دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی ملت عشق کتاب صوتی

دانلود کتاب صوتی ملت عشق | الیف شافاک

نسخه الکترونیک کتاب صوتی ملت عشق به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی ملت عشق را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی ملت عشق

وقتی کودکی بیش نبودم، خدا را دیدم.

فرشتگان را دیدم.

من اسرار پر رمز و راز، زیر و زبر جهان را مشاهده کردم.

فکر میکردم همهی انسانها، آنها را میبینند؛ سرانجام دریافتم

که انسانها، نمی دیدند...

 شمس تبريزي، صوفی ایرانی و مسلمان- قرن ششم هجری

درباره‌ی کتاب صوتی ملت عشق اثر الیف شافاک

کتاب ملت عشق که بیش از دو سال است که در فهرست پرفروشترین کتابهای ترجمه شده در ایران قرار دارد، به چنان محبوبیتی بین خوانندگان رسیده است که برخی خوانندگان حتی بعد از بارها و بارها خواندن این کتاب از خوانش آن سیر نمیشوند و میخواهند مطالب آن را در اوقات فراغت مرور کند. به همین دلیل بود که کتاب صوتی این کتاب با گویندههای جدید و هیجان انگیزتر به بازار معرفی شدند.

خلاصه داستان صوتی ملت عشق

کتاب ملت عشق دو داستان موازی را پیش می‌برد. نخستین داستان، روایت زنی به نام اللا روبینشتاین است که مادری مهربان و همسری فداکار تلقی می‌شود. اما او در درونش به این باور رسیده است که ازدواجش سرد شده و باید بدون عشق و تنها برای نداوم این ازدواج تلاش کند. الا تصمیم گرفته‌ بود که همه‌ی تمرکز و تلاشش را روی تربیت و رشد فرزندش بگذارد و ویراستاری و نویسندگی که شغل اصلی او هستند را فراموش کند. در طول داستان او مجبور می‌شود که ویراستاری کتابی را برعهده بگیرد، کتابی که برای همیشه زندگی او را تغییر خواهد داد.

روایت دوم کتاب، درواقع داستان همان کتابی است که الا برای ویراستاری پذیرفته است. این کتاب درباره‌ی عشق خالصانه و عارفانه‌ی مولانا، شاعر صوفی و شمس تبریزی است که در قرن هفتم هجری اتفاق می‌افتد.    

‌در بخشی از کتاب صوتی ملت عشق می‌خوانیم

 

شمس

کاروانسرایی نزدیک سمرقند، شعبان ۶۳۹

باز امشب سر شام به درون عالم دیگر کشیده شدم. این بار چیزهایی که دیدم چنان زنده، چنان واقعی، چنان براق بودند که...

خانه‌ای بزرگ که حیاطش پر بود از گل های زرد زیبا. در وسط حیاط چاهی که خنک ترین آب دنیا از آن می‌جوشید....آخر پاییز، ماه کامل در آسمان، شبی راز‌آلود... چند حیوان که به تاریکی زنده‌اند در میانه می‌گذشتند؛ جغد، خفاش، گرگ، بعضی در حال خواندن، بعضی در حال زوزه کشیدن... مدتی بعد مردی میانسال از خانه بیرون آمد، پهن شانه، نگاهش آرام، چشم‌های عسلی‌اش دوخته‌شده بر اعماق. بر صورتش سایه‌ای غلیظ، در چشمانش غمی بی مثال...

به چپ و راست چرخید و صدا زد:«شمس، شمس، کجایی؟»

بادی دیوانه سر وزید، ماه پشت ابرها پنهان شد، گویی طبیعت هم پرهیز می کرد از اين که شاهد اتفاق ها باشد. آواز جغدها خاموش شد، بال خفاش ها از حرکت ایستاد، آتش اجاق حتی دیگر صدای ترق تروق درنیاورد. سکوت مطلق، سکون بر همه دنیا حاکم شد.

مرد آهسته آهسته به نزدیک چاه آمد، خم شد و تا ته چاه را نگاه کرد. زمزمه کرد:«شمس، عزیزتر از جانم، نکند آن جایی؟»

دهانم را باز کردم تا پاسخ بدهم، اما صدایی از میان لبانم خارج نشد.

