دانلود اپلیکیشن
0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ملت عشق

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی ملت عشق

اجرای جدید
نویسنده:
الیف شافاک
درباره ملت عشق

هر سرزمینی قصه‌ی خودش را دارد و ملت عشق یکی از همین قصه‌هاست. داستانی پر از معنا که از تلفیق دنیای مدرن و سرزمین‌های عرفانی به وجود آمده و روایتش در جان مخاطب نشسته است. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین آثار تاریخ ترکیه است که هرکسی می‌تواند از آن لذت ببرد.

 کتاب صوتی ملت عشق، از عرفان تا عشق

ملت عشق با عنوان «the forty rules of love» اولین‌بار سال ۲۰۰۹ به زبان انگلیسی منتشر شد و خیلی زود به بالای فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز رسید. این کتاب که چندین سال است در فهرست پرفروشترین کتابهای ترجمه شده در ایران قرار دارد، به چنان محبوبیتی بین خوانندگان رسیده است که برخی خوانندگان حتی بعد از بارهاوبارها خواندن این کتاب از خوانش آن سیر نمیشوند و میخواهند مطالب آن را در اوقات فراغت مرور کند. به همین دلیل بود که کتاب صوتی این کتاب به بازار معرفی شد تا افراد بیشتری از آن لذت ببرند.

خلاصه داستان صوتی ملت عشق

کتاب ملت عشق دو داستان موازی را پیش می‌برد. نخستین داستان، روایت زنی به نام اللا روبینشتاین است که مادری مهربان و همسری فداکار تلقی می‌شود. اما او در درونش به این باور رسیده است که ازدواجش سرد شده و باید بدون عشق و تنها برای تداوم این ازدواج تلاش کند. الا تصمیم گرفته‌ بود که همه‌ی تمرکز و تلاشش را روی تربیت و رشد فرزندش بگذارد و ویراستاری و نویسندگی که شغل اصلی او هستند را فراموش کند. در طول داستان او مجبور می‌شود که ویراستاری کتابی را برعهده بگیرد، کتابی که برای همیشه زندگی او را تغییر خواهد داد.

روایت دوم کتاب، درواقع داستان همان کتابی است که الا برای ویراستاری پذیرفته است. این کتاب درباره‌ی عشق خالصانه و عارفانه‌ی مولانا، شاعر صوفی و شمس تبریزی است که در قرن هفتم هجری اتفاق می‌افتد.    

نقد و بررسی داستان ملت عشق

داستان ملت عشق از آن دسته داستان‌هایی است که هم خوانندگان و هم منتقدان نسبت به آن عکس‌العمل نشان دادند و بسیاری آن را به‌خاطر لحن جذابش ستایش کردند. در نقد روزنامه گاردین درباره‌ی این کتاب آمده است: «این کتاب بسیار دوست‌داشتنی است و این موضوع بیشتر از وجود شمس تبریزی نشات می‌گیرد. از قواعد عاشقانه شخصیت قوی و عشق و اعتقاد به خدا، همه چیز درباره‌ی او مسحورکننده است. می‌توانیم بگوییم خواندن در مورد شمس واقعاً میل به یافتن خدا در غیرمحتمل‌ترین موقعیت‌ها را در افراد بیدار کرده است.» بسیاری از افراد هم معتقدند این کتاب معنای عمیق‌تری از عشق را به نمایش می‌گذارد.

دربارهی الیف شافاک نویسندهی کتاب صوتی ملت عشق

الیف شافاک یکی از نویسندگان مشهور ترکیه و جهان است. این نویسنده که در ایران بانام  اليف شفق هم شناخته می‌شود آثار زیادی مانند بهترین زمان مردن، سه دختر حوا، اسکندر، شرافت و شپش پالاس را نوشته است. او در اکتبر سال 1971 از مادر و پدری ترک در کشور فرانسه به دنیا آمده است. شافاک تحصیلات خود را در رشته‌ی روابط بین‌الملل، مطالعات زنان و علوم سیاسی به سرانجام رسانده و مدتی را در دانشگاه میشیگان مشغول به تدریس بوده است. الیف شافاک به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و عربی تسلط دارد و سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشته که سبب شده این نویسنده‌ی ترکیه‌ای بافرهنگ‌های کشورهای دیگر نیز آشنا باشد.

