Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی فصل نان کتاب صوتی

کتاب صوتی فصل نان

نسخه الکترونیک کتاب صوتی فصل نان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی فصل نان را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب صوتی فصل نان

کتاب فصل نان کتابی است بسیار زیبا با نگارشی روان و جذاب. همانطور که از عنوان کتاب مشخص است نویسنده در این داستان کوشیده به دغدغه نان، فقر و دشواری‌های مربوط به قشر فقیر جامعه بپردازد. نویسنده در این کتاب با بیان رنج شخصیت‌های داستان به نگرش‌ها و طرز تلقی شخصیت های داستان به نوع زندگیشان می‌پردازد و به نوعی نشان می‌دهد که فقر گریبانگیر مردم جامعه نتیجه جبر و سنت حاکم بر آنان است. انتهای داستان با همان ساختاری پایان می‌یابد که ابتدای داستان داستان شروع می‌شود یعنی داستان که با دوندگی‌های اشخاص برای رسیدن به نان و سختی‌ها و مصائبشان شروع می‌شود در ادامه با همان سختی‌ها نیز پایان می‌یابد. فضای داستان به نوعی حزن انگیز است که کاملا حس ترحم مخاطب را برمی‌انگیزد و به نوعی خواننده را با آن سختی‌ها شریک می‌کند. . از متن کتاب: اصغر صندوق چوبی کوچکی داشت که استاد بنا اسمش را گذاشته بود صندوق بدبختی، چون چند تکه نان خشک درون صندوق بود و همیشه بر سر صندوق بین ما دعوا و زد و خورد در می‌گرفت. صندوق را از خانه با نان بیات پر می‌کردیم و به محل کارمان می‌بردیم بعضی وقتها هم اصغر سوسک یا ملخی را م‌گرفت و توی صندوق بدبختی می‌گذاشت. شب خاک آلود و خسته به خانه برمی‌گشتیم و با اشتها هرچه در سفره بود می‌خوردیم . اصغر لقمه از گلویش پایین نرفته خرخرش بلند می‌شد و ننه او را روی دست بلند می‌کرد و می برد توی جا می‌گذاشت و غصه دار برایش می‌خواند: « ای کوچولوی نان آورم ای گربه خاک آلودم قربان دست‌های زبر و ترک خورده‌ات بروم عزیزکم.»

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی فصل نان

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی فصل نان

خسته نباشید. زحمت فراوان و قابل تقدیری کشیده شده و ماحصل کتاب صوتی در کل خیلی خوب از آب درآمده. تنها نقد، که بدبختانه به سایر خوانش های جناب دنیوی از آثار مرحوم درویشیان هم وارده، تلفظ نادرست بسیاری از واژگان محلی توسط ایشونه. حیفه، چون با یادداشت این واژگان و تحقیقی اندک یا پرس و جویی سریع از افراد آشنا با این اصطلاحات، می شد به راحتی از این مساله - که توی ذوق می زنه - جلوگیری کرد. کار را باید درست انجام داد. لطفا در انتشار عجله نکنید.
در ۳ ماه پیش توسط مصطفی عابدینی فرد ( | )