مرد بیشتر خم شد و با دقت ته چاه را وارسی کرد. ابتدا جز آب‌های تاریک چیزی ندید. بعد یک‌باره متوجه دستم شد که مثل کلکی که بعد از طوفان روی دریا تکان بخورد و با تکان خوردنش دریا را مواج کند آواره و سرگردان روی آب می‌گشت. به دنبالش متوجه یک جفت چشم شد که بالا را نگاه می‌کردند. چشم‌ها، چشم‌هایم، از ته چاه به ماه کامل نگاه می‌کردند که از پشت ابرها درآمده بود.

از جایی که انداخته بودندم به ماه نگاه می‌کردم، طوری که انگار از آسمان پرس‌وجو می‌کردم که قاتلم کیست.

دربارهی الیف شافاک نویسندهی کتاب صوتی ملت عشق

الیف شافاک یکی از نویسندگان مشهور ترکیه و جهان است. این نویسنده که در ایران بانام  اليف شفق هم شناخته می‌شود آثار زیادی مانند بهترین زمان مردن، سه دختر حوا، اسکندر، شرافت و چهل قانون عشق را نوشته است. او در اکتبر سال 1971 از مادر و پدری ترک در کشور فرانسه به دنیا آمده است. شافاک تحصیلات خود را در رشته‌ی روابط بین‌الملل، مطالعات زنان و علوم سیاسی به سرانجام رسانده و مدتی را در دانشگاه میشیگان مشغول به تدریس بوده است. الیف شافاک به زبان‌های انگلیسی، اسپانیایی و عربی تسلط دارد و سفرهای زیادی به کشورهای مختلف داشته که سبب شده این نویسنده‌ی ترکیه‌ای بافرهنگ‌های کشورهای دیگر نیز آشنا باشد.

الیف شافاک اولین اثرش که داستان کوتاه بود را سال 1994 منتشر کرد و پس‌ازآن نخستین رمانش «پنهان» را نوشت که برنده‌ی جایزه‌ی رومی ترکیه در سال 1998 شد. او پس از پایان تحصیلاتش به استانبول بازگشت و نویسندگی را به‌طور حرفه‌ای آغاز کرد. شافاک مدتی را نیز در روزنامه فعالیت کرد و درباره‌ی دغدغه‌هایش که مربوط به حقوق زنان، اقلیت‌ها و آزادی بیان است، می‌نوشت. همچنین الیف شافاک به دنبال فعالیت‌های ادبی و بشردوستانه‌اش در مجموعه سخنرانی همایش تد دو بار سخنرانی کرده است. کتاب چهل قانون عشق از الیف شافاک رکورد پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه را در سال 2010 شکاند. عده‌ای از منتقدین معتقدند که دلیل شهرت کتاب چهل قانون عشق الیف شافاک موضوع عرفانی و عاشقانه‌ی این کتاب بوده است.  

کتابهای الیف شافاک همیشه بخشی از مشکلات اجتماعی و انسانی را بازتاب می‌کنند این نکته در مورد کتاب‌های شافاک بسیار قابل توجه است، زیرا خوانندگان زیادی را به خود جلب می‌کند.

ترجمه‌ی کتاب صوتی ملت عشق به فارسی

انتشارات آوانامه کتاب صوتی ملت عشق را با ترجمهی ارسلان فصیحی عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرار داده است. ارسلان فصیح بدون شک یکی از مشهورترین مترجمان زیبان ترکی به فارسی است و او تاکنون آثار مهمی از نویسندگان ترک‌زبان مانند اورهان پاموک، الیف شافاک و یاشار کمال را به فارسی ترجمه کرده است. ارسلان فصیحی متولد  نوزدهم تیرماه سال 1340 است و کار ترجمه را از جوانی آغاز کرده است. او اکنون به چنان تبحری در ترجمه رسیده است که به عنوان مترجم، اورهان پاموک را در تازهترین سفرش به تهران همراهی میکرد. ارسلان فصیحی را اکنون به عنوان مترجم پرفروش‌ترین کتاب ترجمه‌شده‌ی ایران یعنی ملت عشق میدانند. او با ترجمهی شیوا و روانش از کتاب ملت عشق توانست کتاب ملت عشق را به بیش از صد دوره چاپ برساند. ارسلان فصیح که تاکنون چند جلد کتاب از الیف شافاک ترجمه کرده است، دربارهی دغدغههای شافاک میگوید: « دغدغه اصلي اليف شافاك مسائل زنان، چه به لحاظ شخصيتي و چه به لحاظ اجتماعي در جامعه مردسالار است و تأکید اصلي نويسنده بر مسائل هويتي زنان در جامعه امروز به‌ویژه زنان هنرمند و البته زنان نويسنده است.»