الیف شافاک اولین اثرش که داستان کوتاه بود را سال 1994 منتشر کرد و پس‌ازآن نخستین رمانش «پنهان» را نوشت که برنده‌ی جایزه‌ی رومی ترکیه در سال 1998 شد. او پس از پایان تحصیلاتش به استانبول بازگشت و نویسندگی را به‌طور حرفه‌ای آغاز کرد. شافاک مدتی را نیز در روزنامه فعالیت کرد و درباره‌ی دغدغه‌هایش که مربوط به حقوق زنان، اقلیت‌ها و آزادی بیان است، می‌نوشت.

ترجمه‌ی کتاب صوتی ملت عشق به فارسی

انتشارات ققنوس کتاب فیزیکی  ملت عشق را با ترجمه‌ی ارسلان فصیحی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است. ارسلان فصیح بدون شک یکی از مشهورترین مترجمان زیبان ترکی به فارسی است و او تاکنون آثار مهمی از نویسندگان ترک‌زبان مانند اورهان پاموک، الیف شافاک و یاشار کمال را به فارسی ترجمه کرده است. ترجمه‌ی این اثر از سوی انتشارات آوا نامه و با صدای شیما درخشش و احمد گنجی در قالب کتاب صوتی منتشر شده است. این نسخه را می‌توانید در دسته‌بندی داستان و رمان ترکیه در همین صفحه دانلود کرده و بشنوید.

کتاب صوتی ملت عشق برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن کتاب ملت عشق را به همه‌ی طرفداران و دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کنیم. این کتاب صوتی مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است و جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع عاشقانه قرار می‌گیرند. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند یک داستان خوب بخوانند انتخاب مناسبی است. اگر شما در دسته‌ای از خوانندگان قرار می‌گیرید که کتاب صوتی را ترجیح می‌دهید و می‌خواهید هنگام انجام کارها، استراحت یا پشت فرمان یک مطلب زیبا بشنوید این کتاب برایتان یک انتخاب قابل‌قبول خواهد بود.

‌در بخشی از کتاب صوتی ملت عشق می‌خوانیم

خانه‌ای بزرگ که حیاطش پر بود از گل‌های زرد زیبا. در وسط حیاط چاهی که خنک‌ترین آب دنیا از آن می‌جوشید ... آخر پاییز، ماه کامل در آسمان، شبی راز‌آلود ... چند حیوان که به تاریکی زنده‌اند در میانه می‌گذشتند؛ جغد، خفاش، گرگ، بعضی در حال خواندن، بعضی در حال زوزه کشیدن ... مدتی بعد مردی میان‌سال از خانه بیرون آمد، پهن شانه، نگاهش آرام، چشم‌های عسلی‌اش دوخته‌شده بر اعماق. بر صورتش سایه‌ای غلیظ، در چشمانش غمی بی‌مثال ...

به چپ و راست چرخید و صدا زد: «شمس، شمس، کجایی؟»

بادی دیوانه سر وزید، ماه پشت ابرها پنهان شد، گویی طبیعت هم پرهیز می‌کرد از اين که شاهد اتفاق‌ها باشد. آواز جغدها خاموش شد، بال خفاش‌ها از حرکت ایستاد، آتش اجاق حتی دیگر صدای ترق‌تروق درنیاورد. سکوت مطلق، سکون بر همه دنیا حاکم شد.

مرد آهسته‌آهسته به نزدیک چاه آمد، خم شد و تا ته چاه را نگاه کرد. زمزمه کرد: «شمس، عزیزتر از جانم، نکند آن جایی؟»

دهانم را باز کردم تا پاسخ بدهم، اما صدایی از میان لبانم خارج نشد.

مرد بیشتر خم شد و بادقت ته چاه را وارسی کرد. ابتدا جز آب‌های تاریک چیزی ندید. بعد یک‌باره متوجه دستم شد که مثل کلکی که بعد از طوفان روی دریا تکان بخورد و با تکان‌خوردنش دریا را مواج کند آواره و سرگردان روی آب می‌گشت. به دنبالش متوجه یک جفت چشم شد که بالا را نگاه می‌کردند. چشم‌ها، چشم‌هایم، از ته چاه به ماه کامل نگاه می‌کردند که از پشت ابرها درآمده بود.

