاطب
5
ستاره
0 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
100 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
3
(1)
19,000
٪30
13,300
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
مجموعه آشنایی با فیلسوفان
شامل 26 عنوان کتاب
آشنایی با کانت
٪30
آشنایی با کانت
پل استراترن
نشر مرکز
3
(1)
19,000
٪30
13,300
تومان