چرا باید کتاب صوتی ملت عشق را خواند؟

خواندن کتاب ملت عشق یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در دوساله‌ی گذشته در بازار ایران بوده است. خواندن این کتاب را به همه‌ی طرفداران و دوستداران کتاب پیشنهاد می‌کنیم. کتاب صوتی ملت عشق در دستهی کتابهای داستانهای ترکی قرار دارد و نسخه‌ی فیزیکی آن را انتشارات ققنوس منتشر کرده است..کتاب صوتی ملت عشق مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. خوانش کتاب صوتی ملت عشق را احمد گنجی و شیما درخشش به عهده داشتهاند. کتاب صوتی ملت عشق جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای ترکی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند درزمینه‌ی  داستانهای ترکی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است. اگر شما در دسته‌ای از خوانندگان قرار می‌گیرید که نمی‌تواند زمان زیادی را به مطالعه اختصاص دهید، می‌توانند کتاب صوتی این اثر را بشنوند و از شنیدن آن کمال لذت را ببرند.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی ملت عشق اثر الیف شافاک  بود.خرید و دانلود رمان عاشقانه ملت عشق در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها درزمینه‌ی داستانهای ترکی میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی ملت عشق

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی ملت عشق

اولین کتابی که بهم حال داد.و بهش خیلی فکر کردم و دیدم من و امثال من کلا تو راه اشتباهی هستیم.یعنی یه هم چین مردایی بودن؟؟ممنونم ازت الیف بعد از سالها بهم یه کتاب حال داد .قبلاً فکر میکردم ادیان با هم خیلی فرق دارن الان میفهمم که دین همون عشق به خداست و اسلام خالص ترین عشق به خداست و فقط مقدار ظرف دلها با هم فرق میکنند و حتی ظرف دل یک مسیحی می‌تونه از ظرف دل من بزرگتر باشه و این به خودم بستگی داره.روحت شاد شمس تبریزی.
در ۳ سال پیش توسط ⁦✔️va_ka✔️⁦ ( | )
بسیار احساسی خیلی شهامت میخواد انسان از تمام علایق دنیوی خود بگذرد و وارد وادی معرفت و خودشناسی بشه واسه همه انسانها عشق خداوندی ارزو میکنم
در ۳ سال پیش توسط mary mir ( | )
کتاب صوتی برای افرادی مثل من که یه مادر هستم و وقت یه جا نشستن و کتاب دست گرفتن ندارم خوبه تا موقع کارهای خونه وقتی کودکم سرگرم بازیه هم کتاب گوش بدم هم به کارام برسم👍
در ۳ سال پیش توسط محبوبه محمدی ( | )
هر جا میریم یا این کتابه یا مردی به نام اوه.
در ۳ سال پیش توسط مهرداد زرنگار ( | )
این کتاب یک تعریف بیمارگونه از عشق رو توی ناخوداگاه خوانندگانش جا میکنه. عشقی ناسالم و خیانتی اشکار با درون مایه یک عشق قدیمی و سالم. مخلوط کردن این دوتا با هم ظلم به خواننده س. عشق این چیزی نیست که توی این کتاب تعریف میشه. ۱۶ ویژگی ادم عاشق از هلاکویی رو گوش کنید بعد ببینید این کتاب چی به خورد ما میده
در ۳ سال پیش توسط ali...a70 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۲۷۷
  • ۲۷۸
  • بعدی ›
  • آخرین ››