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
1.۰۷ گیگابایت
مدت زمان
۱۹:۵۴:۲۸
نویسندهالیف شافاک
مترجمارسلان فصیحی
راویاحمد گنجی
راوی دومشیما درخشش
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۱۰/۱۱
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۱.۰۷ گیگابایت
۱۹:۵۴:۲۸

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 2300 مخاطب
اجرای روان 🎙️ (3)
پربار 🌳 (3)
5
ستاره
77 ٪
4
ستاره
9 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
5 ٪
1429 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
9
915568****
۱۴۰۲-۰۷-۰۲
2

اجراها خیلی خوب بود فقط به نظرم صدای شمس اصلا جالب نبود و حالت بدجنسی در صدای شمس بود و مطابق با شخصیت شمس متاسفانه انتخاب نشده بود

9
912714****
۱۴۰۲-۰۶-۲۸
1

این کتاب رو چندسال پیش خوندم،قسمتهای مربوط به مولویش که اطلاعات خاصی به خواننده نمیده،بویژه کسانی که درادبیات فارسی درباره مولوی خونده باشند.قسمت داستانش که درحدبه قول برخی ازخوانندگان درحدنشریات زرد.

A
Arezou Afsharnezhad
۱۴۰۲-۰۶-۲۷
5
اجرای روان 🎙️

به جرات میتوان ام بگویم جز بهترین کتابهایی بود که گوش کردم ، چه اجرای متفاوت و زیبایی داشت . عالی

ز
زهرا
۱۴۰۲-۰۶-۲۱
5
آرامش‌بخش 🌱
اجرای روان 🎙️
گیرا 🧲

کتاب دلنشینیه،مخصوصا قسمتهای شمس و مولانا

v
vahid shakibaey
۱۴۰۲-۰۶-۰۱
5

عالی بود حتما گوش بدید

9
938281****
۱۴۰۲-۰۵-۱۸
1

من این کتاب رو مطالعه یا گوش نکردم ، اما به گمان این حقیر تنها کتابهایی ارزشمندند که خودشناسی رو در انسان بیدار کنه و فوران این خودشناسی به نور پر فروغ و جاویدان خداشناسی که نهایت رستگاری و خوشبختی است نائل و ختم بشه

9
922425****
۱۴۰۲-۰۵-۱۸
5

عالی عالی عالی کتابی که حتما باید خوندش

9
911545****
۱۴۰۲-۰۵-۱۴
1

شوهرش خیانت میکرد درست میتونست به روی شوهرش بیاره و جدا شه،نه اینکه سکوت کنه و شوهرش فکر کنه زنش احمقه بعد خودشم راه شوهرش رو بره تازه شوهرش شروع کنه مچ گرفتن و زرنگ بازی درآوردن، اینکه خودشم راه شوهرشو رفت قشنگ نبود بنظرم... بنظرم اونقدری ک از این کتاب تعریف کردن اونقدرام تعریفی نبود😐یه چیز دیگه اون دختره کیمیا الکی الکی مرد؟؟؟؟ شمس ک خودش میدونست نمیتونه براش شوهر بشه چرا تن ب ازدواج داد در کل زیاد جالب نبود من خوشم نیومد

9
930396****
۱۴۰۲-۰۵-۱۲
5

شد یکی از کتابای مورد علاقم

ر
رویا طباطبایی
۱۴۰۲-۰۵-۰۴
1

صدای راوی و اجراهاشون عالی بود ولی کتاب برعکس شهرتش اصلا جالب نیست متاسفانه فقط الکی معروف شده

نمایش 1419 نقد دیگر
4.5
(2,300)
اجرای روان 🎙️ (3)
84,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
ملت عشق
ملت عشق
الیف شافاک
ارسلان فصیحی

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ملت عشق
ملت عشق
الیف شافاک
احمد گنجی
آوانامه
4.5
(2,300)
اجرای روان 🎙️ (3)
84,000
تومان