دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
قانون ۵ ثانیه

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی قانون ۵ ثانیه

(خلاصه کتاب)
نویسنده:
مل رابینز
درباره قانون ۵ ثانیه

- خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا:

جهان حاضر و سبک‌های زندگی امروزی، فرصت کتاب‌خوانی بسیاری از افراد را محدود کرده. اما عشق به کتاب‌ها و احساس نیاز به مطالعه، چیزی نیست که مشغله‌های زیاد و فراغت‌های کم بتوانند از ذهن و دل ما پاک کنند. تعداد کتاب‌هایی که باید بخوانیم یا دوست داریم آن‌ها را مطالعه کنیم، آن‌قدر زیاد است که می‌توان گفت یک زندگی مجزا مختص خواندن و گوش کردن می‌طلبد. یکی از راه‌حل‌های گریز از این شرایط و ماندن روی ریل مطالعه، کتاب‌های خلاصه است. خواندن یا شنیدن این‌دست کتاب‌ها چند فایده دارد. اول آن‌که زمان کمی از ما می‌گیرد و حتی می‌شود برخی از زمان‌های مُرده را با آن‌ها مفید گذراند. دوم این‌که در خلاصه‌ کردن کتاب‌ها کوشیده می‌شود که هیچ نکته‌ی مهم یا مطلبی اساسی از کتاب اصلی جا نماند. به این صورت، مخاطب شِمایی کلی از کتاب به دست می‌آورد که گاه برایش کفایت می‌کند و گاه او را به مطالعه‌ی نسخه‌ی کتاب وامی‌دارد. فایده‌ی سوم این کتاب‌ها این است که مخاطب دیگر می‌داند با چه اثری مواجه است و خلاصه‌ی کتاب‌ها می‌تواند او را در انتخاب آن‌که نسخه‌ی کامل کدام کتاب را مطالعه کند، یاری دهد. نشر صوتی آوانامه بر آن است تا با تولید نسخه‌ی صوتی خلاصه‌ی مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌ها، به مخاطبانش کمک کند وقت‌های کوتاه خود را با مطالعه سپری کنند.


- متحول کردن زندگی تنها در ۵ ثانیه:

«ملانی رابینز» نویسنده، مجری پادکست و سخنرانی انگیزشی آمریکایی است که سال ۱۹۶۸ در میسوری متولد شده. او علاوه بر این مشاغل، سبقه‌ی وکالت را هم در کارنامه دارد و دکترای حقوقش را از دانشگاه بوستون دریافت کرده است. او بیشتر از هرچیز به‌خاطر سخنرانی «چطور جلوی سرگردانی خود را بگیریم» در همایش تِد و دو کتاب «قانون پنج دقیقه» و «بزن قدش» شناخته می‌شود. رابینز نظریه‌ی پنج ثانیه‌ی خود را نخستین بار در سال ۲۰۱۱ و چندی پس از انتشار نخستین کتابش «دیگر نگو حالت خوب است؛ خودِ قوی‌ترت را کشف کن»، در یک سخنرانی مطرح کرد. ویدیوی این سخنرانی بیش از سی میلیون بازدید داشت و مل رابینز تصمیم گرفت کتابی هم بر اساس آن بنویسد. این کتاب سال ۲۰۱۷ منتشر شد و یکی از پرفروش‌ترین آثار سال آمازون شد. از آن‌جا که نویسنده‌ی اثر سال‌ها سابقه‌ی اجرای پادکست را داشت، اجرای نسخه‌ی صوتی آن را هم خود به عهده گرفت. کتاب صوتی قانون ۵ ثانیه، برترین کتاب غیرداستانی سال آدیولیب لقب گرفت. پس از این همکاری موفق، آدیولیب دو برنامه‌ی دیگر هم با مل رابینز اجرا کرد: «ترکاندن با مل رابینز» و «کنترل زندگی‌ات را در دست بگیر» که به‌تریب در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ منتشر شدند.


- زندگی، کار و اعتمادبه‌نفس خود را با شجاعت تغییر دهید:

کتاب «قانون ۵ ثانیه» در پنج بخش کلی نوشته شده است. مل رابینز در بخش اول به تعریف و توضیح قانون ۵ ثانیه می‌پردازد. او که مدعی است فقط پنج ثانیه برای تغییر زندگی لازم است، می‌کوشد با وضع قانونی ساده، مخاطب را به سمت زندگی بهتر، عشق ورزیدن و کار پرثمرتر راهنمایی کند. این تغییرات، خود تحولات دیگری را نیز به دنبال دارند که افزایش اعتماد‌به‌نفس و شجاعت از جملۀ آن‌ها هستند. نویسنده در بخش دوم به بحث درباره‌ی قانون شجاعت می‌پردازد. او شجاعت را در روبه‌رو شدن با لحظات ترسناک و نامعلوم در زندگی و استقبال از فرصت‌ها و شادی‌ها تعریف می‌کند و توضیح می‌دهد قانون ۵ ثانیه چگونه روی شجاعت تأثیر می‌گذارد. بخش سوم نیز به مسئله‌ی شجاعت اختصاص دارد و این بار تأثیر شجاعت در تغییر رفتارها را نشان می‌دهد. چهارمین بخش تأثیر شجاعتِ به‌دست‌آمده از قانون ۵ ثانیه را بر تغییر ذهنیت افراد مورد بررسی قرار می‌دهد و در این خلال، نویسنده راهکارهایی برای غلبه بر ترس، توقف نگرانی‌ها و کنترل اضطراب نیز ارائه می‌شود. رابینز در آخرین بخش کتاب شرح می‌دهد که شجاعت نه‌تنها رفتارها و ذهنیات که همه‌چیز را تغییر خواهد داد. این بخش با تمرکز روی اعتماد‌به‌نفس و نحوه‌ی ایجاد آن با استفاده از شجاعت، در تلاش است تا ارتباط میان اعتمادبه‌نفس و شخصیت را به شنونده نشان دهد و نقش شجاعت روزمره در کشف اشتیاق‌ها را نیز برجسته نماید.


- مینی‌بوک قانون ۵ ثانیه:

مینی‌بوک صوتی «قانون ۵ ثانیه» اثر «مل رابینز» پنجمین اثر از مجموعه‌ی «خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «نشر مات» تولید و منتشر شده است. ترجمه‌ی اثر بر عهده‌ی «نسترن خدیو» بوده و خوانش آن را «مریم پاک‌ذات» انجام داده است. پیش از این نسخه‌ی صوتی مینی‌بوک‌های «بیندیشید و ثروتمند شوید»، «هنر ظریف بی‌خیالی»، «قدرت محتوا» و «سقلمه» از این مجموعه تولید شده‌اند و در آینده‌ی نزدیک، آوانامه کتاب‌های بیشتری از این مجموعه را صوتی خواهد کرد.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
80.۳۶ کیلوبایت
مدت زمان
۰۱:۲۵:۴۱
نویسندهمل رابینز
مترجمنسترن خدیو
راویمریم پاک‌ذات
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۶/۲۷
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۸۰.۳۶ کیلوبایت
۰۱:۲۵:۴۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
20,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
قانون ۵ ثانیه
قانون ۵ ثانیه
مل رابینز
مریم پاک ذات
آوانامه
0
(بدون نظر)
20,000
تومان